Hitno...bas hitno!!!

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

ziki wrote: Nekako je i lakse kad si recimo na moru pa te opali sunce, malo prorade i prirodni endorfini.
Da nebi mozda. Uz sub koji blokira sve zivo sto se blokirat moze a pogotovo ono najbolje a to je pravi prirodni adrenalin... najbolje je bit čist ništa nije kao bit čist.
ignorance is bliss!
riz
Posts: 4
Joined: Wed Jun 20, 2012 7:34 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by riz »

eto preziveo sam....al me nije tako dop od bloka koji je jos verovatno u meni.....kako da dodjem do suba ponovo!?!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ziki »

Ja sam bas sad uzeo dve od po 8. za poneti posto idem od kuce na dve nedelje i hteo ne hteo moram da ih raspodelim na 1.mg dnevno da ne bih ostao bez a nemam gde da nabavim.
A ovo covek donosi sa klinike iz bg, neznam koliko ih placa ali ih daje po 15, 20 eu zavisi..
Procackaj malo, ima to po srbiji koliko hoces, na zalost treba pare ali imas u beogradu, novom sadu..
Ja sam uzeo suboxon posto je velika tableta i moze da se podeli na 8. delova ,one male buprenorfini nem sanse, bas su minijaturne.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

sad se skini s tim. ebote!
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by demijan »

neko je ovde rekao da bi se skinuo prvo mora da prestane da se drogira
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ziki »

Usao sam u fazu kad uzimam sub samo da se osiguram da narednih 24 sata ne padam u te krize.
A namera mi je da ga uzimam 15 dana po 1.mg i jednostavno da ga prekinem, kako ce biti videcemo.
Ono sto je vazno je da sam poceo da se odvikavam od uzivanja, znaci uzmem ga da nahranim tu alu unutra i gledam neka druga posla, ne trazim vise onaj osecaj kao pre.
A u principu znam sta me ceka i kako to ide, prvo mi krece temperatura par dana ona na granici 37,2, 3..
Pa krecu bolovi u kicmi i u nogama, hladan znoj, onda malo napadi hladnoce i ono sto jebe kod suboxona je nesanica. Prosli put kad sam tako ostavljao spavao sam preko dana po sat, dva ako uspem a nocu se zalepim uz racunar, nabijem slusalice i zamajavam se po celu noc.
Ali tad sam bio na vise miligrama, videcemo sada sa keca na nulu kako ide.
Da sam sad recimo u situaciji da imam dostupan lek stalno kao sto mi je i prepisan, mogao bih da zivim dosta lagodno, bez nekog straha da jurim i non stop razmisljam o tome.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ziki »

Vazno je da mi se heroin smucio, i da kad pomislim na njega pripadne mi muka.
Uzeleo sam se da budem cist, da osetim opet onaj osecaj kad ti nista nije potrebno.
Eventualno dunes malo..popijes neko pivo..i budes slobodan.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by yasujirozu »

ziki wrote:Usao sam u fazu kad uzimam sub samo da se osiguram da narednih 24 sata ne padam u te krize.
ziki wrote:A ti si momak panicar veliki, neces da riknes od krize ne boj se..
skini se skroz. gejevi stop.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by Voyager »

ziki wrote:A ti si momak panicar veliki, neces da riknes od krize ne boj se..

Zavisi Ziki...nije bas tako...zavisi od staza i zavisi zapravo prvenstveno od zdravlja osobe koja se upusta u apstinencijalni sindrom.

Takodje, Metadon je mala maca za Buprenorfin kada je u pitanju skidanje.
Buprenorfin je cudoviste, istinsko cudoviste...

Ja sam se upustio u apstinencijalni sindrom u poprilicno dobroj formi, zdrav, san mi je bio odlican, apetit, imao sam i fizicku i psihicku snagu i imao sam beskonacnu motivaciju da raskrstim sa zavisnoscu po svaku cenu - i nisam imao psihijatrijskih komorbiditeta, sto je takodje strasno vazno, s' obzirom na emotivne i psihicke raspade i pucanja koja sam dozivljavao...ne znam kako bi to neko sa nekom psihijatrijskom dijagnozom i terapijom podneo...pa dovoljno je da neko ima dijagnostikovanu depresiju zbog koje pije neki antidepresiv...nakon sto sam to osetio na svojoj kozi, imam utisak da bi neko sa vec postojecom recimo depresijom verovatno skocio sa zgrade ili nesto ozbiljno sebi uradio...nemam pojma...zeznuto je jer jaaako dugo traje, izuzetno dugo...ali ne znam, ne zelim nista da 100% tvrdim, jer svi smo unikatni, a putevi Boziji cudesni.

Definitivno je da to treba telo da podnese, treba to psiha da podnese, treba to srce da podnese...jer u tako jakim krizama slabo pomazu i Tramadol i antipsihotici i benzodiazepini...nema...to sam shvatio odmah nakon prva 4 dana krize tokom kojih uopste nisam spavao i tokom kojih sam bio potpuno imobilisan...tako sam skapavao kao polu lesh na sofi, potpuno nepokretan, a u groznoj unutrasnjoj agoniji...znaci ne da je bio veliki problem da ustanem i hodam, nego je bio problem i ruku kada pomerim, pa cak i kada izgovorim jednu jedinu prostu recenicu BUKVALNO...sve odmah poludi u telu jos jace.

Pokusavao sam ja da se uspavam, tokom ta prva 4 dana pio sam Rivotrile kao bombone, bio sam Bensedin kao bombone, Flormidal, Lorazepam, Eftil...NEMA DEJSTVO !

Znaci NEMA DEJSTVO KOLIKO GOD UZEO !
A nisam bio nesto posebno tolerantan na bilo koji od tih lekova, jedino sam imao neku malu toleranciju na Rivotril koji sam od 2006. godine pio 1/4 ujutru i 1/4 uvece - znaci ni to nije neka dramaticna tolerancija.

Treci dan nespavanja sam primetio da upadam u psihozu, da cu poceti da haluciniram i tada sam se odlucio za malo drugaciji pristup, da udarim malo i po acetilholinu - antiholinergici, atropin i ta sranja su najjaci muskulorelaksansi na svetu.
Uzeo sam 1/2 Akinetona + 3 Rivotrila i to je jedino uspelo da me nokautira na nekih 4 i po sata i eto izbegao sam potpuni gubitak razuma, napunio sam baterije i nastavio nakon toga kako sam znao i umeo.

Ma uzas...
Vec sam napisao sta mi se sve desavalo prvih 2 i po meseca i kroz sta sam prolazio.

Zapravo, mislim da je za ovo sto sam ja uradio potrebno da poprilicno popizdis na celu tu pricu...ali ono...da popizdis jako, vrhunski da popizdis...ali opet, ja sam to dosta agresivno presekao...ne znam sta da mislim.

Elem, pre mesec dana sam shvatio koliko je zeznuto skinuti se nakon dugog staza, dugog odrzavanja, itd.
Jedan pacijent sa 19 godina staza, od toga 7 godina vec na Metadonu 100mg dnevno, starosti 45 godina je jako pozeleo da zavrsi sa celom tom pricom i da zivi bez opioida.

Medjutim nakon nepunih 20 dana krize koja ne sumnjam da je nastupila uzasno koliko i ova moja (a to je tek mali uvod), pacijent je kolabirao i zavrsio na intenzivnoj nezi i na infuzijama...njegovo fizicko i psihicko zdravlje jednostavno vise nije dovoljno jako da izdrzi toliko stresova.

Pacijent je u apstinencijalni sindrom usao sa vec dugotrajnim poremecajem sna zbog kojeg je za spavanje imao ordiniran Nitrazepam.
Takodje, pacijent je HCV pozitivan i ima registrovano ostecenje jetre, no jos nije otpoceo tretman za to.
Ima povecane trigliceride vec duze vreme i za to pije lekove.
Ima povisen pritisak tako da i za to pije lekove.

Nazalost, morao je da se pomiri sa cinjenicom da ce do kraja zivota morati da uzima opioid...naravno, osobi koja zeli da bude normalna i koja se vec malo iscistila, a ocajnio zeli da zivi bez opioida vise nije potrebno sumanutih 100mg Metadona...pacijent je nestavio sa supstitucijom, Metadon 10mg dnevno, tako nesto...jbg...

To mi je zastrasujuce zvucalo kada sam cuo...jer sam tada shvatio da u tom nekom smislu sat ipak otkucava za vecinu...

Pozdrav !

V
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ziki »

ja sam od 97 na raznim opijatima, najgore mi je bilo na heroinu.
Zadnje dve godine sam na 1 do 2 mg.suboxona dnevno, ostajao sam mnogo puta bez njega kao i sada.
Mogu da kazem da neku veliku i neizdrzivu neprijatnost nisam imao, osim malo tog preznojavanja sto je normalno i bolova na nekim mestima gde je to hronicno i od pre, stare povrede itd..
Ne treba plasiti ljude da se okanu toga, ti si voyager sam hvalio taj buprenorfin i govorio kako su ti se receptori oporavili do te mere da bi bez problema mogao da ostavis bup.
Otkud sad ta teorija da je metadon mala bebica za buprenorfin..
Sad tvrdis da je metadonska kriza laksa od buprenorfinske?
Evo su ti na forumu braca hrvati kojma je buprenorfinska terapija uvedena jos odavno pa neka oni potvrde da je gore od buprenorfina nego od metadona, ja nebih rekao da je bas tako..
slazem se da je i jedno i drugo govno.
...
Post Reply