Hitno...bas hitno!!!

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by sanela »

Vidim da ste se raspričali, e hajmo sad dosta. Pošla sam brisati par postova, ali vidim da ste se zapričali pa skontah da nema svrhe.

Baš lijepo da su strani forumi HR, e pa ovaj nije; baš lijepo što na stranim forumima nema banovanja i cenzure, na ovom ima; baš lijepo što imate izbor gdje da pišete...

Voyager, dobrodošao nazad!

Ostali, pozdrav i ne zachatavajte temu.... koja je ono tema?! Ah da...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by yasujirozu »

@ziki
zbilja ne kužim kaj ti je nedokučivo jer je sve višeputno razjašnjeno:

1. ostavit heroin ili metadon kroz terapiju bupeom, je iznimno djelotvorno ak pacijent odista pokaže sprijemnost.

2. održavat se na subu je loše.

summa summarum: u pitanju je tranzicijski ljek a ne supstitucija.

e sad, ak je tebi frka zbog točke 2. i vojadžerovih pisanija o psiho-fizičkim krizama koje je doživjeo.. ne znam, posjeti lječnika. nisi ti, imam dojam, ni van opcije da oprobaš na suho raskinut vjezu.
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by boki_ »

the above is so true -- i.e. bupe is no good as a mainantance therapy
hEIL hEIMAt
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by Voyager »

@ziki

Procitaj malo sta pisu ljudi.
Eto razjasnili su ti o cemu sam pisao i sta sam hteo reci.
Nisam ja ovde dosao da bulaznim dvosmislene gluposti...

Zahvaljujem Sanela !

V
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

A jebote dosta. stvarno i ti bi voyagere trebao malo smanjit svoju mentalnu kondiciju. Šta ti nije dosta formula,kemije,grama i miligrama to su računice i teme za period skidanja.... Okreni na bistrinu. Pričaj o novom svijetu. To je ono što svatko voli čut. Kako si se snašao zar nije bistriji svijet? Osim toga nije li nastupila neka vrsta amnezije,kao kod mene ja sam primjerice zaboravio SVA imena ovisnika iz mog tadašnjeg kruga,sve face, sva mjesta sve priče...
ignorance is bliss!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by Voyager »

I to sto kazes !!!

Da, vec sam napisao da mi je svih ovih 12 godina zavisnosti kao neki san, sve je kroz maglu...ne secam se jako puno stvari iz perioda Metadonskog odrzavanja, iz tih 5 godina...bas jako cudno...tako brzo da sve to ispari, kao da je bio san, bas ludo.

Mislim...ja sam se sa Metadona skinuo pre 9 meseci - nije to tako davno...ali meni covece ne da deluje da je davno, nego mi deluje kao da nije bilo stvarnost !

Shvatas, kao da nije bilo stvarnost !!!

Pozdrav !

V
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by zeleni »

ivica wrote:Osim toga nije li nastupila neka vrsta amnezije,kao kod mene ja sam primjerice zaboravio SVA imena ovisnika iz mog tadašnjeg kruga,sve face, sva mjesta sve priče...

ma majke ti
:mrgreen:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

I ti bi da se skineš i makneš u drugi grad....vjeruj! Majke mi, sve zaboravio (ko cigo ..majk`emii !!!
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by zeleni »

ivica wrote:I ti bi da se skineš i makneš u drugi grad....vjeruj! Majke mi, sve zaboravio (ko cigo ..majk`emii !!!
strejt sam ja prilično dugo.
zato i velim
kakav zaborav, koji bakrači.
fora je naučiti se nositi sa sećanjima, kada dodju...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

Nisi baš skontao zeleni. Ja sam dok sam živio u rijeci poznavao 20tak ljudi koji su bili u mom ovisničkom krugu. Nabavi im dop, nabavi im hepove,subove, kod njih po dop, sa njima po dop.... ja kako sam se skinuo ja se sjećam 2-3 imena od mojih najbližih frendova sa kojima sam se družio bila neka kombinacija ili ne.. Ostali ljudi,zapravo samo desetke sjena u mom sjećanju je ostalo, njihove pojave u pozama di recimo sjede na zidiću dok čekamo dop i tako dalje. Ali imena .... ne sječam niti želim. Bar ne na prvu ruku...
Jel me sad pratiš? Što će mi to. Na kraju prošle godine sam navratio u rijeku na jedan dan. Sve je asociralo na onaj trenutak kada si sretan i juriš u prvi haustor sa ampulom, kiselinom i upaljačem... e tog se momenta sreće nikad neću riješit i često se sjetim toga. Samo znaš šta - kako dođe tako i prođe. Ima važnijih stvari u životu. To ti dođe iznutra :wink: nekako šta ja znam. Valjda sam ostario ,umoran od svega toga, doživljavam svijet na drugačiji način, staloženije nego prije. I tu staloženost sam najviše osjetio onda kada sam bio bez ičega,nakon komune, sam na ulici i mogu ti reć da je sve to prošlo. Prošlo,prošlo , čemu se sjećat.

A ima tu i kemije u glavi i sve te tablete na psihijatriji i sav nemir i neizvjesnost i živčani slom i emotivni krah , sve je to utjecalo. kakav isus , bio sam razapet i emotivno izvršio samoubojstvo i podigao se i izgradio spontano novu osobnost koja je humorom liječila rane. uf zapisao se ja. Ma sada mi je jako dobro. već 3 godine su prešle i ja sam mentalno i fizički pod punom ratnom spremom.
Ajd pankeru dosta je! :D :D .
ignorance is bliss!
Post Reply