I.V Metadon

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

I.V Metadon

Post by Jaffa »

Dobar dan postovani,
nov sam ovde pa sam hteo da pokrenem temu koja je na neki nacin javna tajna.
1. Da li neko zna da li i koje su posledice intravenoznog uzimanja metadona,ako su aditivi poznati tj. metilparaben,propilparaben,propilenglikol? Naravno ,osim stereomera metadon hlorida.
2. Da li imate iskustva sa I.V metadona? Govorimo o oralnoj soluciji "Metadon"- Hemofarm,a ne o onoj koja se dobija u verziji soka u M.Centru.
3. Ukoliko imate iskustva sa I.V metadonom,radi sto boljeg OPSTEG DOBROG-u smislu HARM REDUCTION-a,
da li mozete da podelite iskustvo kako i na koji nacin je to najbolje uraditi??[/b]Imajuci u vidu da je u pitanju cista solucija,paradox- cista sa aditivima , i imajuci u vidu da koristimo one male igle za IV.
4. Jedan od ovih aditiva sprecava zgrusavanje krvi,pa da li je taj aditiv stavljen bas zbog toga ,mislim na intravenozno uzimanje,ili ...? I jedan od tih aditiva,u sustini oblici alkohola,jeste najcesci "rastvarac" diazepama te se on nalazi u ampulama istog. Pa da li je moguce,da se u soluciju metadon-a ove vrste,izdrobi diazepam,ostavi se da odstoji kako bi se rastvorio,te posle dodati vode,i kroz filter izvuci "mix"? Teoretski,ako vec postoji rastvarac "dizepama" koji se koristi pri pravljenju solucije za ampule-moguce je...Sta vi mislite,i imate iskustva sa IV dizapam tableta? kao i prvobitno pitanje...
5.KOLIKO DUGO MOZE DA ODSTOJI KRV,UKOLIKO JE USLA U SPRIC , A UNUTRA JE SOLUCIJA MTD + COLD WATER tj. metadon i cista voda u razmeri 1:0.289 otprilike... 8ml i 3ml vode otprilike neka se uzme za primer.

Hvala unapred.
JAFFAFA
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: I.V Metadon

Post by zeleni »

Jaffa wrote:metadon i cista voda u razmeri 1:0.289 otprilike...
1: 0,289 otprilike?! mislim stvarno... sto si tako neprecizan?
:-D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: I.V Metadon

Post by dee_87 »

zeleni wrote:
Jaffa wrote:metadon i cista voda u razmeri 1:0.289 otprilike...
1: 0,289 otprilike?! mislim stvarno... sto si tako neprecizan?
:-D
heh mjere ljute :D
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: I.V Metadon

Post by Jaffa »

Ne,ozbiljno ljudi... DAAAJ , ima XXX slucaja koje SAMO JA znam i oni isto IV metadon iako se zna da ne treba.,
KOJI JE "THE SAFEST" {NAJBOLJI} NACIN DA SE TO URADI , shodno tome da pece strasno zbog alkohola.Kako neutralisati taj alkohol iz njega...

I drugo pitanje jeste, DA LI SE U NARODNIM APOTEKAMA ,osim u Beogradu, MOZE NACI ALKALOIDOV METADON OD 10ml , i u cemu je razlika?
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

neverujem da peche zbog alkohola jer se alkohol ispari(zaplaish ga), sad najednostavnije je od tableta napravit shut, ovi tekuchi nisu za to i nepreporucha se nikako, makar ti ispario.....od tableta se najbolje radi, izmjeshaju se s alkoholom, skuha se alkohol i zapali tako da ispari, da nestane...(spalio alkohol u tekuchem methu. pechi che i dalje, a uostalom alkohol o venu i mozesh si trazit grobno mjesto!!)ja se nisam nikad furo s hepom, al znam neke i chuo sam da nejde bash tekuchi, pogotovo ne Alkaloidov!!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: I.V Metadon

Post by sunrise »

sto ja sad precizna????????

meni su to budalastine i cak i da znam kako ne bi nikad rekla.....
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: I.V Metadon

Post by check021 »

Mislim da Jaffa je izneo dobro pitanje jer je i previse onih koji furaju metadon...Tako da PODRZAVAM ovo pitanje...

Po aditivima,sa kutije koju ja imam,vidim i zakljucujem da je u pitanju HF-ov metadon.Ja ga ne "furam" ,ali ne znam zasto pece... Da li mozda treba taj HF-ov , prokuvati prvo nekako pa onda furati??Ali se onda postavlja pitanje,da li ce se unistiti dejstvo metadona/heptanona zagrejavanjem tekucine...

Ili ,mozda treba tako da pece...?
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Treba jer tako je napravljen, da se nebi furali...Mada neki stisnu zube i trpe!!! Postoje drugi nachini furanja i manje opasni po zivot za iglomane...Al svatko zna shto mu je najbolje, sad jer uradit bolje i sigurnije ili ne?..
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: I.V Metadon

Post by dee_87 »

Meni je to cista budalastina... Zna se jbga za sta je metadon napravljen i kako se koristi... Ako se nekom vec fura ganom , skuhaj brate dopa, rokni ga u venu i et filinga, koji ce ti qrac met onda...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

dee_87 wrote:Meni je to cista budalastina... Zna se jbga za sta je metadon napravljen i kako se koristi... Ako se nekom vec fura ganom , skuhaj brate dopa, rokni ga u venu i et filinga, koji ce ti qrac met onda...

:wink:
Post Reply