DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Post by zevs »

OVDE NAS IMA VISE VRSTA LJUDI, NEKA MI OPROSTE ONI DRUGACIJI OD MENE, IMA NAS KOJI SMO POCELI DA UZIMAMO DROGU DA BI PROMENILI SVEST, LEPOTU ZIVOTA I UZIVALI SMO U TOME. E SAD IMA I ONIH KOJI SU ONAKO NAIVNO, PORED NEKOG KRENULI SA TIM BEZ NEKE SVOJE POTREBE I NAVUKLI SE..JA SAM MALO BIO I HEDONISTA, UZIVAO SAM U DROGI BILO MI JE LEPO PRIZNAJEM. SAD ISPASTAM KAO I VECINA BIVSIH UZIVALACA. JA SAM I U CRKVI TRAZIO MISTIKU, LEPOTU I TU EUFORIJU, GLUPO JE TO POREDITI, TO MI JE U PRIRODI. PITAM SE STA JE SA LJUDIMA KOJI SU BEZ IKAKVE ZELJE ZA TIM TRAGANJEM UPALI U TAJ PROBLEM. TO SU LJUDI KOJI NEMAJU PRAVI RAZLOG NI ZASTO SU POCELI SA TIM, KAKO ONI DA SE SADA VADE IZ PROBLEMA..NJIMA PUCA TA VEZA SA REALNOSCU SKROZ NJIMA TREBA NAJVECA POMOC. IMA OVDE DOSTA ISKUSNIH KOJI ZNAJU DA PREPOZNAJU SEBE PRE I POSLE I ONI CE DA NADJU NEKU SREDINU, MUCNO ALI SNACICE CE SE NEKAKO. ALI IMA ONIH KOJI SU TAKO ULETELI U NEPOZNATO DA MENE HVATA JEZA OD TOGA. JA SVIMA PORUCUJEM OVDE, AKO NAIDJETE NA OSOBU KOJA JE ZBUNJENA A TRAZI SAVET OD VAS KAKO DA RESI PROBLEM, NEMOJTE MU PREDLAGATI DA UZIMA TE JEDAN LEK TE DRUGI,KOMBINACIJE ITD..POSAVETUJTE GA DA SE JAVI LEKARU I TO JE TO. DA O SVEMU OTVORENO POPRICA PRVO SA SVOJIM NAJBLIZIMA.. POZDRAV.
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Post by teodora4 »

poz !
to zapravo NIJE glupo poredjenje! ljudi to sto pises traze u crkvi seksu i drogama, traze prave stvari ali na pogresnom mestu. mora se krenuti od sebe, iz sebe a da ne duzim, kontra/kultura!!!oduvek se sve vrti oko toga:) narkomani koji traze promenu kroz drogu traze pravu stvarnost, dublju od vladajuceg (vulgarnog) materijalizma... to je tako jednostavno!ljudi ne zele da shvate da nije problem zasto nego kako!
stay ok
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

Re: DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Post by zevs »

Razumeo sam te, kazes traze prave stvari ali na pogresnom mestu. Uglavnom svi traze smisao, droga ne daje taj smisao i to nije prava stvar vec obmana ali lici na pravu stvar. Sto se crkve tice ja nisam hteo da poredim te dve stvari zato sam rekao glupo je porediti jer jedno je obmana-droga a ovo drugo prava stvar -crkva. Kako za koga uglavnom crkva nije obmana. A taj osecaj euforije i radosti je veoma poznat u pravoslavnoj crkvi, verujem i kod katolika verujemo u istog boga a i kod drugih konfesija sigurno. Kod nas pravoslavaca se to zove Pliroma..To se dozivi mozda jednom u zivotu i posle ceo zivot cekas i tragas za tim ali uzalud..to se verovatno jednom Bog projavi tako coveku kad se najmanje nada tek da ga privuce sebi, da covek oseti da sve to nije prazna prica. E sad nebi da te gnjavim nekim ljudima je ta prica dosadna. Samo cu da ti kazem da je ta pliroma nesto najlepse sto moze da se desi coveku. Bio sam na liturgiji gde je episkop pricescivao monahe, bilo je samo nas par civila..obicnih ljudi. U jednom momentu je sve pocelo da treperi, i ikone i svaki predmet u crkvi i odjednom kroz telo krece toplina i neko bestelesno stanje, ne osecas tezinu u nogama kao da lebdis.. odjednom vise nisam video sve onako obicnim ocima, vec sam video svestenika kako u stvari on stoji na jednom pasnjaku na travi umesto ispred oltara i samo sam cuo njegovu kadionicu kako jako odzvanja, glas mu vise nisam cuo uopste.Trajalo je sve to oko minut,dva..Kad se zavrsila sluzba prisao sam jednom coveku da ga pitam dali je on nesto prmetio, da se uverim da nisam odlepio..potvrdio mi je sve ovo. Bio je to kolektivan dozivljaj svi su ga doziveli..Pravi istinski silazak svetog duha.. Posle toga sam se osecao fantasticno jedno dve, tri nedelje dok se nisam prvi put iznervirao oko neke gluposti i sve je nestalo, pocele su da me bole noge opet, stizao me umor itd.. To ti je moja prica nadam se da ti nije sve ovo glupo i besmisleno, ja sam sasvim obican covek nisam neki verski fanatik pa da fantaziram..Sustina je da kad imas taj osecaj onda ti nisu potrebne droge itd..Valjda ce ga biti bar jos jednom pozz...
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Post by teodora4 »

ne ne nije glupo!odlicno, znala sam da sam lose napisala! zapravo meni institucija crkve i podela jako smeta.ja sebe smatram hriscankom, krstena sam u pravoslavnoj crkvi, mama mi je katolik....kum budista, a da prababa i pradeda presli u adventiste posle nekih tragedija u zivotu.proucavam istoriju kulture i civilizacije indije ali sve to, jos gomila stvari...crkva nije mesto!mislim, kapiras me, jeste mesto, ali mesto koje prati modu, zajednica koja koristi crkvu...licemeri svuda/to je pogresno u crkvi!crkva treba da prati da tako kazem Besedu na gori a ne ovo drustvo i modu.razumes me??pa onda ti katolici, svaki je veci katolik od pape!!! svirepe ubice i lopovi, lopovi!kroz istoriju,cinjenice!sta se sve nalazi u crkvi sv Marka??ko je opeljesio Aja Sofiju???mislim, kada gledas crkvu istorijski to je uzas, sramota.i danas je tako. a o propagandi da ne govorimo!to mi bode mozak uzasno!a kad vec poceh na tu temu...ne znam je li mi gore to katolicko izvestaceno gostoprimstvo ili hladnosca na koju naidjes u pravoslavnoj crkvi.fizicki, crkva kao objekat je nesto drugo.ovo je sad subjektivno, ali tako osecam.crkve i manastire razne sam obisla, dzamije, hramove raaznee...i svaki nosi svoj mir i arhitektonsku lepotu.ipak, meni najdraza je crkva iza koje sam odrasla, na dorcolu, u beogradu.tamo kada udjem, to je to!kao sto nekom znaci , ne znam bakina kuca na selu???znas, smiris se, odlutas, poznato mesto, osecas da si bas tu dobrodosao!
nisam zadrta, mozda ja gresim, ali sto jeste jeste, neke stvari se ne mogu sakriti!
a euforija koju osetis u Bogu je neverovatna!na zalost nisam u mogucnosti da razmenim cesto to iskustvo!
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

Re: DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Post by zevs »

Crkva je jedina institucija koja je sastavljena od dva krila, vidljivog i nevidljivog tako da je ona u stvari jedan zivi organizam. Mi tu i treba da trazimo pomoc, potrebni su i lekari ali Bog je onaj pravi put za nas malo umorne i istrosene ljude. Moje misljenje je da coveka u stvari najvise boli dusa posle narkomanije, a kaze se da svaka dusa sa bogom spaja se i bogu vraca se.. tako da nam je on najveci lekar
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Crkva su ljudi jel nije?! Isus je u Ivanovoj poslanici reko:''ti si Petar...stijena...na toj stijeni izgradit chu crkvu svoju i sile pakla neche je mochi nadvladati." Super zvuchi!! :) Sad samo treba vjerovati i drzati se Bozjih savjeta...
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Post by teodora4 »

jao ali ja ne pricam o narkomaniji samo...dobro.nema veze a da crkva su ljudi.nazalost danas su svi skoro bez mozga i srca!problem je to sto ljudi danas ne vide nista!a lekar nije nuzno potreban u lecenju narkomanije!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: DROGA TRAZENJE SMISLA ZIVOTA..

Post by MasacreEnElDiscoBar »

teodora4 wrote:jao ali ja ne pricam o narkomaniji samo...dobro.nema veze a da crkva su ljudi.nazalost danas su svi skoro bez mozga i srca!problem je to sto ljudi danas ne vide nista!a lekar nije nuzno potreban u lecenju narkomanije!
Da, lekar moze ljechit ovisnost, ali ne i izljechit...
Post Reply