Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by AnAna_mo »

Čitam sad temu "Subsitol" sa ovog podforuma i momak je pitao nešto u vezi zgrušane krvi.
Smijem li, molim vas reći neka svoja iskustva vezana za zgrušanu krv? Bez linčovanja i ostalih budalaština? Hvala.

Prirodno sam građena tako da sam vitka, sa definiranim mišićima na kojima su stršale vene.
Debele vene, one meke, ljigave što bježe pod prstom i daju onu tamnu krv, san svakog narkomana. Mogla sam se naći na bilo kojem mjestu, u namračnijem podrumu i po bilo kakvoj hladnoći. Ma ono... :roll:
(Morala sam ovo napisati, malo da me želja mine :wink: )

Ali, kako to obično bude, lagano je već postala frka - počele se povlačiti, a ja sam ih počela sjebavati i prije nego što su se sirotice do kraja razvile.
I onda je bilo svega. Ruke, noge, šake, stopala prste, nekad kapilarčić pokoji i vrat sam koristila. Sve osim prepona i onih baš egzotičnih mjesta tipa iza uha, u dlan, na sljepoočnici itd.

Da pređem na stvar. Znao mi je šut poslije 20-ak neuspjelih traženja "propasti". Tj. u veni sam, ona pišne malo krvi, prestane davat, pukne. I sve tako...
Kada se krv u ganu zajedno sa šutom zgruša,postoje četiri opcije:
1.) Možeš sve to vratiti u kuhalo i dodati još mrvicu limuntosa i vode i opet to skuhati i nadati se da ćeš se ovaj put naći, mada to ne bude "to", ali jebiga, skine krizu.
2.) Možeš to popiti. Odvratno je, ali ono baš gadno - gorko zbog heroina, slatko zbog krvi i kiselo zbog limuntosa. Ali šta ćeš, skine ti krizu pa hajde pobro izbijaj opet pare da odeš na šemu.
3.) Možeš uraditi tzv. "plugging". Znači sadržaj iz gana uštrcati sebi u analni otvor. Naravno, bez igle, ako je fiksirana kao na inzulincu, onda odrežeš vrh. Jako brzo proradi i skine krizu.
4.) Prosuti u WC.

U biti, "štetno"je samo ovo prvo, jer ipak sebi furaš vlastitu prokuhanu krv pomiješanu sa ko zna čime... Ali ko te jarane pita kad si loš a nemaš više.

Ko ima problema sa nalaženjem, neka mjesto za koje predpostavlja da bi se mogla nalaziti neka jadna vena na desetak minuta potopi u vruću vodu, stegne, pumpa i opipa. Znalo se dogoditi da otkriješ neku novu koja će te služiti još koji mjesec, pa si sretniji od djeteta na Božić.

Ako ste se našli, ali u ganu je krv svijetlo crvene boje - ni slučajno ne furaj jer si u arteriji. Ufuraš li crticu, strest će te kao elektrošoker, to mjesto će nabreknuti, zacveniti se i pojavit će se plikovi.

Higjena, sapun, voda, očisti ranicu, jednom koristi gan, maži kremicom - Hparinom.... Naravno ako si u mogućnosti.

Eto.

Topla voda by:
Ana.
Potpis.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by saša-ex »

Sve, sve, al ovo za bulju nisam znao :)
SAMO CEO ŽIVOT...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by saša-ex »

Cepici trodona da, gurao sam ih po deset u dupe, ali ovo sa ganom mi je....pa recimo dokaz sta je sve narkoman u stanju da uradi, izmedju ostalog...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by sunrise »

kako mi je drago sto nisam bila nikad na igli i prosla sva ova odvratna stanja i sranja....uzas
Sjecam se kako mi je neki lik pricao kako si je ufurao krdo tih tableta u guzu i hvalio se da je bio stond ko svinja, meni uzas ideja no sta ces kad kriza uhvati niko te ne pita kako ces se srediti
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by Vivaldi82 »

Ja sam oduvek imala taj problem jer sam gojazna i imam malo vena iako sam padala i jako mrsava ono 50kg na 175cm...ja se ne bi smjela raditi u vrat...Ali zato se vec 5 god cjepam u prepone...Imala sam i tesku trombozu desne noge zbog tog..Koja je otisla i gore i stvorila mi plucnu emoboliju.. jedva sam ziva ostala,bila sam dugo u bolnici oko 2 mjeseca....i sad kad bas nemam gdje,uradim u prepone..Noga mi se nikad nije povratila zadrzava vodu i ljeti je jako naduvena............al uvjek imam drugu nogu :wink: :!: :!: :!: Ako ikako mozete nemojte se poceti raditi na vene..iako se H tako radi..imam hronicnu bolest vena koja se nemoze izlijeciti i koja mi stvara nagomilanu vodu u cjelom tjelu..cesto moram piti tablete za izbacivanje vode ..posebno ljeti..pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by sanela »

Hej Vivaldi, ovo što ti pišeš su zaista grozne zdravstvene posljedice. Iz posta sam shvatila da se još uvijek ponekad središ u prepone. Znam da si na metadonu, ali jesi li ikad potražila pomoć psihoterapeuta i pokušala se izboriti sa sobom kad je H u pitanju?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by sanela »

Hej Voyager, samo da kažem da se u Sarajevu npr. svaki dan ide na metadon, gdje pacijenti popiju svoju dozu i idu kući, tako da čisto summnjam da se može raditi split-dosing. Da li je to kod nas (Sr-BiH-Hr) igdje praksa?
Iskreno, ja sad prvi put čujem za takvo nešto.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Problem s venama, sređivanjem i kada se krv zgruša...

Post by Vivaldi82 »

Hvala vam na strucnim komentarima,ja zivim u Toskani u ovdje se metadon daje 1 dnevno i moras ga popiti tamo ,osim weekendom,Ali voager je po meni u pravu,dok sam lezala u bolnici pre 3 god.Pocela sam uzimati vece doze metadona 90mg pa i 120mg,ali kako me je to uspavljivalo i stalno bi spavala,a nisam smjela spavati jer su mi vadili i kontrolisali krv po 3 put dnevno,poceli su mi ga davati pola uvece i pola ujutru.Tako sam ga uzimala citavih 6 mjeseci u bolnici i poslije i nisam se uopste radila(nisam imala zelju,a i bila sam se bas uplaSila), imala sam cistu mokracu i mogla sam uzimati metadon kuci,2 put dnevno,i posle sve dok sam uzimala veliku dozu 90,tamo bih popila 45mg a kuci nosila ostalo svaki dan.Poslije 6 mjeseci mokraca mi nije vise bila cista,doktorka mi je smanjila metadon i pocela mi ga opet davati svih 80,pa 70mg,pa sad 60mg,
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply