KOKAIN VS HEROIN

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by PROČITAJ ME »

Pozdrav..joj ovaj tvoj avatar zaista bode oči.. iskreno. Evo ja sam bila na kokainu pune 4 godine, i kristalu, u nedostatku rijetko ispidu... Sve što si naveo, sve faze, krize i ostalo, to je baš tako. Poslije 4 godine moji rditelji me na sreću primaju nazad kući u svoj grad, došla sam sva izmučena, propala, imala sam nekih 39 40 kilograma, znači koka me pojela, mislili su da ću umrijeti jer sam stravično, jadno, izbezumljeno izgledala.... jednog dana mi je tako loše bilo da me tac odvezao u hitnu, pritisak mi je bio prvo 80 sa 60... pa ponovno mjerenje 70 sa 74.... katastrofa, ja se gubim propadam kroz podove bolnice, infuzija, šta su mi već sve dali emam pjma, drago m je što se slabo sjećam tog perioda..... dugooo sam bila loše.. onda sam se dobro bila oporavila, i počela se družiti sa heroinom.... malo po malo, završim i na metadonu,užas živi... onda se pravo počnem raditi... vidim da sam skroz otišla psihički, ali svo to vrijeme sam bila ovdje na forumu... i na nagovor danas dobrog prijatelja i uz pritisak mojih roditelja odem u komnu.. u centar reto.... Danas sam dobro... čista sam godinu i 2 mjeseca... Danas sam tu da dam i drugim ljudima riječi ohrabrenja i onda kada su samoj men potrebne, jer nekakva sam čudna biljka, da samu sebe oraspoložim....nikad m nko nje mogao pmći,dok nisam upoznala Boga.... i poslje samu sebe, i danas se otkrivam.... zahvaljujući što sam mnogoooo pozitivna i luda osoba sama od sebe... to me najviše i drži.. Nego zaboravih reći da je taj drugar ovdje sa foruma...koji mi je pomogao, tačnije nekako mi kroz silne razgovore rekao da ako želim mogu uspjeti živjeti normalno, a u tim trenutcima to mi je zaista bila životna želja, ako skeptična krenula sam na lječenje...mogu reći da se isplatilo.... sory slova mi se gube....eto toliko od mene i pozdrav za ekpu.... ali avatar... a jooooj... :roll:
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Pa mogao bi da promenim, avatar. Bi stvarno. A reci mikoku jel si pusila(crack), iv ili si snifala kao ja. Joj kako nos brzo ode, ja sam znao da nos odlazi ali tako brzo to nisam imao pojma. Ne znam svaki dan su mi lomovi u glavizavrsiti ne zavrsiti, zavrsiti ne zavrsiti. Samo sto sam ja sa heroinom raskrstio. Menionvise nista ne pruza stomi treba, ama bas nista, ma u njegovom radu vise nista ne vidim lepo. Drogirao bi s njime da smirim krizu kada ne bi bilo Metadona bez daljenjeg.
Sto se tice mrsavljenja, znas kako ija smrsam ali onda z nedelju dana nadoknadim to, i opet smrsam i opety nadoknadim. Ja ne mogu duze od 72 sata da je radim, ma nikako nema sanse. Joj bas mi je drago da se javio nekoko zna problem a ne da me unapred ludji od mene proglasavaju ludim.
