Potrebni saveti i informacije za bezbedan prvi put

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
babette d.
Posts: 1
Joined: Tue Dec 28, 2010 1:37 pm

Potrebni saveti i informacije za bezbedan prvi put

Post by babette d. »

Pre svega, izvinjavam se ako otvaranjem ove teme kršim politiku foruma, kao i ako je tema bolna ili triggering bilo kome...
Ipak, ukoliko ovakve teme nisu dozvoljene, a neko bi ipak želeo da mi pomogne, bilo bi super kada bi mi se obratio privatnom porukom.

Dakle, radi se o sledećem: drugarica i ja koristimo heroin nekih šest meseci - 2-3 puta nedeljno, na nos. Svesne smo svih loših aspekata onoga što radimo, ali - nismo fizički navučene, i, i dalje smo prilično normalne i odgovorne, stoga bih molila da ne bude odgovora sadržine ''Prestanite dok još možete'' - prestaćemo kada budemo želele i vi na to svakako ne možete da utičete.
Nadam se da prethodna rečenica ne izgleda grubo, nije mi to namera. (:

U svakom slučaju, rešile smo da probamo da se ubodemo - jednom, da vidimo kako je (i, definitivno će biti jednom: niti imamo vremena, niti mesta, niti umeća da bi moglo da bude više od jednom). Kako zaista jesmo odgovorne i ozbiljne, želele bismo da to uradimo što bezbednije moguće. Informisale smo se gde smo mogle, ali postoji gomila detalja koji se korisnicima sa iskustvom podrazumevaju te im nisu vredni pomena, i ovo je jedini način koji smo uspele da smislimo da dođemo do tih informacija.

Zanima nas sledeće:

1. Koliko dugo treba da se prokuvava? (koliko je, vremenski, potrebno, otprilike? ''dok se ne rastvori'' mi je jako neodređeno...)
2. Da li je bolje kao filter koristiti vatu ili filter od cigarete? I, koliki otprilike komadić vate (ili filtera) treba ubaciti u rastvor?
3. Sa koliko limuntusa treba rastvoriti?
4. Čitale smo o ''dobrim'' i ''lošim'' venama, kako su loše kada u špric uđe krv, ali ''malo'' krvi - možete li da mi nekako opišete šta je dovoljno krvi u špricu?
5. Imate li neki savet kako da vene što bolje iskoče, kada su toliko nevidljive da se jedva primete kada se ruka podveže i pumpa?
6. Koliko dugo treba da se hladi pre nego što se ubodemo? I, koliko vremena prođe pre nego što se stvrdne i postane neupotrebljiv?

Volela bih i da kažete sve što mislite da je bitno, šta bismo dodatno trebale da uradimo, a šta da obavezno izbegavamo, svaki sitni detalj koji je bitan za proceduru...

Još jednom: molim vas za razumevanje i neosuđivanje. Nadam se da ne mislite da ćete nam odgovorom pomoći da upropastimo sebi život, ne, samo ćete nam pomoći da se ne ubijemo dok pokušavamo da probamo na drukčiji način, samo jednom, nešto sa čim uspešno normalno živimo već dosta dugo.

Unapred smo neizmerno, neizmerno zahvalne na odgovorima! (:
Locked