substitol

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

txvlr
Posts: 14
Joined: Sun Mar 28, 2010 11:55 am

substitol

Post by txvlr »

pozdrav svima,
evo ja sam na održavanju substitolom(kapsule), ali ipak ga furam.
sad imam jedan problemčić, pa ako neko ima iskustva sa substitolom inv. neka napiše štogod.
u ganu mi već par dana stoji substitol i krv. nije zgrušana sve je ok. samo je boja malo tamnija.
danas je nedjelja pa mi je samo to ostalo. pitanje je da li da ga okinem ili da tražim nešto drugo...
hvala
ps.izvinjajem se , znam da je pitanje malo bezveze za ovaj forum
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: substitol

Post by 7474 »

ne znam tačno šta je substitol.. ali gan i krv i to sve zajedno nekoliko dana...
jasno je di to treba da završi.. u WC šolji.

najozbiljnije!!!


ako ti je do droksanja, nadji drogu i furaj se, što bezbednije možeš.
ako ti je do lečenja, što ti je mnogo bolja varijanta, nadji snage i pomoći i kreni da se lečiš.


pitanje nije bezveze.. bitno je da dobiješ odgovore na pitanje koja te muče. ne boj se za reakcije ljudi ovde, iako mnoge ti neće baš biti po volji niti će biti uvek prijatno čitati ih.
svrha ovog foruma je da nadješ način da se izlečiš i baš svako ovde će te na ovaj ili onaj način, gurati u tom pravcu!

gde god da si, u procesu prihvatanja problema i njegovog rešavanja, drži se foruma i kad tad će stvari krenuti da se razvijaju nabolje.
ja sam dokaz da taj proces može da traje i traje... ali ima mnogo dokaza da je taj proces ma koliko mukotrpan,
vredan truda.

svako dobro, pozdrav
Nik
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: substitol

Post by YugoS »

Voyo,
slazem se sa tvojom konstatacijom o svrsi HR-a !

Ovo sto radi Tex Viler je klasicno skakanje sebi u stomak.
Substitol kao opijatski proizvod je jako "dobar" za odzavanje onih koji vole da osjete "rad" i ima priblizno slican efekat heroinu.
Ali isto tako ovisnici koji ga koriste,Substitiol veoma cesto zloupotrebljavaju i zato cesto ima izvrtanja sa smrtnim ishodom.Zato je i frka u Austriji,jednoj od rijetkih zemalja koji ga koriste,i cesto se pominje ukidanje.
Savim normalno i opravdano!
narkoman sam al' najlepsi.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:57 am, edited 1 time in total.
txvlr
Posts: 14
Joined: Sun Mar 28, 2010 11:55 am

Re: substitol

Post by txvlr »

taj stari substitol sam već ufurao, i za sad je sve ok. mislim ,neću krv da prekuhavam samo sam ga provuko kroz filter i pomozi bože.

kod nas, 99 % ljudi koji su na morfinu, ga zloupotrebljavaju.
skuva se, bez drobljenja, duvaš u kašiku da se oladi što pre ili u friz , dok se ne napravi ledenica sa strane ili na vrhu, kašika mora biti hladna ili mlaka(max.),hlađenje traje od 2-3 minute.( kakvih crnih 6 sati da čekam)
i akcija. primetio sam da se na dnu gana nađe neki prah ako se ostavi spremljen sub. čak i 5 minuta, jebemliga, posebno tad pocrvenim ko đavo, ali prođe me za nekih 5 min.

ljudi kuvaju vatice, čuvaju vosak ,jedu ga kasnije-to razumem
ali kad mi čovek reče da ga ne hladi i da ga onako, odokativno, sa voskom i zrakom fura, i da mu je fleš duplo jači....
uf, kontam, nije dobro to, ne bih se usudio na takvo zezanje
pozz
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:56 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: substitol

Post by sunrise »

U Austriji je substi kako ga odmilja zovu najomiljeniji nakon dopa i jako,jako cesto puno bolji i jaci od dopa sto ga junkiji kupuju po U Bahnima. Kupuju malu malu kuglu dopa,kvalitete zljjj po 15E a jedna tableta je isto od 12,15 pa cak 20e za vikende ali ih makar drzi cijeli dan,dok jedna kugla dopa nije nista.
No oni se rokaju time nemilosrdno. I sve sto je Yugo/cini mi se napisao za taj vosak je istina
Ujutro ispred moje apoteke ima po 10 junkija koji cekaju one koji su na terapiji da idu unutra i podignu terapiju i ne progutaju tako da se ovi srede njome a ovi sa terapije si idu kupiti dop. Svako jutro vidim iste face,uzas.
Znam curice po 15god mladje od mene koje izgledaju kao da imaju 40god jer nakon nekog vremena pocnu dobivati fleke i rane po licu i ruke im budu neprirodno debele,uzas.
Bolje dop ali stabilan dop nego substi.
Sto je najbolje kad oni vide osobu koja ga pije ljudi se krste i cude da ga ti pijes a ne da se rokas s njime
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:49 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: substitol

Post by sunrise »

Ako si pitao mene,ja sam u Austriji ali ja ne smekam substi,trenutno sam na metu.Moje iskustvo s njime je ovako,kad sam bila navucena na par,znaci 2 do 3gr dopa onda mi jedna tableta mi je malo pomogle,tek dvije ili tri bi bilo zicer da me pokriju a to je opet 50e na dan,posto nisam bila u programu.
Substitol je jako,mozda najvise zoupotrebljavan,cim dodjes na Karlsplatz sa svih strana cujes samo substi,substi,substi,Ljudi si uzmu po 4/5 tableta na dan terapiju,popiju jedan ostalo prodaju,kupe dop i tako u krug.ja sam uvijek bila oprezna sto se tice tableta.
no ako tebi smeka nabavi ga nekako mada ja iskerno ne vidim razliku biti pokriven dopom,metadonom,substijem ii subuitexom.Kad sam pokriven asam pokrivena i ok sam.
no ti si ocito mao drukciji,mozda zato sto se too much kuzis u svu kemiju i sve sastave pilseva i dopa i svega ostalog pa si furas psuhu da ti met ne radi a morf bi ti radio
ne znam samo pretpostavljam
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply