Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedina

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
lmaster
Posts: 16
Joined: Sun Dec 13, 2009 7:40 pm

Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedina

Post by lmaster »

Neki mozda znaju, neki mozda i ne...

Uglavnom, terapija je bila Rivotril 2mg 3 x 1mg dnevno, i tako skoro dve godine. Pre mesec dana sam se prebacio na Bensedin od 10mg i zamenjivao na svakih 7 dana 1mg Rivotrila Bensedinom.
AD je Effexor Xl, 75mg.

Da ne duzim mnogo (ako nekoga interesuje, napisacu semu), stigao sam na 2 x 5mg Bensedina dnevno, ujutru i uvece. Ono sto men interesuje je sta i kako dalje, vecernja doza mi je manji problem od dnevne, tako da bih prepolovio 5mg uvece na nekih 5 dana i onda izbacio skroz, tih preostalih 2.5mg...

Onda ostaje 5mg ujutru i tu dolazim do pitanja, sta dalje? Da li poloviti doze, piti svaki drugi dan, posto je dugo u organizmu, da li ubaciti neki AP (dostupan mi je Rispolept 1mg tablete) kratko vreme dok se malo mozak oporavi od dugotrajne upotrebe benzodiazepina?

Ako neko ima iskustva, neka pise, ja ih izbacujem skroz iz upotrebe, ne trebaju mi vise, ali znam kakva je frka kad se sroza doza na dole i sta me ceka...

Ocekujem Vase preporuke i savete.

Pozdrav!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedin

Post by sunrise »

skidaj koliko mozes ako zelis.....
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
lmaster
Posts: 16
Joined: Sun Dec 13, 2009 7:40 pm

Re: Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedin

Post by lmaster »

Skinucu ih do kraja, bas zelim da ih izbacim, ne zelim zavisnost ni trenutka, pogotovu ne od benzosa, kad sam mogao da izbacim Rivotril, moci cu i ovo...

Samo znam da je zajebano kad skines sve, kao go na ulici...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedin

Post by sunrise »

go 4 it
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedin

Post by zeleni »

lmaster, mene su lekari skidali sa rivotrila, i nisu mi ubacivali nikakav intermezzo izmedju njih i strejta. bilo je prvo 3 dnevno. pa onda tri puta po 3/4 dnevno, pa 3 puta po polovina, pa 3 puta po cetvrtina, pa onda samo ujutru i uvece cetvrtina i onda samo uvece cetvrtina. i onda kraj. svaka faza je bila po dve nedelje recimo. pretpostavljam da slican recept mozes da primenis i na bensedin. ako tako polako budes spustao, nece te na kraju ni nervoza spucati. bice skroz ok.
aj
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
lmaster
Posts: 16
Joined: Sun Dec 13, 2009 7:40 pm

Re: Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedin

Post by lmaster »

Videcemo, danas krecem do kraja sledece nedelje 2.5mg + 5mg uvece, pa onda 10ak dana 2.5mg + 2.5mg. Nadam se da ce biti oket sve.

Jos da izbacim tabletomaniju iz glave i ima da pevam. Taman ce i kontrola da se namesti u to neko vreme, pa cemo da vidimo sta ce doca da kaze...
Koliko mi je bio dobar Rivotril, mislio sam da ce biti zahebano. Kad ono, izgleda da sam se zalecio prilicno dobro, cim sam uspeo tako lako da izbacim i zamenim za male doze.

Najgora je jutarnja nervoza, posle nije frka, valjda nece biti nesanice, nekada me je ubijala. :rolleyes:
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedin

Post by zeleni »

e bre. nemoj ni da mislis o nesanici. nemoj unapred da je cekas. ako je i bude neko kratko vreme, proci ce. pa svi zivi imaju nesanicu s vremena na vreme i nije nikakav smak sveta i da ti se tako nesto desi. ne moze za dan da ti bude sve potaman. samo opusteno. uzgred, nama na pocetku lecenja nisu dozvoljavali nikakvo spavanje preko dana, bas da bismo mogli nocu da spavamo.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedin

Post by Sagy »

Dotkor,bolnica,profesionalna pomoć.....a ne forum.
Zna se da su krize od tih farmaceutskih otrova gore nego od opijata,i zna bit dosta komplikacija(aritmija,epi napadi...)
Zato,fino u onog doktora,koji te i navukao na to smeće
lmaster
Posts: 16
Joined: Sun Dec 13, 2009 7:40 pm

Re: Skidanje sa Rivotrila - done - sada skidanje sa Bensedin

Post by lmaster »

Odmah da ti kazem, skidanje sa lekova nije niti ce biti gore od skidanja sa horsa, ako si se radio ko covek, par godina...
Ne trazim pomoc na forumu, vec poneki savet, mozda ima ljudi koji su bili u slicnoj situaciji...
Nema glupih pitanja, samo glupih ljudi...
Post Reply