substitol

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

txvlr
Posts: 14
Joined: Sun Mar 28, 2010 11:55 am

Re: substitol

Post by txvlr »

pozdrav svima
evo poslije 7 mjeseci života bez bilo kakve gudre, ponovo sam udario po substitolu iv.
Prvih 7 dana furanja supstijem sam imao grozne crvene pečate oko očiju i ispod usta, ali je sve vremenom prošlo.
Da li možda neko zna kakva je to reakcija kože na morfin?
Sad imam drugi problem jer mi se pojavljuju neki pečati, plikovi, neam pojma, na mjestu uboda i okolo, isto tako mi se naduju vene koje su u blizini mjesta rokanja.,
Zadnji put mi je baš bila frka, vena se povećala, bila je debela 1 cm, a unutra neki čvorovi extra se naduvali.
Sat vremena je trebalo da mi to prođe.
Da li je od starih gunova, ili od voska koji se nekako provuče, ili neznam šta više...
poz
tex
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:22 am, edited 1 time in total.
dragance72

Re: substitol

Post by dragance72 »

AnAna_mo wrote:
Voyager wrote:Ne, na Mrorfijumu sam bio nekoliko godina i to je moj opioid izbora.
Znacajno se efekti Metadona razlikuju od efekata Morfijuma.
Morfin mi je daleko manje sedativan, daleko stimulativniji.
Evo recimo primer.

Kada uzmem Morfijum, on me podigne, pokrije, osuse mi se usta onako osrednje i super mi je.
Nakon 8 do 10 sati ja i dalje osecam dejstvo, ali sma onako sav pomalo hyper, cesem se, usta su mi i dalje suva, imam onako specifican opioidni ukus u njima i kada legnem da spavam prvih dva sata sma u onom predivnom polu-snu.
I ujutru se jako lako probudim, jako se dobro osecam.
.::VOYAGER::.

???
To što ti opisuješ je čisto stanje nadrogiranosti, ja sam takva kad zveknem pola grama u venu. Suha usta, češem se, oni budni snovi i ostalo.
Pitam se samo kako možeš normalno funkcionirati tako usporen, nadrogiran...
Jer kažeš da možeš.
Ako je tako, tebi svaka čast, meni bi glava bila među nogama non-stop, ako me razumiješ.

