Hitno...bas hitno!!!

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

riz
Posts: 4
Joined: Wed Jun 20, 2012 7:34 pm

Hitno...bas hitno!!!

Post by riz »

Pozdrav svima.
Danas sam se registrovao na ovaj sajt iako se drogiram 20 god.
Zadnjih 8 meseci sam bio na manjim količinama buprenorfina koji mi je nestao.
Jutros sam uradio kvoter dopa i povukao malu liniju,nos mi se zapusio i osetio sam bol u plucima.Buprenorfin sam popio juče i to neko poslednje parcence manje od pola miligrama.
Molim da mi neko kaze da li mogu uzeti ostatak i kad da ga uzmem....ne mogu vise cekati...Lose mi je od krize...
Unapred hvala.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

riz wrote:Pozdrav svima.
Danas sam se registrovao na ovaj sajt iako se drogiram 20 god.
I tako si ovdje došao po savijet ha ruzino :-) .Pazi ,stvar je jednostavna:
Smanjuj miligrame sve dok ne dođeš do nule ,smanjuj po pola miligrama ako treba.
Kroz to vrijeme promijeni sve navike i dnevne rituale i sve ljude sa kojima si se družio. Ako u tvom gradu postoji NA grupa i ako je tamo čista ekipa moje preporuke su da odlaziš što češće po doze zdrave čiste svijesti.
I kada budeš poptuno čist i financijski samostalan , započmi drugi ili treći život ako je moguće promijeni grad! To je jedini savjet koji ti panker može dat.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

Osim ako si u situaciji da moraš svakodnevno mutljat i kombinirat glupardije sa terapijom nebi li preživio. Onda si u gadnom najebu ,onda fataj se komune....
ignorance is bliss!
riz
Posts: 4
Joined: Wed Jun 20, 2012 7:34 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by riz »

Ma ja sam zadnjih 10 god prošo sva moguća lečenja i ništa mi nije pomoglo....upućivali me na metadonsku ili buprenorfinsku terapiju ali toga u mom mestu nema te sam na crno nabavljao bupre....
E,danas sam puko i zavrsio dop i da se ne ponavljam....kolko moram da čekam sa paketićem u dšepu da bi ga sjurio a da ne crknem-to je pitanje....HVALA.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

Ako imaš neki mp3 player nakrcaj ga mjuzom i odi lutaj ,a dop ostavi doma šetaj,zjevaj i onda pošmrkaj. Znači kada te uhvati zjeva... nemoj prije.
ignorance is bliss!
mahircelebic
Posts: 2
Joined: Mon Jun 18, 2012 1:27 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by mahircelebic »

druze nemoj da te crnjacim ali bolje ti je da ga ne pijes do isteka 24 sata bolje ce biti po tebi imo sam isti sllucaj kao i ti ako ga popijes tek ces onda vidjeti sta je kriza popi slobodno LEX ako imas poslusaj me
to sto kazu da se nesmije piti bzd na bup lazu ja ga pijem on ce ti popustiti bolove poslusaj oradi ti to poslusaj :wink:
riz
Posts: 4
Joined: Wed Jun 20, 2012 7:34 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by riz »

Danas je već četvrtak...
Nos mi curi,hvata me jeza,imam knedlu u grlu i sve što ide uz buprenorfinsku krizu.
Prošlo je otprilike 30 sati od zadnjeg uzimanja buprenorfina(pola mg).Buprenorfin više nemam niti ga mogu nabaviti,sve sam pokušao ali ništa.Uradio sam dop juče i još uvek čekam jer ono što sam juče povuko me nije sredilo.Dal mogu danas da sjurim na gan to što mi je ostalo i šta mi bog da.....
Naravno da sam i dalje imao bupe ne bih ni pomislio na dop ali ova usrana srbija....odo da se roknem...
Ako se javim još koji put na ovaj sajt znači da sam preživeo!
Pozdrav svima . . .
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by demijan »

Nista ti nije kriva ova usrana Srbija...sam si kriv...Ako ti je iole ostalo nesto malih sivih celija u glavi oticices odmah u neku komunu.Moj predlog ti je reto.Ne znam odakle si ali imas kuce u Nisu i Beogradu...E sada dalje sve zavisi od tebe ali tamo su ljudi koji imaju razumevanje tako da te niko nece prozivati zbog krize...Sta reci izvikano je i banalno ali od tebe zavisi...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ziki »

Nije bas da lazu za buprenorfin i te benziodiazepine kako se vec zovu , bensedini, bromazepami , lexilijumi ,valiumi itd..
Ne preporucuje se uopste da se kombinuje, kad uzmes buprenorfin i posle u toku dana uzmes neki sedativ od tih osetis da pocinje da te radi vise, i tacno je da te ono podigne i pojaca se dejstvo bupa ali moze da dodje do depresije srca i disajnih organa.
Jednom recju moze da dodje do toga da zaspis i da se vise ne probudis, nisu oni dzabe stavili upozorenje i u deklaraciji leka i na sajtu suboxona itd..
Ja sam to probao par puta i ono me podiglo nisam mogao da verujem kako se aktivirao bup, pocelo da me radi kao dop da sam uzeo.
Ali sam osetio par puta da me srce pocelo da trokira.. Pocela pumpa otezano da radi.
Sto dajete takve savete, ako su ljudi koji prave taj jebeni suboxon ili buprenorfin upozorili da je opasno da se to kombinuje onda je opasno, treba neko da rikne zbog gluposti..
Kad uzmes buprenorfin i popijes pivo posle u toku dana isto pocne da radi kao ludo ali to ne znaci da nije opasno.. To sto se ti osetis lepo u tom trenutku ne znaci da prija srcu i disajnim funkcijama..
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ziki »

A ti si momak panicar veliki, neces da riknes od krize ne boj se..
Kako si napisao bio si na pola mg.buprenorfina, to nije neka doza da cim ti nestane lek razmisljas da se ufiksas u venu.
Ima ljudi koje pocne da hvata panika dva dana pre nego sto ostanu bez droge ili lekova.
Polako, malo stanes na loptu i organizujes se nije bas pitanje zivota i smrti.
Ja kad budem bio na pola mg bupa kao ti ja cu da prestanem skroz da ga uzimam.
A i da ga uzimam pa nije problem, u srbiji da kupis i na crno jedan Suboxon od 8.mg, ti ako uzimas pola mg dnevno trajace ti 16 dana, pa i da platis 20 evra koliko kosta otprilike sub ili bup to ti je manje od 1,5 evra dnevno.
Ja tako radim kad idem na more ili tako negde na odmor, podelim osmicu na po 1.mg i to uzmem uz kafu ujutru i posle mi ceo dan ne treba nista, zaboravim na to sranje.
Nekako je i lakse kad si recimo na moru pa te opali sunce, malo prorade i prirodni endorfini.
Samo ce da ti bude gore ako po svaku cenu hoces da se uradis heroinom jer nemas bup.
Neznam, ljudi se tako overavaju skinu se sa dopa budu na bupovima,onda im nestane , izdrhte par dana i onda daj sta das i sjure tako dop u venu ili nos i Asta la vista.. bejbi..
...
Post Reply