substitol

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: substitol

Post by sunrise »

Svatko zna sta mu odgovara i sta je za njega najbolje

Voyager ja bi te pitala nesto osobno. Ako je problem,odgovori na pp Koliko imas godina? Imam dojam da si malo stariji,makar koju godinu stariji od mene ali nesto me smutilo u tvojim postovima
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:44 am, edited 1 time in total.
toto-rina

Re: substitol

Post by toto-rina »

Doci cemo do toga da ce za koju godinu zavisnicima da se ugradi ono sranje u ruku i da ce dobijati dozu droge koja ce imati rad heroina a drzace budnim kao za vremeflesa, kada se to desi i kada 80% ljudi bude na toj terapiji svi ce se pitati ko je kriv sto se to nije uradilo ranije. Samo ce postojati i tada neki ludaci kojima nece bitan biti zivot ljudi jer ce uvek pre izabrati da ostave zavisnika bez doze a ljudi koji ipstastaju zbog toga a ne drogiraju se ko ih jebe. Tako da koliko god da vam se cinilo da su oni zele dobro svima jednostavno neko ko ostavi ljude kao ja bez leka medju narodom ne moze da zeli dobro nikome jer je svestan na sta sam sposoban bez droge a posto se svi slazu da sam ja bolestan niko nece okriviti bolesnika ili ludaka sto je ubio coveka ako je poludeo krivi ce lekara i onog ko je zaduzen za njega i sto mu nije dao lek ili inekciju da ga smiri. Ovde imate poremecen nacin razmisljanja da nam lekove ne treba davati pa onda nek ispastaju ko jebe sve koji tako misle ali ne moze niko da kaze da zele dobro i narkomanima i ljudima okolo njih.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:42 am, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: substitol

Post by AnAna_mo »

Voyager wrote:Ne, na Mrorfijumu sam bio nekoliko godina i to je moj opioid izbora.
Znacajno se efekti Metadona razlikuju od efekata Morfijuma.
Morfin mi je daleko manje sedativan, daleko stimulativniji.
Evo recimo primer.

Kada uzmem Morfijum, on me podigne, pokrije, osuse mi se usta onako osrednje i super mi je.
Nakon 8 do 10 sati ja i dalje osecam dejstvo, ali sma onako sav pomalo hyper, cesem se, usta su mi i dalje suva, imam onako specifican opioidni ukus u njima i kada legnem da spavam prvih dva sata sma u onom predivnom polu-snu.
I ujutru se jako lako probudim, jako se dobro osecam.
.::VOYAGER::.

???
To što ti opisuješ je čisto stanje nadrogiranosti, ja sam takva kad zveknem pola grama u venu. Suha usta, češem se, oni budni snovi i ostalo.
Pitam se samo kako možeš normalno funkcionirati tako usporen, nadrogiran...
Jer kažeš da možeš.
Ako je tako, tebi svaka čast, meni bi glava bila među nogama non-stop, ako me razumiješ.
Potpis.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:42 am, edited 2 times in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: substitol

Post by sunrise »

mozda, Voyager,kad bi se ti malo manje kuzio u tu kemiju i djelovanje pojedine terapije onda bi si puno manje furao te filmove da te met ne sljaka kako treba. jer,ja,od svega toga sto ti pricas nista ne primijecujem. Zasto? jer ne trazim te bube. popijem ujutro i aus. Drugo jutro opet. Jedino sta mi je potrebno znati je da djeluje 24 sata a ima djelovanje do 72 sati nakon toga. I vise mi ne treba i ne zelim traziti,kopati,cacakati.


Ali,kazes da si bio na morfiju. zasto si stao sa njime.?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:42 am, edited 2 times in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: substitol

Post by sunrise »

ja ne zivim gdje i ti...ja,ako hocu vise ili promjenu na substi meni dok bez beda da recept za terapiju..no ja sam ok na svojoj i sama ju smanjujem i cuvam visak...npr.par dana prije moje periode ja imam ciste simptome krize...jeza,stomak boli i jako se jako znijim,tadfa mi dobro dodje to sto sam ustedjela...ali ja to ne uzmem da bi bila stond...to mi je zadnji cilj..Ja curicu ujutro vodim u vrtic i kasno popodne kupim i najvise bi me bilo sram da me tete vide u trecem stanju ili ne dao Bog ubijenu...ajme sramote.....
Ipak mislim da si ti malo previse otisao u tu svu kemiju i mozda negjde procitao da met zicer radi 8 sati i nakontoga malo manje i sve ostalo je na tvojoj psihi i paranoji. Ima cura tu, Ceca koju je mama skinula sa meta o ona nij imala pojma ni kada ni kako jer je mama kontrolirala doze i sve koliko kapi joj je davala.kad je Ceca bila cista vec mjesec dana joj je mama rekla da ona pije cistu vodu a ne met.
Sta ti je psiha? a?
i vjerujem da je nasa prelijepa Ceca dan danas cista i sretno udata zena
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply