zamjena igala

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
alcoshone
Posts: 6
Joined: Sat Nov 27, 2010 8:51 pm

zamjena igala

Post by alcoshone »

H je u prijedor doshao na velika vrata! trenutno je lakshe zavrshiti polu dopa nego 5aka trave. ali,prijedor je mozda jedini grad u bosni gdje ne mozesh uci u apoteku i normalno kupiti igle i shpricu......vec raja puca neke priche,kao : treba mi za puniti tonere,chistiti pirsing i sl. pa kada vec jednom uspiju da upere gun,onda ga koriste i razmjenjuju svi sa svima sve dok se ne raspane,istupi igla...ili shta znam.

kome bi mogao da se obratim po pitanju ovog problema?
jel zna neko neku organizaciju,udruzenje,neshto?
spreman sam i sam da pomognem jer odlichno poznajem scenu.
When god gives you lemons you shut up and eat your damn lemons!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: zamjena igala

Post by saša-ex »

Pa ja, nema sladjeg posla za narkomana, nego uci u Harm reduction program i valjati spriceve za platu... mudro zboris decace :)
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: zamjena igala

Post by dopeFree »

saša-ex wrote:Pa ja, nema sladjeg posla za narkomana, nego uci u Harm reduction program i valjati spriceve za platu... mudro zboris decace :)
Nije on narkoman. Njegova dijagnoza je:
F19 - Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom više vrsta droga i drugih psihoaktivnih tvari
F41.2 - Mješovit anksiozni i depresijski poremećaj

Šalim se. Ljepo je kad se ljudi žele angažirati i pomoći ali koliko ćeš time pomoći ili odmoći sebi?
Malo sam googlao i naletio sam na udrugu Prijatelj iz Bihaća pa ih probaj kontaktirati.
Evo stranice:
Link
Link01
Link02
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: zamjena igala

Post by selma »

znas li ti dopfree gdje je Bihać, a gdje Prijedor? :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
alcoshone
Posts: 6
Joined: Sat Nov 27, 2010 8:51 pm

Re: zamjena igala

Post by alcoshone »

saša-ex wrote:Pa ja, nema sladjeg posla za narkomana, nego uci u Harm reduction program i valjati spriceve za platu... mudro zboris decace :)
a,to se josh i placa? hmm.. mene neznalice...
When god gives you lemons you shut up and eat your damn lemons!
User avatar
alcoshone
Posts: 6
Joined: Sat Nov 27, 2010 8:51 pm

Re: zamjena igala

Post by alcoshone »

dopeFree wrote:
saša-ex wrote:Pa ja, nema sladjeg posla za narkomana, nego uci u Harm reduction program i valjati spriceve za platu... mudro zboris decace :)
Nije on narkoman. Njegova dijagnoza je:
F19 - Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom više vrsta droga i drugih psihoaktivnih tvari
F41.2 - Mješovit anksiozni i depresijski poremećaj

Šalim se. Ljepo je kad se ljudi žele angažirati i pomoći ali koliko ćeš time pomoći ili odmoći sebi?
Malo sam googlao i naletio sam na udrugu Prijatelj iz Bihaća pa ih probaj kontaktirati.
Evo stranice:
Link
Link01
Link02


nashao sam na jednom od linkova adrese nekih organizacija iz banjaluke,pozvacu ih pa cemo vidjeti shta ce biti. thanks! :)

a,meni....meni ce sigurno pomoci da radim neshto korisno. bolje nego :drinkers:
When god gives you lemons you shut up and eat your damn lemons!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: zamjena igala

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:11 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: zamjena igala

Post by sanela »

Voyager wrote:Obavezsno podigni frku.
Ta situacija mora biti popravljena pod hitno, inace ce u tvom mestu biti epidemija uskoro ako je bas tako kao sto pricas.
Kakvu ba frku? O čemu ti pričaš? Kao da živiš na Marsu?
Ko će njega slušati? Reći će, vidi ga, narkoman bi džaba igle da se drogira? Ho'š još i drogu džaba? E moj Voyager... Kao da je nekog briga.

Imaš u Banja Luci Udruženje Viktorija, pa se raspitaj kod njih. Njihov web je www.izaberi-zivot.rs.ba
User avatar
vivin
Posts: 61
Joined: Thu May 17, 2007 5:21 pm
Location: Banja Luka
Contact:

Re: zamjena igala

Post by vivin »

sanela wrote:
Voyager wrote:Obavezsno podigni frku.
Ta situacija mora biti popravljena pod hitno, inace ce u tvom mestu biti epidemija uskoro ako je bas tako kao sto pricas.
Kakvu ba frku? O čemu ti pričaš? Kao da živiš na Marsu?
Ko će njega slušati? Reći će, vidi ga, narkoman bi džaba igle da se drogira? Ho'š još i drogu džaba? E moj Voyager... Kao da je nekog briga.

Imaš u Banja Luci Udruženje Viktorija, pa se raspitaj kod njih. Njihov web je http://www.izaberi-zivot.rs.ba
Hvala Sanela! :D

Od marta startujemo sa programom razmjene igala i u Prijedoru, o tome više informacija u narednim postovima.

@alcoshone javi se na pp!!!
Savjetovalište za prevenciju i tretman zavisnosti "VIKTORIJA"


Srđe Zlopogleđe 27. Banja Luka

++ 387 (0)51 467 462 SOS linija

tel./fax. : ++ 387 (0)51 43 43 00

viktorija@spinter.net

http://www.izaberi-zivot.rs.ba
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: zamjena igala

Post by teodora4 »

da li u bg-u postoji ovako nesto?misilm, veliki je grad sa velikim prometom ljudi i raznog materijala, istina bas i nije tesko nabaviti stvar u apoteci, ima stotine privatnika kojima je jedino pravilo ``uzmem pare dam sta traze``, ali opet, valjda i to treba da postoji...bila bi veca korist od stete!
Post Reply