Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by malic »

A,za koga su ona deca koja zive sama na ulici. U,Beogradu ih ima oko hiljadu. Prosle zime ih nasli nekoliko kako zive u sahtu kod brankovog mosta.
Njihovi roditelji,bioloski,su sigurno narkomani!?

Isuvise relativna stvar.
nema ljutis.
milica78
Posts: 45
Joined: Sun Jul 31, 2011 7:45 pm

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by milica78 »

uopšte se ne ljutim samo iznosim svoje mišljenje i uopšte ne pričam o bolesnicima koji nisu ni za nacrtanu ovcu a ne za decu.... stalno pričate o nekim debilima a ja o normalnim ljudima :?: pa od goreg uvek ima gore!!!! nemojte da se vi ljutite to je samo moj stav a možda su narkomani i odlični roditelji samo ja takve ne poznajem :|
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by malic »

U pravu si.
Da li dusa moze da se izmeri i po obimu i po tezini?
Nauka je probala,sa ljudima na samrti,u trenutku umiranja Neka suluda istrazivanja. Znam da je to bilo odavno,secam se odlicno. Cilj im je bio da dokazu posredno da Gospod ne postoji. 1+1 nijsu uvek 2.

I,ne vidim da se iko ljutoi sto si napisala ono sto mislis!

pozdrav :)
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by malic »

milica78 wrote:uopšte se ne ljutim samo iznosim svoje mišljenje i uopšte ne pričam o bolesnicima koji nisu ni za nacrtanu ovcu a ne za decu.... stalno pričate o nekim debilima a ja o normalnim ljudima :?: pa od goreg uvek ima gore!!!! nemojte da se vi ljutite to je samo moj stav a možda su narkomani i odlični roditelji samo ja takve ne poznajem :|

I,nema potrebe da ih poznajes,osim bas ako ne moras!
elena91

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by elena91 »

Meni decko pominje bebe vec nekoliko meseci kada se setamo i prodje neka beba on kaze jaao vidi je kako bi nam stajalo bepce ,ili kaze nase bi bilo lepse od svih ovih u parku :D i tako konstatno ovakvu bi i nase imalo kosu,na tebe,znaci stalno on tera vodu na tu vodenicu ... malo-malo.Dobro meni ne pada na pamet da zabebim pre neke 25 pa da mi dodje bred pit ,ali sa ovim mojim pogotovo zato sto MISLIM da se puca sa necim -ne dolazi u obzir! I ako ga obozavam i sve to ali ipak deca su deca.nikada ne bih pravila decu sa nekim ko je i povremeno sklon tim izletima a kamoli bivsi -sadasnji narkoman.Da se ja sutra pitam da li ce da potrosi lovu mesto za nesto za bebu na kokain ili heroin ako ga eto uhvati kriza ili neki los dan ,da mi to ne da mira ili da razmisljam dal ce da dodje razvaljen kuci,dal ce da mi rasproda stvari iz kuce ,dal ce ovo ,dal ce ono,pa sta ako mu se pronovo to probudi ..ma idi ,nikada.
Ipak za to treba stabilan,odgovoran covek ,na koga maximalno mozes da se oslonis i za koga znas da tu nema zajebncije,jer ipak su to deca.
Zato mislim da ex narkomani treba da prave bebe samo ako su 100 odsto izleceni ali znaci da mogu da gaze po heroinu ili vec cemu ko po blatu ,da im to ne pada na pamet da budu stvarno u srcu RAVNODUSNI na drogu. I naravno da su ostali zdravi,znaci da nisu osteceni psihicki i fizicki ili bar ne nesto preterano.
Ali opet kazem kada bi se pokazalo da moj sadasnji decko se radi sa necim pa cak i sa vremena na vreme nikada ne bih u tom slucaju sa njim pravila porodicu.
milica78
Posts: 45
Joined: Sun Jul 31, 2011 7:45 pm

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by milica78 »

pa to je ono što sam mislila tako bi i trebali svi da misle......jer roditelji moraju da budu sto posto pouzdani nije dovoljna samo ljubav , a naročito ako su oboje komani to je meni katastrofa!!! prvo lečenje pa tek onda deca!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by sunrise »

Milice lupetas gluposti a nemas pojma......ja znam podosta mama narkomana,bivsih ili u supstituciji i da su divne mame........
moj primjer....ja sam narkomanka,ovaj moj nije cigaru zapalio a po k.nije imao ni o cemu,nit je ljubav znao pokazati,ni zagrliti ni nista....ali ja sam sve to imala,bila princeza,mazena i pazena od svih...i on je od mene naucio i postao cool dada....covjek nije imao pojma,jeste volio dijete ali nije znao dati kad nije dobio od svojih......sad sve sljaka super............ma daj,molim te,gledala sam noralnu majku kako djetetu umjesto da reze nokte ona grize zubima i pljucka okolo,tako da nemoj......ma i gorih stvari
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
milica78
Posts: 45
Joined: Sun Jul 31, 2011 7:45 pm

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by milica78 »

ja rekla samo moje mišljenje tako da radite ko šta hoće nebi nikog da vređam...... 8)
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by sunrise »

curo grijesis..... nista drugo
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
elena91

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by elena91 »

ja se apsolutno slazem sa milicom.narkomani i deca ne idu zajedno i tacka.ae mozda bi to na nesto i licilo u slucaju da je jedan roditelj strejt ,onda deca ne bi u toj meri ispastala koliko u slucaju da su oba narkomani ali onda jadan taj strejt roditelj ...ma idi u svakom slucaju nista to ne valja.kako milica kaze idi se izleci ali skroz pa onda deca ..
Post Reply