problemi sa zakonom

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
portia_theron
Posts: 18
Joined: Fri May 27, 2011 6:23 pm
Location: Osijek

Re: problemi sa zakonom

Post by portia_theron »

imam ja papire i to je najmanji problem sad...mene muci prodaja jer je za to predivdeno od 3 do 10 godina zatvora..i nedavno sam saznala da sam trudna opet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: problemi sa zakonom

Post by ivica »

Samo dvi stvari bi meni tada palo na pamet da se nalazim u takvoj situaciji kao ti. Prva je da prihvatim situaciju da ću unutra i nastojao bi to čim prije riješit, dakle bez odugovlačenja produljivanja (nepotrebnog) a druga i još važnija stvar je ta da bi odma počeo sa skidanjem, odma jer tako bi mi bilo puuuuno lakše .
Ako si u zatvoru bolje je bit čist.
ignorance is bliss!
User avatar
portia_theron
Posts: 18
Joined: Fri May 27, 2011 6:23 pm
Location: Osijek

Re: problemi sa zakonom

Post by portia_theron »

nikako se ne mislim miriti s tim niti odustati niti mislim ici unutra...zbog jednog sranja u zivotu i prvo put mi je i nikad prije i nikad poslije nisam ista takvo napravila.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: problemi sa zakonom

Post by sanela »

Draga portia, jel ti imaš kakvog advokata? Ako nemaš, probaj ga naći i pitaj ga sve što te zanima.
Sretno!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: problemi sa zakonom

Post by yasujirozu »

demijan wrote:Priznala si da si prodala,to ti je minus
upravo suprotno: to sto je odmah priznala, upravo ce bit konstatirano kao prilog u njenu korist, kao i to sto je trudna, te najvaznije, da joj je prvi prestup. ponavljam, uslov i globa, te izbacivanje sa terapije, bit ce reperkusije. e sad, ako prvo dijete zivi sa njom, vrlo vjerojatno ce ga socijalno preuzet, ali su to vec neminovni troskovi (sa kamatom), putarine koju je do sad uspijevala ne placat.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: problemi sa zakonom

Post by demijan »

upravo suprotno: to sto je odmah priznala, upravo ce bit konstatirano kao prilog u njenu korist, kao i to sto je trudna, te najvaznije, da joj je prvi prestup. ponavljam, uslov i globa,
Kod nas je to malo drugacije izgledami.Cim priznas u muriji da si prodao ili omogucio drugom da koristi PAS odmah ti stavljaju u delo proizvodnju i promet,zasta je isto zaprecena kazna od 3 pa na vise godine.Posle ti istrazni u vecini slucajeva samo potvrdi zapisnik iz policije a na sudu vecinom prave pozitivnu statisstiku upravo na racun sitne boranije kojoj je to prvi put a krupni igraci se vecinom izvlace...
To sto je trudna moze samo da joj odlaze sudjenje ili izvrsenje sankcije kada je presuda doneta...
Blago vama kod nas jos uvek sredni vek oko toga...Samo cekam da pocnu ruke da nam seku za kradje hleba po prodavnicama...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: problemi sa zakonom

Post by yasujirozu »

demijan wrote:Cim priznas u muriji da si prodao ili omogucio drugom da koristi PAS odmah ti stavljaju u delo proizvodnju i promet
ok, al' sto je bilo pamjetno uradit u situaciji kad' pravobranilastvo vec ima pisanu izjavu svjedoka, plus informaciju da je doticno lice na metadonskom tretmanu u vec nekom centru? negirati bi bilo kontraproduktivno a ovako, kooperativnoscu, moze zaradit i koji bod u gostima.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: problemi sa zakonom

Post by demijan »

I to je tacno.Kontraproduktivno je da im se pravis mnogo pametan ako vec imaju sve...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
portia_theron
Posts: 18
Joined: Fri May 27, 2011 6:23 pm
Location: Osijek

Re: problemi sa zakonom

Post by portia_theron »

i po kojoj logici ce meni oduzeti dijete??? to nema sanse...ako sam cista i ako dobijem uvjet nemaju razloga ni jednog.moja poznanica je na ogromnim kolicinama hepa koji i kupuje jos uz th i povremeno dop i ima dvoje djece i zivi s njima normalno.a ja sam na th bila dvije godine,prije toga nikad.sad sam skoro cista.cak ne skoro vec jesam.nisam nista uzela u zadnja sva tjedna. po th vise ni ne idem.znaci svojevoljno sam je se odrekla.dijete mi zivi sa mojom mamom i bratom u velikoj obiteljskoj kuci,sad ce u skolu za 2 mjeseca,nitko od moje obitelji ne zna za moj problem.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: problemi sa zakonom

Post by zeleni »

portia_theron wrote:u 5.prodavala sam dvjema osobama i nisam ima ja prisla nego su one mene MOLILE da ima prodam,a kako sam se pocela skidat imala sam viska 6. prodavala sam tocno 4-5 mjeseci
šta ti treba da ovo pišeš javno?

prijavi se za neku komunu, za neko lečenje, jer će ti potvrda tog tipa mnogo više značiti nego to šatro gistro svojevoljno skidanje na suvo. oće to...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply