I.V Metadon

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: I.V Metadon

Post by check021 »

Ne znam,ali mislim da je "Jaffa" postavio dobro pitanje. Ja to licno ne radim,ma da ne kazem da PRE TERAPIJE nisam to probao da ucinim,i imao sam SLICNO ako ne i isto iskustvo sa NEVEROVATNIM pecenjem vena.Sada to ,otkad sam na terapiji ne radim,ali u Srbiji konkretno ima hiljade iglomana koji jednostavno ne mogu da zamisle ili ce sve pokusati pa tek onda oral,rectal,IM,plugging metodu izvesti...
-Pa, sta to moze ,realno,biti u Hemofarmovom Metadon-u da izaziva takav "burn" efekat,i kako izvbeci unistavanje vena ovih koji ubrizgavaju metadon.
-JA LICNO,sam zagovornik oralnog primenjivanja metadona,ali i za pravljenje metadon ampula za one koji jednostavno ne reaguju "kako treba" na kapi , te za ovodjeje JOS BAR JEDNOG opoida { full agonista } za odrzavanje.
- No,da se vratimo zaista HARM REDUCTION pitanju ,i istinski pitanju baziranom na HARM REDUCITON stvari, KAKO LJUDI KOJI I.V uzimaju HF Metadon da izbegnu taj uzasan efekat? Ili kako ih odvici od te uzasne navike???
-Znam po sebi kako je,moja majka,npr. i dalje misli ponekad da metadon uzimam I.V jer ga ponekad popijem u kupatilu ili sobi , jer sam SVOJ problem IZOLOVAO dalje od PORODICE smatrajuci DA JE TAKO "HARM" "REDUKOVAN" ... A i ja se bolje osecam... No ,vratimo se PITANJU...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

plivine tablete heptanona izmuchkat sa alkoholom, pa alkohol isparit, kroz vatu, skuvat i nema pechenja...(tako zanm da su radili, soluciju od tih tableta i da im je bilo dobro)..e , sad znam da npr. tekuchi alkaloidov recimo, napravljen tako da peche(vjerojatno da ga ovisnici nebi i.v. uzimali, makar sam chuo da rade i to, chisti dobije kod dr. ne izadje ni iz zgrade(bolnice) odma druga vrata na koljena i bum)
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: I.V Metadon

Post by Vivaldi82 »

dee_87 wrote:Meni je to cista budalastina... Zna se jbga za sta je metadon napravljen i kako se koristi... Ako se nekom vec fura ganom , skuhaj brate dopa, rokni ga u venu i et filinga, koji ce ti qrac met onda...
He He,E ovo ko da sam ja napisala,Al moj dobar drug iz ZG fura met,i kaze mi da taj njihov dobro prolazi kroz gan,fura ga onim velikim konjskim ganom i kecom iglom...jeeeee,jer mu dosta treba i kao radi ga. aL NEDO MU BOG DA SE PROMASI..osim toga sjebe vene brze nego dopom.ja sam igloman,ali nikad ne bi probala tako nesto,ni u naj-krizi...jednostavno nisam taj tip,metadon pijem sto moram i to sto manje mogu,uopste me ne vuce da popijem vise,mene on nikad nije uradio ,ako predoziram samo zaspim....
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
toto-rina

Re: I.V Metadon

Post by toto-rina »

Svi koje ja znam da su probali to kazu da im se rad ne dopada. Da je isto kao i da popijes. Rekao sam to pre.
Licno sve sto ima dodira sa iglom meni je gadno. Kokain iv je imao lepsi rad od svega toga pa sam batalio pre 5 godina pucanje kokom. A ne neki lek koji niti je pravljen za venu niti je u obliku pogodnom za venu em urnise vene.
Cak ni stari narkomani koje znam ne pucaju se Metom.
Postoji nacin ali jednostavno i u najgoroj ekipi koju znam da neko to pomene rekli bi mu da nije normalan.
Ja sam sve vise za to da se tablete uvedu i zdravo.
I sada da sam u najgorem stanju kakav sam nekada bio ne bi dosao u situaciju da me privuche tako nesto. Jednostavno nema teorije da to uradi bolje na venu, cak mislim da moze gore uz eventulano neki sasav rad koji moze da privuche ono poslednje one koji bi ufurali bilo sta. Verujem da uzet oralno i u obliku chepica deluje bolje nego na venu. To je moje misljenje. Ali neki ljudi jednostavno nece da shvate da je nekome svaka droga koja spusta postala gadna kao i sinteticke dizalice. To nekome nece da udje u glavu i to je to. Nemogu da zamisle da heroin izgubi draz.
A nisam ni ja mogao a i kada bi bio bez meta nedelju dana svbe bi mi se vratilo sva zelja. Ali ima ljudi koji ne poznaju to stanje kada ti dop ne treba. Tesko da ce ga i upoznati ikada ovako strejt cak i da prestanu zauvek da uzimaju. To nije ne uzimam zato sto sam izlecen, ne uzimam jer je lose, ne uzimam jer hocu da bude zdrav. Ne nije to. Nego ne uzimam jer mi nije lepo i ne treba mi, da mi je lepo i da mi treba ne bi mogao da se suzdrzim. Ako hocete razumite, ako ne nista. Mala je to promena. Metadon je najaci opijat i posle njega je sve slabo, sve. Heroin ima jacu euforiju ali je ovako slabiji. Inace mi na Metu smo toliko puni opijata kao da uzimamo 10gr heroina samo ne osecamo rad.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

slazem se u potpunosti da uzimanje i.v. methadona nema smisla, znam neke ljude koji uzimaju(iglomani), znachi to je problem, ako si igloman nije vazno shta uzimash samo da je na iglu!
Istina je da npr. kod heroina nema nikakve razlike jer uzeo na iglu, nos il guto ga, ali ako se uzima da ti bude dobro onda se uzima na iglu zbog euforije i veche ugode, tako da je bolje bacit dop nego ga vuch na nos, jer tako se potrati pravi uzitak...Methadon nije napravljen za iglu, ali kod iglomana nije stvar u tome da che isto djelovat na iglu ili oralno, nego samo da se vishe psihichki zadovolje iglom nego shto ih zadovolji sama droga...Ja methadon nikad nisam uzimo intravenski, jednom sam bjelo na iglu i samo mi spalilo venu, ali heroin prvi puta odmah na iglu i nikad poslje na nos...(lazem jesam na nos dok sam sumljo u kvalitetu)...I ako netko zeli uzivat u dopu onda je tu jedino intravenska solucija...
A shta se tiche methadona to nikako, on nije uradjen za iglu, a stim je tako i opasan!!!
wizard.hannah
Posts: 8
Joined: Thu Sep 10, 2009 8:02 pm

Re: I.V Metadon

Post by wizard.hannah »

Ja sam iz Zagreba. Prvo što ču reći jest da u ZG imamo Heptanon kapi, Alkaloid kapi, Heptanon tablete što sse tiče metadona.
Največa doza održavanja je 3 boce ili 60 tableta.
Skoro svi koji su na Alkaloidovom metadonu se pucaju barem povremeno ako ne i stalno. I to do 5boca u jednom danu(moj pajdo jedan je toliko zdrobio u venu..prvi put sam vidio da netko halucinira od opijata, sorry opioida.
Alkaloidov met ama baš ništa ne peče!!! Problem je ako si aut onda grdo prži do peće(ovisno koji dio tijela) ili ako ti je vena šuplja i spucana pa propušta vanka..osjetio sam to više puta. Evo baš danas otišlo malo van ali jednom cijela boca isto tako. Pucao sam se sa 25ml i 10ml napunio u podlakticu.
Alkaloidov ne uništava vene ništa više od dopa. Samo 10ml ili 1ml nije isto uštrcati!!! A kad primi iglomanija i andrenaalin od igle pa se počneš pucat i po 3 puta dnevno naravno da zgromiš vene.
Bitno je dobro znati kako se puca i kako se radi autoput da se ne unište zalisci na venama. Jer kad 3-5 zaliska odu ukurac vena više nije elastična, puca lagano i povlači se duboko-by-by zauvijek.
Ne preporučam Alkaloida više od 20ml odjednom jer stisne jaja i zadraži srce pa kužim od čega se može krepat, od šoka! A efekt je kao fleš od dopa samo što treba nekih 20min da sedativni dio proradi od meta. Zbog samog načina rada metadona.

Ovaj vaš drugi peče jer ima nešto u sebi. Prvi put čujem za njega. Kao što Heptanon kapi teško ulaze u venu jer su uljaste.

Ako se več netko bude pucao sa tim hemofarmom neka nađe debelu venu, bunar na ruci ili amerikanka su najbolje te prepone. Dobro bi bilo mix pola pola sa vodom. Ili sporo i sigurno polagano ušpricavanje. Poput MST-a koji "pika".
A u krajnosti možeš kupiti infuziju u apoteci...tak jedan frend roka 5 boca...baby kanila i infuzija. Te uživa kako kaplje u venu..

Očekujte brzu toleranciju i potrebu za duplom terapijom kroz 3 mjeseca za isti gušt kao na usta. :wink:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: I.V Metadon

Post by sunrise »

hvala na objasnjenju
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
wizard.hannah
Posts: 8
Joined: Thu Sep 10, 2009 8:02 pm

Re: I.V Metadon

Post by wizard.hannah »

Ak te kaj još zanima...pitaj.
A kaj sve ima u tom hemi-metu?
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

wizard.hannah wrote:Ja sam iz Zagreba. Prvo što ču reći jest da u ZG imamo Heptanon kapi, Alkaloid kapi, Heptanon tablete što sse tiče metadona.
Največa doza održavanja je 3 boce ili 60 tableta.
Skoro svi koji su na Alkaloidovom metadonu se pucaju barem povremeno ako ne i stalno. I to do 5boca u jednom danu(moj pajdo jedan je toliko zdrobio u venu..prvi put sam vidio da netko halucinira od opijata, sorry opioida.
Alkaloidov met ama baš ništa ne peče!!! Problem je ako si aut onda grdo prži do peće(ovisno koji dio tijela) ili ako ti je vena šuplja i spucana pa propušta vanka..osjetio sam to više puta. Evo baš danas otišlo malo van ali jednom cijela boca isto tako. Pucao sam se sa 25ml i 10ml napunio u podlakticu.
Alkaloidov ne uništava vene ništa više od dopa. Samo 10ml ili 1ml nije isto uštrcati!!! A kad primi iglomanija i andrenaalin od igle pa se počneš pucat i po 3 puta dnevno naravno da zgromiš vene.
Bitno je dobro znati kako se puca i kako se radi autoput da se ne unište zalisci na venama. Jer kad 3-5 zaliska odu ukurac vena više nije elastična, puca lagano i povlači se duboko-by-by zauvijek.
Ne preporučam Alkaloida više od 20ml odjednom jer stisne jaja i zadraži srce pa kužim od čega se može krepat, od šoka! A efekt je kao fleš od dopa samo što treba nekih 20min da sedativni dio proradi od meta. Zbog samog načina rada metadona.

Ovaj vaš drugi peče jer ima nešto u sebi. Prvi put čujem za njega. Kao što Heptanon kapi teško ulaze u venu jer su uljaste.

Ako se več netko bude pucao sa tim hemofarmom neka nađe debelu venu, bunar na ruci ili amerikanka su najbolje te prepone. Dobro bi bilo mix pola pola sa vodom. Ili sporo i sigurno polagano ušpricavanje. Poput MST-a koji "pika".
A u krajnosti možeš kupiti infuziju u apoteci...tak jedan frend roka 5 boca...baby kanila i infuzija. Te uživa kako kaplje u venu..

Očekujte brzu toleranciju i potrebu za duplom terapijom kroz 3 mjeseca za isti gušt kao na usta. :wink:

Neznam neko je pricho ja mislim voyger, da je probo taj alkanoidni ufurat pocheo s polako jednu crtu i peklo ga uzasno, pa josh jednu crtu i onda odusto, pa se javio lik koji kaze da se furaju bez beda s tim, chim ih dobe ., odma prva vrata i bum na koljenima...al nevjerujem da moze imat takav rad ko heroin, ma ni slichan...Samo zna po prichama, a i po sebi, a upozno sam valjda 60,70 ovisika pogotovo u komuni, i svi su mi rekli da, ako se neko misli drogirat radije heroin nego methadon i tablete, jer dosta njih koji su uzimali hepove i sad su chisti, vidi se na njima da su drugachiji naspram onima koji su uzimali samo heroin, za njih bi reko da su skroz normalni i nemaju nikakve posljedice, za razliku ovih koji su bili na methu.,a to se vidi tek dok se ocistish i dok si chis par god., onda vidish koje posljedice ostaju od methadona i heroina...npr. da trazim drogu i da sretnem negog chistog koji je uzimo heroin prije, njega bi vjerojatno samo zaobisho, a onog koji je chist od metha, na njega bi vech trazio jer moze nabavit!!
Nikad nechu zaboravit razgovaro sam s momkom jednim u komuni, nesht o terapiji, i sastrane dodje jedan lik i kaze onaj kao: ''koji uzme samo 10hepova za mene je sprzen chovjek!''Normalno ja samo osto paf, wtf? Jer znam da sam ih uzimo jedno vjeme i po 40ml., bilo mi prepisano 20ml., al bi sastrane josh uzimo...I shta rech bilo mi je glupo govorit kolko sam ih uzimo...Ali svi koje sam upozno koji su chisti oko2-3 god. su rekli da ako se mislish drogirat uzimaj heroin radije nego tabl. i hepove, jer tek sad su uvidjeli posljedice nakon 2-3god. koje im je hep. ostavio i ostale tablete...
wizard.hannah
Posts: 8
Joined: Thu Sep 10, 2009 8:02 pm

