I.V Metadon

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: I.V Metadon

Post by sanela »

wizard.hannah wrote:
Nisaam bil ziher da je site iz Banja Luke..eto..bar je bliže ak se netko nešto želi mjenjati.
Sajt je iz Sarajeva. Na njemu pišu ljudi iz cijele ex-yu.
Inače, želim ti dobrodošlicu. :)
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

..tolko o i.v.methadonu... :) ,.. dok sam pocheo s methadonom, uzimo sam do 4 tabl.max,, ali tolko sam se tupo, bezosjechajno, depresivno osjecho, da sam povechavo i povechavo doze, mislijuchi da che mi bit bolje, ali nije...Imam rjechi bar 50 chistih ovisnika, s kojima sam razgovaro u najvishe u komunama i kojima vjerujem, da je methadon smeche, i gotovo...Vishe ga jedva prepisuju, prvo su ga pocheli amerikanci davat, crncima kao nizoj razi, neki su mislili da su manje vrjedni....ko kod nas npr. cigani...Sad ga bar u hr jedva zele prepisat, morash ga bash htjet...Mst je puno bolji, njega su pocheli davat nema one tuposti, nisu skriveni osjechaji i normalno se i dobro osjechash...I krize su brze gotove i lakshe se prebacit na blokatore itd. Sad poshto je i.v.methadon tema postavio sam dosta pitanja, na 2. stranici..pa ako netko zna...
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: I.V Metadon

Post by Sagy »

Pravljenje home-made solucije od tableta metadona(hepta),i furanje oralne solucije prži vene možda i gore od furanja koke.
Dakle,bolje ne.
Postoje i ampule heptanona,ali one su samo za liječenje teških bolova u bolnicama,a i nisu za IV,nego za IM(u mišić).Te ampule ne daju ovisnicima,iako ne bi bila loša ideja da se daju okorjelim iglomanima.Bar bi država uštedila na liječenju tromboza izazvanim furanjem hepta,koji nije za to namijenjen
Alternativka
Posts: 42
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:38 am

Re: I.V Metadon

Post by Alternativka »

MasacreEnElDiscoBar wrote: a heroin da ako zelish ufurash(tamo gdje je legaliziran)...
Zar postoji država gdje je h. legaliziran?

Edit: vidjeh da postoji. UK i Nizozemska....znate za još koju?
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Alternativka wrote:
MasacreEnElDiscoBar wrote: a heroin da ako zelish ufurash(tamo gdje je legaliziran)...
Zar postoji država gdje je h. legaliziran?

Edit: vidjeh da postoji. UK i Nizozemska....znate za još koju?
ima i Cheshka...tamo je i kokain legaliziran..neznam jer i u Niz., UK isto kokain...uglavnom drzave eu idu k tome da se legalizira heroin, i kokanin, zbog velikog broja., krijumchara, smrti od predoziranja, a dobivash i struchnu pomoch, na nekim anketama u zemljama kdje je legalizirana droga prosjek od predoziranja samnjijo se za oko 80% u 2god...sad kako che dalje...sve eu drzave imaju moguchnost legaliziranja! uglavno pochinju marihuanom...
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: I.V Metadon

Post by lizard »

MasacreEnElDiscoBar wrote:
Alternativka wrote:
MasacreEnElDiscoBar wrote: a heroin da ako zelish ufurash(tamo gdje je legaliziran)...
Zar postoji država gdje je h. legaliziran?

Edit: vidjeh da postoji. UK i Nizozemska....znate za još koju?
ima i Cheshka...tamo je i kokain legaliziran..neznam jer i u Niz., UK isto kokain...uglavnom drzave eu idu k tome da se legalizira heroin, i kokanin, zbog velikog broja., krijumchara, smrti od predoziranja, a dobivash i struchnu pomoch, na nekim anketama u zemljama kdje je legalizirana droga prosjek od predoziranja samnjijo se za oko 80% u 2god...sad kako che dalje...sve eu drzave imaju moguchnost legaliziranja! uglavno pochinju marihuanom...
Valjate gluposti!
UK je jedina evropska zemlja koja danas proizvodi medicinski Heroin. A isti se godinama koristi za ublazavanje bolova kod malignih bolesti. UK, Svicarska, Njemacka, Holandija, Danska i Ausralija, isti taj heroin koriste u pilot programima substitucije za odredjen broj I.V ovisnika, koji u zadnjih 20tak godina nisu ostali ni na jednom substitutu, nego su se uvjek vracali Heroinu.
Ceha nije legalizovala droge, nego je samo dekriminalizirala male kolicine, tj. dovoljne za vlastitu upotrebu. Proizvodnja i promet su i dalje strogo zabranjeni.
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ko je di reko kako i de se proizvodi heroin?,legaliziran, dekriminaliziran....svejedno ga dobivash kolko ti treba, shto sam isto napiso, da dobijesh koliko ti treba i to je to... mozesh nosit do 1,5g dopa ili bjelig i do 15g grassa...bez problema... u Amsterdamu je legalizirana Marihuana pa je mozesh imat max.10-15g za osobne potrebe, i koga briga(jer je legalizirana ili dekriminalizirana) i da joj Chechka proizvodi, opet bi mogli pushit...koga briga gdje i kome se proizvodi, i dali che sami proizvdit i legalizirat ili ne ili che neko drugi, koga sad to briga?
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

evo.. zabuna te uznemirila izmedju dekriminalizacije i legalizacije kako sam ja napiso bio, a i naslov je bio takav pa sam tako i napiso..jer stvarno nije vazno....


Češka legalizirala droge za osobnu upotrebu
Foto: kingmagic.files.wordpress.com/

Datum objave:
16.12.2009 00:14

Autor: Jutarnji list/tportal.hr

Povećaj veličinu slova
Smanji veličinu slova

Pošalji prijatelju
Ispiši stranicu

Od početka iduće godine, stanovnici Češke moći će se šetati ulicama s čak gram i pol heroina, gramom kokaina ili pak do 15 grama marihuane u džepu, bez straha da će završiti u zatvoru
Češka vlada prihvatila je prijedlog ministarstva pravosuđa o količinama opojnih sredstava koje pojedina osoba može posjedovati, a da je se kazneno ne goni. Od 1. siječnja posjedovanje droge unutar granica koje je, na temelju dosadašnje sudske prakse u Češkoj, postavila vlada smatrat će se prekršajnim djelom.

Može se uzgajati konoplja

'Vlada se na kraju odlučila držati trenutne sudske prakse i iscrtala je tablicu utemeljenu na tim limitima', objasnila je ministrica pravosuđa Daniela Kovarova.

Češka je vlada prije tjedan dana izradila i popis halucinogenih biljaka i gljiva. Od 1. siječnja Česi će moći uzgajati pet primjeraka, odnosno komada pojedine biljke koja se smatra halucinogenom, dakle konoplje, koke ili pak, primjerice, kaktusa koji sadrže meskalin, bez da nužno završe iza rešetaka. Kad je riječ o halucinogenim gljivama moći će ih imati 40. Nakon objave popisa na noge su se digli uzgajivači kaktusa. Pokrenuli su i internet peticiju protiv odredbe koju je dosad potpisalo 450 ljudi.

Ljuti uzgajivači kaktusa

Odgovarajući na protest, Kovarova im je zagarantirala da oni neće biti kažnjeno gonjeni ako kaktuse uzgajaju u botaničke ili znanstvene svrhe. Dozvolu za uzgoj kaktusa moći će dobiti od ministarstva zdravstva. Ovakvom odredbom Češka je na tragu Portugala, jedne od najliberalnijih europskih država po pitanju posjedovanja droga.

Portugal je 2001. dekriminalizirao posjedovanje droge za vlastitu upotrebu, uključujući marihuanu, kokain, heroin i metamfetamin. Ta je odluka naišla na bojazan da će se u Portugalu razviti tzv. drogeraški turizam ili da će se broj osoba koje konzumiraju opojna sredstva povećati.

Pad zaraza HIV-om

Dogodilo se, prenosi tjednik Time, suprotno. Istraživanja pokazuju da Portugal, kao europska država koja je imala najveći broj ovisnika u Europi, nakon dekriminalizacije bilježi pad konzumacije droga među tinejdžerima i pad broja zaraza HIV-om. S druge strane, udvostručio se broj osoba koje su se prijavile za liječenje ovisnosti.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: I.V Metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

znachi: dekriminalizacija npr.marihuane je kad kad je nesmijesh proizvodit, nego koristit samo za osobne potrebe, a legalizacija isto koristish za osobne potrebe, ali mozesh ju i proizviodit, a svim time upravlja vlada te drzave i odluchuje kako i shto moze dekriminalizirat ili legalizirat...
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Tue Sep 06, 2011 7:34 pm, edited 1 time in total.
Alternativka
Posts: 42
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:38 am

Re: I.V Metadon

Post by Alternativka »

Ustvari nije.
Dekriminalizacija je zakonska izmjena kojom neko ponašanje prestaje biti kazneno/krivično djelo i postaje prekršaj, a legalizacijom potupuno izlazi iz kažnjive zone, dakle, nit je prekršaj nit kazneno djelo.
Post Reply