Ja ne smem ni da pomislim da nekood mojih tubude dok uzimam koku da nesto krene da sere, alko bi doslo dosmrtnog ishoda. Pa jeste ljudi ne shvataju da tada ljudima ne treba nista govoriti nije to speed ili ex pa kao iskuliras i to. Ovo je neopisivo. Ali pa sta mi mnogo pa ostaje ja se batrgam da idem na selo ili negde van grada, ja sam naviukao da jedem hranu, ovakva kakv je ovbde,mseoska hrana, ondapo tim centrima meni to nista ne prija, ja bi tamo samo smrsao i deozivljavao depresije. Ovako mi ostaje da se borim sam sa sobom iz dana u dan da ne uzima. A avatar jeste malo fuuj ali su mi obrisali jedan ne znam zasto koji nije se ni videlo sta j u prvi mah. Ne znam stavicu drugi sutra prekosutra. Pozdrav za sve sto im je koka prosla kroz ivot ili im je jos u zivotu. Mnei je isto nekoliko puta pozlilo ali na gan kada sam je uzeo auuuu srce je toliko bubnjalo da sam na ledjima otkucaje osecao, polivao sam se vodom legao na pod, grlo se steglo, pegla mi se , sisam kiselu jabuku da ne bipovratio, fleshevi kroz prepone i stomak neopisivi. Ali je proslo broz za nekih 10 minuta. Pa na gan ikadauzmes drzi tako do 15 minmuta, mislim taj flash, posle ti jurcas samo to, a ona te nije jos pustila kako treba. Koliko ti je trebalo vremena da se oporavis psihicki od kokaina, jer bilo tesko? Ne znam sta cu u jednom momentu m je sastaviulo 3-4 problema, neki sus se resili sami od sebe, zbog nekih sam shvatioda se ne teba nervirati, da nijevredno, a eto to je kao ono jos ostalo taj problme sa povremenim uzimanjem kokaina. Ko zna kako bijha prsao da mogu da podnesem sduze od 72 h da ga uzimam, ali ja ne spavam uospte na njemusem posle 48hkada pocinjem da se onesvescuujem iako uzmem liniju. Ma ne znam dacusve od sebe. Jer glavniproblem heroin je uklonjen sa puta.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by vudd »

Ovde izgleda jedino outlow zna o cemu se radi i kakav je koks ustvari.
Daleko zajebaniji od horsa...
Naravno,to znaju ljudi koji se bodu,puse base....ne ovi koji povuku lajnu u par mjeseci.
Kokain je ....rogata strvina.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Pa nije bas u par meseci line, ja mislim da sam pisao da ga kupujem 4-5 puta mesecno a da kada sednem ne dizem se 2-3 dana i noci. Kada se izracuna 20 dana i noci sam ja na kokainu. Ko poznaje kokain zna da je to mnogo i fizicki tesko izdrzljivo. Pogotovu mentalno.
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by ivon »

teško izdržljivo? Pa prekini sa tim...
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Ma samo mi treba da me pokrene nesto da mi da gas, neka ribica(ku_ _ _ _ _)koja ne laze sta god da je bilo u prethodnom zivotu njenom. Mozda sam je i sreo, mozda jos uvek nisam. Osecam da sam se zaljubio, ali da li je prava, ne znam. Ne smeta mi sta god devojka radi sem da se drogira heroinom i laze.
Jedno vreme sam se osecao grozno jer dugo nisam razmisljao o devojkama sa osecanjima, samo na kratko. Jedino agencije, stare poznanice itd. Sada sam skapirao i da su osecanja jednostrana tj samo da ja tako osecam dobro mi je. Jbg lepo je tek sada vidim kada volis nekog pa i ne zanima me majke mi dal me laze vise, ni dal me lozi, boli me ja mislim da od te veze nece ionako biti nista a opet se osecam kao da imam ribu. Ali stvarno je tako i daj boze da me ta osoba pokrene samo pa makar i ne bilo nista od nas bar cu ja se odvojiti od ovog kompijutera a ako njoj ne trebam ili su nam zivoti nekada ranije sjebani nepopravljio naci cu drugu to bar mogu. A osecanja su mi bila zamrznuta godinama, sta sam gledao kakva izivljavanja sexualna, ucestvovao ja, nikada sa maloletnicama mislim ali bi se mnogi slogirali. I necu to vise, spreman sam zbog ribe sa kojom se ni ne vidjam sve da ostavim to, najiskrenije. Sve sem terapije metadosnke jer to je ubistvo moje. Heroin u mom zivotu ne postoji sem oni recidivi za nestasicu Metadona koji su potvrdili koliko mi on ne prija, ali se kriza morala smiriti a pokusao sam sa svim i svacim.
Spreman sam zbog nje da se popravim, da postanem covek a samo kada mi jednu stvar ne bi uradila samo kada ne bi heroin uzela nikada, joj to me je tako strah.Koliko suljudi slabi bez terapija, znam to i ja sam bio slab na njega, nikada ne bih uspeo. Znam da sam ga ja radio i sve ali to ne bi mogao da progutam, drugo sve bi ne bi se ni obazirao samo da je odnos makar i prijateljski iskren. Eto to je moj zivot sadasnji, Metadonksa terapija, borba protiv kokaina, zaljubljen do usiju.
Do skoro sam imao tripove da kokain uzimam povremeno sa devojkom sa kojom budem bilo koja da je, sada vidim da je to ludilo koje mi ne treba sta ce mi on u tom slucajnu. Pomagao mi je da svarim sva ona sranja a ribama koja sam i voleo ali su pocela i da mi smetaju.
