I.V Metadon

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

wizard.hannah
Posts: 8
Joined: Thu Sep 10, 2009 8:02 pm

Re: I.V Metadon

Post by wizard.hannah »

Vic je u toleranciji!
Metadon zaokupira tranzmitere na duugo!
Te neda da nešto drugo izazove jači efekt. To je ono što lječnici zovu harm reduction. Jebeni dop ne radi!
Ali dok je tjelo čisto...met je bolji! Bolji i zdraviji od našeg dopa trenutno!
Frka je što met djeluje do 3 dana..pa tako i fleš da pukne treba čekat dan i pol do dva.
Dok dop pusti za 5-7 sati i opet se moreš ufurat sa istim flešom.
Ako to kreneš ganjat na hepu za čas si na dozi od 2boce i nikakvim flešom...sve je to igra kemije koju moraš znat i ubacivat druge stvari poput ritalina, koke, speeda, metha itd.

P.S.

Ak si več odlučio zezanciju sa takvim životom.
Savjetujem svakome da jako dobro prouči što su to droge, kako i zašto djeluju, ali stvarno dubokoo! I sve to može biti zanimljiva igra sa brzim oporavkom ako je potreban.
Ak nekog što zanima..pitaj...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ja ti samo mogu rech da od 70-100ovisnika koje sam upozno u komuni, bio sam u dvije razlichite(i u Nizozemskoj, na privat ljechilishtu na skidanju ibogainom i svim prirodnim ugodama nema veze to)nego....
Svi oni koji su tamo duze od 2god.(znachi chisti su neki i po 4 god.) su mi rekli kako nikad tablete(hepove), ako se neko drogira nek uzima heroin,(heroin sad se rjetko nadje chist, ko prije, ali se nadje) jer kazu da najvishe posljedica osjechaju jedino od hepova i ostalih tableta, jer oni koji su uzimali hepove imali su vishe zdrastvenih problema od onih s heroinom,...A to mogu i sam znat jer sam ga uzimo oko 6-7mj. it to gotovo svaki 3.dan 40ml.(80kom.), a bilo mi prepisano 20ml.Alkanoida...i prije sam ga uzimo ali ne tako velike kolichine...a tek kriza od njega!!,
Nakraju sam se izvuko mst-om iz hepova jer sam vegetiro, nakon 2.dana bez hepa, dok su se pocheli osjechaji javljat za koje nisam znao da postoje, tolko jaki osjechaji da sam plako ko djete, mst mi je pomogo i nije utopio ko hep. osjetila, a tako nije ni dop dok sam ga uzimo to radio shto mi je hep. uradio!!! Sad onaj ko se misli drogirat, za to nije heptanon!!! Slazem se da se moze s njim mozda normalno zivjet, jer zive tako ljudi na hepu, ako se koristi ko ljek, a ne da se zlorabljuje!!
...Ali kad se vech netko misli drogirat neka to radi kako treba!!! Meni je mst okei normalno sam se osjecho dok sam ga uzimo i dobro, mogo sam ga nastavit, ali nishta me nemoze zadovoljit ko dobar dop u venu, mozda jedino fentanyl durogesic...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

wizard.hannah wrote:
Ak nekog što zanima..pitaj...

Pitanje zashto je u nekim drzavama legaliziran heroin, i zashto se smatra boljom solucijom od methadona?? I zashto od heptanona imam osjechaj zatupljenosti, nestajanje nekih vaznih osjechaja, depresiju(shto su mi rekli dr. da moze uzrokovat depresiju), nezadovoljstvo, neraspolozenost, nishta bez volje za bilo shta?? i puno jache krize i duze nego od heroina??,A kod heroina mi nije bilo nishta od tog navedenog, jedino samo potreba za sve vechim dozama, shto me prisililo na ljchenje, jer sam htio zivjet, pa su mi dali heptanon zbog kojeg vishe nisam imo volju za zivotom zashto??? :?:

Cheshka je napr. legalizirala kokain, heroin ,marihuanu i bez problema mozesh nosit do gram i pol dopa il bjelog ili 15g trave u zepu...Zshto nisu uveli bilo gdje intravenski methadon, za ljechenje ovisnosti??
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: I.V Metadon

Post by sanela »

wizard.hannah wrote:Ipak je ovo Srbijanski site a ne Hrvatski. .
Mala digresija. Ovo je bosanski sajt. :wink:
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sanela wrote:
wizard.hannah wrote:Ipak je ovo Srbijanski site a ne Hrvatski. .
Mala digresija. Ovo je bosanski sajt. :wink:
hh, nekak sam uvjek bio za svjet bez granica :) ....bilo bi super kad bi bili jedno, SR, BH i HR :)

P.S. ''wizard.hannah'' mozda sam previshe pitanja postavio, al stvarno ako nema beda, ako pravilno uzimash i.v. methadon zashto nigdje nije uveden? ima samo i.v. morfij, heroin i mozda josh neshto, ali nigdje nisam chuo da daju i.v. methadon za ovisnosnike...znam da methadon daju jedino da popijesh, a heroin da ako zelish ufurash(tamo gdje je legaliziran)...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: I.V Metadon

Post by sunrise »

ma ovo je eu sajt...ionako cemo svi brzo unutra
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

x
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Wed Aug 31, 2011 7:43 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: I.V Metadon

Post by sunrise »

mani se politike,Sanela se vise manje salila...ko je kome pomogao ili odmogao nije tema na ovim stranicama jer svatko ima svoju pricu...tema je dop i junkie
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sunrise wrote:mani se politike,Sanela se vise manje salila...ko je kome pomogao ili odmogao nije tema na ovim stranicama jer svatko ima svoju pricu...tema je dop i junkie
oprosti shto te zasmetala ta pricha, napiso sam je jer je zanimljivo i sretno zavrshila...mislio sam da che bit zanimljiva! Jer ochito si htjela neshto na temo napisat zato te zasmetalo, sorry nisam znao!!! Dugo niko tu nije piso nishta na tu temu!!
Sad chu izbrisat tako da mozesh pisat u vezi teme i josh jednom oprosti!!!
wizard.hannah
Posts: 8
Joined: Thu Sep 10, 2009 8:02 pm

Re: I.V Metadon

Post by wizard.hannah »

MasacreEnElDiscoBar wrote:Ja ti samo mogu rech da od 70-100ovisnika koje sam upozno u komuni, bio sam u dvije razlichite(i u Nizozemskoj, na privat ljechilishtu na skidanju ibogainom i svim prirodnim ugodama nema veze to)nego....
Svi oni koji su tamo duze od 2god.(znachi chisti su neki i po 4 god.) su mi rekli kako nikad tablete(hepove), ako se neko drogira nek uzima heroin,(heroin sad se rjetko nadje chist, ko prije, ali se nadje) jer kazu da najvishe posljedica osjechaju jedino od hepova i ostalih tableta, jer oni koji su uzimali hepove imali su vishe zdrastvenih problema od onih s heroinom,...A to mogu i sam znat jer sam ga uzimo oko 6-7mj. it to gotovo svaki 3.dan 40ml.(80kom.), a bilo mi prepisano 20ml.Alkanoida...i prije sam ga uzimo ali ne tako velike kolichine...a tek kriza od njega!!,
Nakraju sam se izvuko mst-om iz hepova jer sam vegetiro, nakon 2.dana bez hepa, dok su se pocheli osjechaji javljat za koje nisam znao da postoje, tolko jaki osjechaji da sam plako ko djete, mst mi je pomogo i nije utopio ko hep. osjetila, a tako nije ni dop dok sam ga uzimo to radio shto mi je hep. uradio!!! Sad onaj ko se misli drogirat, za to nije heptanon!!! Slazem se da se moze s njim mozda normalno zivjet, jer zive tako ljudi na hepu, ako se koristi ko ljek, a ne da se zlorabljuje!!
...Ali kad se vech netko misli drogirat neka to radi kako treba!!! Meni je mst okei normalno sam se osjecho dok sam ga uzimo i dobro, mogo sam ga nastavit, ali nishta me nemoze zadovoljit ko dobar dop u venu, mozda jedino fentanyl durogesic...
Ovo što si sada rekao kako si uzimao met. Svaka 3 dana po 4boce!! Jebiga...naravno da če te skenjat i psihički i fizički. Nebi doza nikad smijela prelazit 120.
Ljudi vele da ih hep uništava. Naravno da nije voda ali ti koji kažu da ih uništava što da su na dopu cijelo to vrijeme kao što se liječe metom? Kod mene 11-14 godina recimo(nešto kupio nešto dobio). Da sam ja dop toliko uzimao nebih niti radio, niti normalno izgledao, nebih se normalno ponašao, bio bih vucibatina i pravi vjetrojebač kojeg naširoko ljudi izbjegavaju ako bih bio živ naravno!
Tebe kao i također mene metadon nemre više sredit u venu kak spada...nema tu snagu više i jebiga. Dop može ali velike doze sa time da bih prvo morao skinut toleranciju sa meta.
Dok lijepi osječaj mi daje MST koji uz hep dobivam. Uzmem više kad me volja. Duragesic flastere sam imao(150komada od 100mcg) ali mlad sam bio i nisam znao izlučiti kako spada fentanyl. Možda i dobro jer bih odapel.
Jedino što me zanima kako akta hidromorfon-US-Dilaudid te Oxymorfon.

Nisaam bil ziher da je site iz Banja Luke..eto..bar je bliže ak se netko nešto želi mjenjati.

Ima u Zagrebu Heptanon ampule...ja ih nakon operacije dobivao jer nisam smio u usta niš primit radi povračanja.
Post Reply