NE! NE I NE! UOPŠTE NIJE TAKO! eVO KAKO TO IDE vremenom naučiš na koliko vremena, koju doze, recimo iste robe ako dužće kupuješ unosiš ako želiš šta: da se odvališ i da se posle pola čuke probudiš sa iglom u ruci i tek onda lagano ono kao fino budjenje tek tada ti u stavari kao da počinjeono odmah posle fleša a fleš prošao ihahaj i posle tolikog stonda recimo meni se retko dešavalo da bezvoljno negde zastondiram ako prošetam jedno pola sata ili 45 minuta do sat najviše po radnjama kao gledam nešto, ili se muvam sa ljudima i to je taman sat i po i neštojače od pucanja i eto mene na onome što najviše volim pričljiv sam drži me ponekada i po 4 sata tako pre nego počne slabiti kad je signal za sledeću uskoro ako se ima ako se nema idi na spavanje pa ujutru izmisli na papiru da ti ostave pare za ne znam zub te tzaboleo moraš pod hitno, ili neki račun svoj za plaćanje telefon. No nećemo o tome.
Odgovorno tvrdim i ja sam to najviše voleo dakle ako sam kući da se odradim i osetim fleš odmah nakon najviše dve sekundekako se razliva po telu, kad je dobra roba i digne mi se i onda ide kad prodje fleš onako lagano smirenje naviru mi ideje a ja pijem kafu malo samo malo nekih pola sata kao žmirkam ali lagano kontrolisano odnosno obično pola sata mi je trebalo da čim osetim da je kontrola u mojim rukama da nema neželjenih stondova, da zuji u ušima kad zatvorim oči i to bez po muke ali nema stonda kad ja neću kad bih se opustio maksimalno u bioskopu recimo zakačio bi me koji ali ne na dugo. Hioćuz reći stekne se iskustvo majku za tol9ike godine, jedini problem meni su bili ja sam ih zvao produženi stondovi i ko na kurac dva puta u domu zdravlja dakle udjem u wc kašiku i limuntus sam stavio na kotlić sipam vode u zavisnosti od toga hoću li ter(ako je nova roba uvek prvo ter i nikad sjurivanje nego lagano do pola, zastanak jedno 4,5 sekundi i onda do kraja) tu ocenim jel ok bio fleš i šta mi sledi šta imam da završim, da znam hoću li tako svestan a pun ideja što kaže v0oyager mozak radi sto na sat ili ću ako je roba malo razočarala dodati još jedan ter sačekati 5 minuta umiti se lepo srediti, obrisati ruke i napolje.
E ta dva puta i ti moji "produženi stondovi su čudo" počeli su pred kraj drogiranja, pre nego ću na metadon odnosno prvo na čaj dve nedelje pa na metadon i samos am se 10 januara 2010 častio sa jedno 3,5, 4 grama dopa srednjeg kvaliteta za bg uslove i bukvalno radio se do 9 uveče oni su rekli ne dalje od 8 uveče, ne uzimajte ništa ali ja ne bih bio ja, kad ne bih kršio pravila. Kao šta će mi biti svašta sam preživeo samo raznih overa preko 8,9 ako dobro kontam i to onih sa hitnom pomoću i vožebnjem u bolnicu a ne kao ovo u ambulanti (domu zdravlja se roknem) i posle deset minuta se budim hinta pored mene lekari iz te ambulante kao jesi narkoman, da jesam, pa gde si se drogirao u vašem wc jel znaš da možemo da zovemo policiju za to što si se ovde drogirao znam, zovite ako želite najbolje ne svadjati se sa njima jer i njih mrzi da im se panduri muvaju onda tip iz hitne pomoći i to dva puta kao po pravilu budim se i nije mi ništa mere mi pritisak najnormalniji mogući 120/80, oba puta pitam koliko sam "spavao" kao desetak minuta, jednom sam se probudio pre nego je hitna došla oni kao: moramo d aimamo opravdanje da ih nismo džabe zvali, ja kažem sve je u redu samo recite ovaj oćživeo povampirio se i otišao i ladno ustanem sa stola i izlazim neki tehničar stao pa ne možeš a lakši jedno 4 kategorije :lol: ja ga samo malo rukom pomerim u stranu da prodjem i odem lagano šta su oni nj9ima objasnili pojma nemam. Uglavnom ni jednom nisam hteo u hitnu pomoć čak i doktor je rekao pa vidite da je normalan čak mu je i pritisak ok, pri sebi je, zna ko je koji je dan, šta da ga cimamo nek ide dečko kući. Ja se uvek vadio ne radim ja to stalno ja inače vežbam a tada sam vežbao uglavnom kad se manje radim i videlo se jer sam i klopao a bogami nekad i uzeo koji testosteron depo jedno tri nedelje čisto da ne provale da mršavim od dopa a veŽbam kao i oni su verovali u to.
inače i meni treba nešto što me neće raditi samo kao metadon do 8 sati i onda ništa čak nekad budem i umoran,. zaista i zanima kome mi na održavanj7u da se obratimo da ih zatrpamo pismima u vladi i ministarstvu zdravlja da želimo da imamo alternativu ok metadon, ok buprenofren, ok mofrin mct ili substitol svejedno. A ovo što voyager priča je ono upravo što sam i ja voleo i što ne reći volim ono lagano uranjanuje u san pa si na ivici malo budan sanjaš kao tu si, izmedju i lako se budiš. Na metadonu se često teško budim jedino kad su mi dizali doze pa tri četiri dana dok se ne prilagodim opet ista priča.Mislim da je morfin i po potencijalu tolerancije mnogo manje se i sporije razvija tolerancija, mada je jurnista zakon po tom pitanju kažu kod nje se tolerancija mravljim koracima razvija prosto neverovatno a tako se lako skida sa nje. Ali cena 16 tableta 4,500 pa vidi sada da li će odobriti ali jebeni mofrin je jeftiniji dakle ja ako sam na preko 150mg metadona malo više od 150 trebaće mi otprilike gram i 360mg morfina ukupn o.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Post Reply