Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by Sagy »

saša-ex wrote:Ne preterujem ja, gudra preteruje...sta sad treba, zato sto su Sagy i Biba dragi likovi, da kazem-ma sve je to kul, beba se drogirala u stomaku 9 meseci, ali siguran sam da nikada nece imati nikakvih posledica...Ne verujem u to, i nikoga ne bih mogao savetovati tako...Nadam se samo da ce njihova beba biti dobro.

Zašto bi ti morao da nekoga savjetuješ?Imaš pravo na svoje mišljenje,kao i svi.
Nemoj me krivo shvatiti,nije mi do prepucavanja s tobom,ali moje mišljenje je da preuveličavaš štetu koju droga(konkretno opijati),čine fetusu majke ovisnice.Opet,to je samo moje mišljenje.
Ne smatram se uopće "dragim likom",a da je loše za dijete,da se majka drogira,to je činjenica,u rangu-nebo je plave boje.Znači,nepobitna istina.
E sad,postoje i drugi otrovi,lijekovi,dodaci hrani,za koje se i ne zna koliko štete fetusu.Glupo je stigmatizirati ovisnike koji žele djecu. Mogu biti bolji roditelji od dosta tzv. "normalnih ljudi".
Moje dijete je zdravo,molim Boga da i ostane tako.
Ja nisam planirao napravit dijete navučen,ali desilo se,jer sam imao želju,da postanem roditelj,kao i moja žena.Možda nismo baš izabrali pravo vrijeme,a opet,da nije zatrudnila,tko zna šta bi s nama bilo.
Činim sve što je u mojoj moći,da pružim mom djetetu normalan život.
Činjenica,da se rodila u krizi,je nešto što će mi biti na savjesti cijeli život.Ali,to je bilo,i ne može se promijeniti.

Naslov ove teme je: "Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?",i moj odgovor je,da to i napravi.Dijete je jedan veliki dar,obaveza i radost.

Poznajem podosta djece ovisnika,i svi su živi i zdravi,bez ikakvih deformacija.
Pa i nekim trudnicama pri porodu,se daje epiduralna anestezija,koja je opijat(neka dr.Vojo napiše točno koji),dobijen od opijuma,pa se i ta djeca rode zdrava.

Pozdrav
Anabela11
Posts: 115
Joined: Tue Sep 14, 2010 9:02 pm

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by Anabela11 »

Pa i nekim trudnicama pri porodu,se daje epiduralna anestezija,koja je opijat(neka dr.Vojo napiše točno koji),dobijen od opijuma,pa se i ta djeca rode zdrava.

------------------ :shock:
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:11 am, edited 1 time in total.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by Zona Sumraka »

ja sam se poradjala na carski preko bare i dobila sam i epiduralnu i narkotik...to je standardna procedura...
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by Big Mama »

Zona Sumraka wrote:ja sam se poradjala na carski preko bare i dobila sam i epiduralnu i narkotik...to je standardna procedura...
najstandardnija na svijetu i nema nikakvog utjecaja na dijete
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:07 am, edited 1 time in total.
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by teodora4 »

ahhaaaa bravo!!! da se nadju epiduralno haahhhaa :D:D:D:D e, pa, svakako ste svi u pravu.neodgovorno je reci valjda ce sve biti ok, ali i sada se vec sa dabl i tripl testovima vidi sve...bolje je napraviti sto vecu pauzu ali ne samo zbog fizickog zdravlja vec i zbog mentalne higijene, koja moze da bude jako jako losa kod bivsih zavisnika, ili zavisnika roditelja.....ipak, mora se biti i razuman pri odlucivanju i planiranju.
andrejj
Posts: 2
Joined: Mon Jun 06, 2011 2:26 pm

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by andrejj »

Da. Ali kao prvo treba biti smiren i tek onda razuman i sve to ljepo pripremiti
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by sunrise »

Moja draga Zona se porodila,pretpostavljam udala i ja pojma nemam.........cestitam draga
A,sto carski i te druge sta vec ti dali?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Šta kada bivši ovisnik želi obitelj i potomstvo?

Post by Zona Sumraka »

:) pa ja kontam ti znas...jesam ba, dobili smo djecaka i drugog je slavio prvi rodjendan...

a carski heh...jbga...prenijela sam dvije sedmice i nisam imala nikakve predporodjajne simptome ni u najavi...ja ti nemam blage ni kako napon izgleda...zakazali mi termin za carski, porodili me za manje od sat vremena i to sa sve epiduralnom i ostalim pripremama...prdo se rodio sa 4 kile i punom glavom kose...

Medjutim, mene je spucala uzasna postnatalna depresija, boba je falila da ne zaglavim na psihijatriji...pila sam antidepresive 6 mjeseci i puno su mi pomogli...u februaru sam se skinula sa njih i za sada je regulara...

Eto to ti je to ukratko...ko bi reko' da ce od ove propale licnosti postati mama :)
Post Reply