Prestacu videcete. A ja kada kazem da sam prestao znaci da sam prestao jer znaju ljudi i sa onog foruma da sam rekao i kada sam poceo terapiju i kada sam napravio recidiv (posle 4 godine), za nekoga je i koka recidiv za mene je ona novi poblem kojije poceo bezalzleno. Da nije bilo nestasice Metadona, da se nisam zaljubiuo u osobu koju ni nepoznajem da je sve ostalo kao do pre 5 meseci i dalje bi mi bio povremeni izlet, koka, devojke iz agencije, koka, ludiranje po kuci, xanax spavanje. Pa nekoliko dana normalno pa opet tako. Sada videcemo sta ce od ovoga svega ispasti ali osecanja su mi poludela i ne znam a li sam trebao to da dozvolim. Ma trebao sam sta bude bice. Kada razmislim ne znam ni kako mi se sve to dogodilo zadnjih nekoliko meseci kaoda ne znam, kao da ne ivim svoj zivoot kao da sam upao negde gde sam do pola u paklu odo pola u raju i to se smenjuje. A moglo bi biti ludo dobro.
A najvise me iritiraju ljudi koji moj zivot i ne poznaju pa na osnovu ljudi oko sebe, njih samih i onoga sto su videli o meni donose zakljucke.
Mislim prvenstveno na one koji me napadaju zbog terapije i koji zameraju svakom postu iako ja njihove ni ne diram a neki mi se toliko od tih postova gade pa cutim ne cackam. To mrzim a znam da me je preko neta lakse zamrzeti nego zavoleti ali bar je u stvarnom zivotu obrnuto, opet mislim na ljude kojima moje pisanje i postovi oprvo o Metadonu pa onda idrugi smetaju.
Samo kada ne bi uzela heroin nikada drugo nije nista bitno makar jer ni nemao.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by PROČITAJ ME »

Ma ništa nije tako neizdrživo, potrebno je samo nešto vjere u sebe i želje. To već znaš,ć i svi mi znamo kako se izvući i izgladiti problem... samo mislim, da često mislimo kako nam je lijeno se povući i staviti tačku...što imam običaj reći. ZAINATITI SE.. ja sam samo zamjenila reužne stvari za dobre. Nekako sam sebi olakšala jedan dio puta. Inače se ne volim sjećati svog drogiranja, uopće tog dijela života, niti prepričavati neke svoje osjećaje u stanjima izdrogiranosti. Trudim se ne razmišljati o tome kao da je nešto dobro, kada znam da nije, i da je to posao neprijatelja. Lakše se živi. Ne moram razmišljati da li ću se sutra srediti, koliko ću para zaraditi, budim se rahat, liježem rahat, koje olakšanje. Kako :?: Naravno da je teško, masu ali treba imati vjere da se sve može. pozdrav od mene :D
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by PROČITAJ ME »

Naravno lijepo je biti zagrijan za neku djevojku..ma najbolji osjećaj, zar ne :?: Mene nervira što ljudi misle da me znaju, a nemaju pojma čovječe..eto.
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Ni ja se ne volim secati perioda drogiranja heroinom. Ali u ovom periodu sam propao u rupu, rupu emocija, rupu kokaina a bar da imam osecajnu osobu da me vadi. Ne imam osobu koja ne zna kako mi je. Mislim i nemam ja nju jer je ni ne znam,poznajem je preko kompa.
Ali napisao sam dole prestacu koku, a sa njom sta bude ne znam da li vam se desiloda vam nekada bude toliko tesko zbog osobe do koje vam je stalo da onda pocne da vam bude dooljno sto mislite na nju i sto znate da je vi volite a drugo je nebitno. Kokain jeste moj problem ali su mi se nakacili jos neki.
Sve se desava iz nekog razloga. Blago tebi to si sve prevazisla a mene ceka emotivni pakao ili preseci sa svim sem sa Metadonskom Terapijom jer prekinuti nju to nije put do groba to je Auto Put do groba. Brzi, sigurni.
Ja imam zelje ali su one neostvarljive a tako su male, i uvek su mi zelje da postanem neko bolji napravile jos gore stanje, ponekad mislim da je resenje,...
