moguća zaraza-molim za mišljenje

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by dobrica »

Prvo želim da kažem koliko je ova naša bolest opasna najviše po same nas i kad smo u dugoj apstinenciji, ispričaću vam sta mi se dogodilo 21.06 preključe. Samo želim da napomenem da sam dugo lečen i da sam ozlečio hepatitis C i ne drogiram se, te ću vam ispričati moj nemio događaj koji me proganja da nemam mira već danima, gorim od muke i straha za svoje zdravlje!
Taj dan ceo je bio naopak, od ranog jutra nalećem na majku koja je pila i budi osećaj krize u meni čim sam je ugledao, čekam trenutak da krenem kod lekara da mi izvadi zub, dolazim kod lekara i on je pod dejstvom alkohola (ordinacija mu se oseća na viski i on sam kad prodje pored mene smrdi na alkohol)-tu mi se još raste osećaj za uzimanjem supstance i ja više ne mogu da se borim, vadi mi zub bolivi počinju a napoljuje nesnosna vrućina i ja se odlucujuem da odem do obliznjeg narkomana i uzmem kokain, obuzet isprovociranom krizom,sam sam, nema ko da me probudi i kaže, ej sta radiš!!!!
Moj problem sad je da li sam se ponovo zarazio hepatitisom C evo sleda događaja kako sam intravenozno uzeo kokain.Kupio sam svoj špric i igle. Zajedničko što sam koristio sa njim jeste kuvalo koje je stajalo na stolu gde se već kuvao kokain. Uzeo je svoj stari spric i njime sipao čistu vodu u kuvalo i nije kuvao nego samo promešao kokain i vratio ga je u špric. Ja sam posle njega uzeo isto kuvalo i to isto uradi sa sa čistom vodom(ni ja nisam kuvao nego sam samo profiltrirao kroz vaticu). Posle toga on je opet uzeo kuvalo i oprao spric kojim se ubo, i opet njime sipao opet čistu vodu i kokain i prokuvao upaljačem a ja sam posle njega uzeo opet kuvalo stavio cistu vodu i nisam kuvao nego sam samo promesao kokain (ubo se ) i to se desilo još jedom.On je iza sebe kuvao vodu i kokain (samo prvi put nije) jer se bojao da ja nema hepatitis i posle toga sam ja uzimao i koristio kuvalo! Šta mislite dali sam se ponovo zarazio. Taj tip sa koji sam se rokao ima hepatitis C.
Zamoli bih vas da mi ne drzite pridike znam i sam koliko sam budala, zato sam na početku i rekao koliko je ovo teška bolest i koliko se gubi zdrav razum kad uzvati kriza u povučete osecaj zavisnosti, samo mi reci te po vašem mišljenu jesam li se ponovo zrazio, koliko je rizik??? hvala unapred, nadam se da će sve biti uredu. Inače bila mi je muka od kokaina i samo sam pokvario svoj normalan osecaj kojim sam imao u sebi koji je bolji od kokaina, tako da sam, em bacio pare, em ništa mi nije bilo posebno, em sam se opet izgleda zarazio, eto toliko...đavo nikad nespava! Još jedom skocentrišite se na to da li sam se zarazio?
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by zeleni »

ej dobrice.
što ono vele, posle jebanja nema kajanja... i da jesi nije nikakav smak sveta.
to prokuvavanje vode je slaba vajda, jer virus hep C umire na štajaznam 300 stepeni i to posle dva sata, al nemoj da mi ovde sada bajamo da mi jesi ili nisi, nego idi izvadi krv. jbg, šta je tu je. ako si se opet zarazio trebalo bi da ti transaminaze uskoro podivljaju.
loša vest je što verovatno više nemaš prava na pegazis. dobra vest je da su već smislili neku novu i mnogo lakšu terapiju.
ako te nešto teši, i ja ga drugi put zakačih... nisi jedina budala :-D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by yasujirozu »

unlikely, al' za čije babe zdravlje si, upoznat sa problematikom, dozvolio da korištenim špricem ubacuje h2o, te su mi nejasne i ove dvije tvrdnje:
dobrica wrote:jer se bojao da ja imam hepatitis..
Taj tip sa koji sam se rokao ima hepatitis C..
što će dobit, duplu cecu?
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by zeleni »

yasujirozu wrote: što će dobit, duplu cecu?
hepatitis C comes in different shapes and sizes, što će reći mogu da imaju različite genotipe, a svaki od njih jos podtipove... opće nije isto da li imaš genotip 3a ili 1b, po težini same bolesti, po šteti koju pravi u organizmu... prvi je lako izlečiv, drugi not so lako... moguće je fasovati i po nekoliko komata, što, pretpostavljaš, i nije neka srećna okolnost.
takodje, moguće se izlečiti od jednog, pa posle dobiti drugi...
mogućnosti za frikombinovanje su beskajne.
that's what makes it so amusing :lol:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by ziki »

Pogresio si ti adresu gde ces da nadjes utehu, a to dali si se zarazio saznaces vremenom.
Daj Boze da te to zaobidje i sve najbolje !
...
User avatar
unique_
Posts: 46
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:13 pm

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by unique_ »

Ja koliko sam upucena u Hepatits C,njega ne mozes u potpunosti nikada izlijeciti..mozes ga samo zalijeciti,bas nesto kao i narkomaniju... Moguce je da si ga aktivirao,ali mozemo mi to sve nagadjati..skupi hrabrosti i uradi test! zivot ti poslije toga bude mirniji mnogo... :) :)
Uspjela sam!!! :)
dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by dobrica »

Evo me javljam se posle 8 meseci nisam se zarazio poslednji nalazi su čisti nemam ništa! URA URA sreća sreća radost radost. Znači strašno sta nama svima ova opaka bolest radi! Sve razmišljam da li nešto korisno da napisem, a onda mi dolazi misao:
Postavio sam post na temu skidanja sa odrzavanja (met)-skoro i niko nema nista da kaze kad je u pitanju apstinencija od nekoliko godina sto me dovodi da zakljucim da ovde su svi svezi!!! Da li je to istina? Malo mi je to porazavajuće jer ne mogu već duze vreme da nadjem nekog ko je u dugogodišnjoj apstinenciji i hoće da se skine sa meta tj. skinuo se. Sad izvodim jedan zaključak da osoba koja dugo nije uzela nista tj. koja se velikim delom oslobodila više ne ulazi u kontak sa narkomanima i izgleda prelazi u onaj deo zivota gde samo ima zelju i potrebu da se druzi sa normalnim ljudima tj. koji se ne drogiraju.
Znači konačni ishod je ovaj kao što si usao u bolest tako i izlazis sve se desava kontra, zdrav deo u tebi koji je zaziveo vodi te napolje iz pakla i ti beziš i ne okrećeš se više za onim što si bio, razumiljivo! :rock:
Danas sam dosta čitao forum i zaključak je sledeći; stanje uma koje droga napravi toliko te zavede da čovek više ne može da vidi istinu, slobodu, pravdu, ponos, zdravu misao. Potpuno se kreće drugim smerom-slep-nesvestan. To je toliko čudno, da dolazi to toga da celokupno poimanje stvari i relanosti više nema veze nisačim što je zdrav razum koji se oseća i zivi, koji se opaza svaki dan kad se kroči na ulicu medju ljude!
Sad dolazi onaj deo kad kazu metadon je droga, tvrdim da nije. Metadon je lek koji te vraća u trenutak kad počinješ da ziviš jedan drugi zivot. E sad ja mislim da ne treba mešati ne mogućnost da se neka osoba nikad neosvesti koja isto uzima metadon i osoba kojoj se to desi! Znači pisihičke slike i dozivljaji su potpuno drugačiji.
Druga stvar je pitanje da li se moze bez metadona na fizičkom planu ili ne. Da li je to lek za ceo zivot ili nije. Ima neki udeo i u psihičkom smislu ali to više nije presudno po funkcijonisanje što je jako bitno!
Eto toliko za sad, nadam se da ću i ja naći svoj deo priče... :finga:
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by ziki »

Tvrdim da onaj ko se se stvarno skinuo uopste vise i ne posecuje ovaj forum, jer ga sve sto ovde procita vraca u proslost i podseca na sve muke koje je prosao, i pada u iskusenje da se ponovo upusti u avanturu.
A sto se tice metadona on ne da je droga nego je DROGA ! I tako se vodi, kao droga i po sastavu je droga i on sluzi samo kao zamena za Heroin, i svaki lekar ce da ti kaze da metadon jeste droga. On nista ne leci i nije lek vec mu je namena da zameni ulicni prljavi heroin, kontrolisan je i higijenski i po jacini i spasava budale da ne izgube glavu i ne zavrse u nekom sancu ili na klozetskoj solji sa iglom u veni.
Za mene bi bilo najvece ponizenje da sam navucen na metadon i da idem svako jutro nakostresen od krize na neki salter ili prozorce gde svi cekaju u redu i da mi daju da popijem to sranje odmah tu na licu mesta da bih samo opstao taj dan bez ikakve svrhe i funkcije.
Buprenorfin sam mrzeo od kada se pojavio ali nazalost morao sam da ga koristim, ali on je kulturica za metadon, uzmes lepo kuci tabletu pod jezik i miran si 24 sata, a i kriza koja nastaje od njega krece tek posle skoro 2 dana i to postepeno i mnogo slabije od metadonske.
Metadon je zastareo nacin lecenja, ono najjeftinije djubre koje dobijaju na litre pa presipaju po apotekama kao kad odes da kupis ono jeftino ulje za automobil na tocenje, pa umesto kvalitetnog markiranog ulja ti kupis neki preradjen sljam i sipas u auto i sjebes motor.
...
dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by dobrica »

Mozda nisam trebao da odgovorim to inače ne bih uradio na ovakav komentar ali mi jedna misao prolazi, moze neko ko pročita da ima pogrešnu sliku jer 'nekad' mozda i jedino rešenje jesu metadon i buprenorfin.
http://sr.wikipedia.org/sr/Metadon
http://sr.wikipedia.org/sr/Buprenorfin
Eto koga intresuje na ovim linkovima moze da se informiše šta je šta ako mene pita ista je stvar stim što je metadon za đ!
Po metadon se dolazi jednom nedeljno i terapiju nosiš kući, isto je i za bup. Znači daju ti Alkaloid Metadon. Krize nema pokriva te 24-36 sati isto kao bup. Da ljudi koje dolaze i koje ja gledam na svakih sedam dana su sasvim uredu i dosta njih vodi nove zivote i znam im priče, uvek ima izuzetaka i onih koji pokusaju da zloupotrebe metadon pa na kraju budi skinuti, znači ako hoćeš da se lečim mozeš!!! Inače još jedna stvar ja sam bio u krzi od metadona blaza je od heroinske samo duze traje oko 2 nedelje to je još jedna zabluda! Metadon je hemiski čist isto kao bup.
Uglavnom jedna stvar koja je malo opasna, je sto se šire dezinformacije tako da uvek tript seci i sve proveravaj ali tako je i u zivotu treba znati i proceniti šta je šta a iskustvo ti kaze obično tvoje a ne tudje! Ne bih više vidimo se na nekom postu :drinkers:
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: moguća zaraza-molim za mišljenje

Post by ziki »

Ne razumem kako to mislis za buprenorfin se ide jednom nedeljno, ja idem na mesec ipo dan otprilike kao i svaki drugi pacijent koji podize lekove na recept.Na kontrole idem na 3 meseca kod specijaliste. A svaki mesec,mesec ipo zakazujem kod opsteg lekara i tad odem po recept i posle po lek. A sto se tice metadona koliko sam ja upoznat po tim metadonskim klinikama sirom srbije pacijenti idu svako jutro po dozu, tamo je popiju jer im ne daju vecu kolicinu da nose kuci. Mozda negde daju i na 7 dana ali buprenorfin se ne daje na taj nacin, vec kao sto rekoh na recept kao i svaki drugi lek podignes ga kad hoces.
A da se razumemo to sto ti kazes da je lek, pa normalno da se sve podrazumeva pod lek ali to ne znaci da taj lek nije narkotik, odnosno droga. U medicini se koriste opijati za razne bolesti i uvode se u knjigu narkotika, izdaju na dupli recept koji se drze u sefovima apoteka i koje policija kontrolise. Pa ja koristim buprenorfin i svestan sam da je to droga, legalna i odobrena u mom slucaju ali droga, jer je moja bolest takva i da bih mogao da funkcionisem meni drzava izdaje narkotik. Kratko i jasno. Nema potrebe to uvijati sad kao to nije droga, cemu to.. Ako si zavisnik prvo to priznaj sebi a za druge nije vazno, nece drugi ziveti umesto tebe.
To je droga prijatelju, metadon, buprenorfin itd..
...
Post Reply