Re: I.V Metadon

Post by wizard.hannah »

To kaj je Voyager pričao...čovjek nezna..netko je njemu pričao itd. Ipak je ovo Srbijanski site a ne Hrvatski.
Pa bolje slušaj mene koji je na Alkaloid kapima več 2 godine a od toga sam popio možda za mjesec dana terapije a sve ostalo ufurao. pa da peče nebih..i da vene udara. Pitao sam se..pa kaj je ovima u Makedoniji?? Infuzijski metadon stavljaju u boce za oralno!! Što je bed kod tih boca..malo pomalo uništavaju vene ako brzo i naglo ufuravaš određeno vrijeme. Ali polagano i kao za infuzije..nemaš beda.

Ovo što veliš za ovisnike samo na heroinu te na heroinu i metadonu je subjektivno gledište. Možda ti na metu nisu nikad bili čisti potpuno a ti si vjerovao njihovim pričama kako jesu čisti(a kak nisu bili čisti su naravno znali ko ima dopa). Ne vole ljudi da se zna kako su na met terapiji..Od tuda ta teza da znaju gdje nabaviti herkan. Plus što heroinski ovisnik prije ode u komunu nego herkan/me te totalno izggubi doticaj sa svakom drogom i čovjekom koji ju uzima. I to ubaci u jednađbu.

---ko uzme 10 hepa za mene je spržen čovjek??? A ko je on da odlučuje i sudi? Ti mu vjeruješ? Mora da je neki doktor visine Stanislava Grofa,Claudia Naranje,Freuda,te današnjih biokemičara---
Pitaj ga rađe dali zna čime se razrjeđuje heroin? Svaki dop več nezmehan sadrži veliku količinu strihinina, kinina te kofeina. Svaki od ovih zagađivača ima svoju ulogu(jači fleš-širenje arterija-bolja absorpcija-maskiranje manjka heroina) a zatim se meha još barem 15 puta dok dođe do korisnika. Bog te pitaj što ulazi u krv....:))) Jedino što ulazi pola mililitra kroz inzulinac a ne 10-20ml kao metadona.


Met uštrcan ima snagu morfija. Potpuno jednaku. Znači za 0,3X slabiji od dopa. Ali ja uzimam 10ml a ne pola do 2 ml dopa! Što želim reći, problem kod hepa-fixihepa je tolerancija. Koja te štiti koliko ti dižeš dozu. Kod dopa to ide malo do srednje sporije. Pokraj toga u Srbiji nitko nije počeo prvo sa metadonom kao mnogo ljudi u Hrvatskoj. Pa je zato i metadon gledan u Srbiji kao pokrivač krize a ne droga. Ajd ga daj nekome ko nije na narkoticima!! Pogotovo prek IV! Pa da čuješ kako je dop popljuvan. U Zagrebu dopa skoro nema jer je nečist i ljudi rađe furaju Alkaloid. Dok se čistoča ne promjeni nebu ga niko uzimal.
Za 100kn/13€ dobiš 100mg Alkaloida dok gram dopa košta 40€. Popišam se na taj gram. MST je bolji!


Može se na hepu-metu živjet. Sasvim dobro. Ali naravno da je životni vijek smanjen za nekih 15-25godina.
Al reci mi koliko bi netko izdržao na dopu? Da ga i badave dobiva? Brzo to svrši jer iscrpi dop čovjeka..iscrpi prebrzo i prejako.
Post Reply