Ma ne znam necu o tome. Da sam sve ovo zapoceo pre 6 meseci bilo bi mi lakse, sada se teglim na 10 strana a toliko je ocigledno da mi se nista lepo nece desiti. U najboljem slucajnu duboka depresija i totalan prekid sa kokainom. Ni ja ne razmisljam da li cu sesutra srediti, ne, razmisljam kako provesti dan, da li se pokrenuti iz agonije. Pobacao sam telefone nekoliko ljudi, nekih agencija i nekih drugarica koje su sluzile za to (2-3). Jedna mi je moglo biu se reci i bila prijatelj cak me i savetovala sta cu doziveti sa kokom i drugim stvarima i ako je sama je radila ali sam je odjebao zasto ne znam. Ne moguprottiv sebe, zelim da svi iz mog zivota odu da ostanem sam i razmislim gde sam, sta sam, stamogu, kome stvarnotrebam, ko me koristi, kome zajebava, ko me kaznjava za ranije grehe. To zelim i dalje kako bude, a najvise od svega ZELIM LAZOVI ODLAZITE OD MENE TAKO VAS JE MNOGO, TAKO STWE PODLI, TAKO NE ZNATE ZA MISLOST, IDITE OSTAVITE ME DA SE IZBORIM ZA ZIVOT KAO DECKO OD 30 GODINA AKO TO MOGU AKO NE DA CRKNEM U ISTINI SUROVOJ KAKVUSAM STVORIO ZA SEBE OD ZDRAVOG COVEKA POSTAO COVEK NA IVICI LUDILA. A BAR SAM DO SKORO RAZMISLJAO TREZVENO, NE ZNJAM VI STO IMATE VEZE DUGE JER PRAVA LJUBAV BOLI ILI JE SRECA ZASTUPLJENA VISE. TO VISE NIJE TAKO VAZNO ALI DA ZNAM JER SE NE RAZUMEM BAS U TO. UMM ILI DA SE PREDAM SKROZ ILI DA ISKRENO KAZEM NISMO JEDNO ZADRUGO I NISTA VISE. DA LI MI KOKAIN KRIVI SLIKU, ZIVOT, KRIVI ZNAM ALI NE TOLIKO, NESTO IPAK OSECAS JOS UVEK ZNAM STA JE REALNOST A TAKO MI SE SJEBAL;A U ZADNJE VREME. Izvinite na velikim slovima. Iskucacu mala sutra ne mogu sada. Idem samo malo na vaduh da izadjem iz kuce.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Naravno lijepo je biti zagrijan za neku djevojku..ma najbolji osjećaj, zar ne Mene nervira što ljudi misle da me znaju, a nemaju pojma čovječe..eto.
Uh kako nije, bolje i od najludje sex zezancije sa znojavim klinkicama na exerima i koki. Onda dodjes do tacke kada vise nema dalje, to je kraj nema sta da te digne vise, doziveosi max srece, extaze i sta onda, onda sledi bedak, strovaljivanje na krevet sa praznim emocijama, izbuljenim ocima.
A ja tek skoro saznajem da je bolje kada si sa nekom pa ide polako, gledat e se u oci, tresete se, ne znate sta vas je snaslo, ali treba pogoditi pravu. Ja ne znam da li se nekome desilo da se zaljubi preko neta i to ne odmah nego posle meseci i meseci price,da se desi odjednom i da ne znas ni kako se desilo. To je haos zivi, kada zelis da se uvuces u onaj kvadratic gde chatujete, pricate takcve stvari jedno drugome a najradije bi da je samo gledam i ne govorim nista. Samo mnog je preko neta ljudi kojise zezaju sa drugima, sa njihovim osecanjima a produzavaju svoju igru do besvestiu. Nadam se da necu sresti takve osobe, ako vec nisam jer nemam iskustva, sa time, kao ni sa nekim dugim vezama. Imao sam ih ali je to bilo davno i razocaravajuce. Grozno je kada ti odnos bez emocija postane svakonedeljnica ali moze to biti zanimljivo dok neko ti ne pokaze da postojinesto bolje i ode ili je i dalje prisutan kao prisutan.
Izvinite sto ja ovako pisem ovde nemam gde a vezano jei za drogu. Ne bise registrovao na neke forume gde se govori o odnosu musko zenskom. Ionako sam banut sa nekih foruma zbog gole istine, sada vidim da se na TV sve vise akcija pokrece na temu okojoj sam recimo samo ja pisao i time se vidi da su se krile neke stvari koje su morale biti predstavljene dok su primat dobili ljudi koji pricaju na klincima tako neshvatljiv i odbojan nacin da je tesko i mida ih skapiram a ne deci koja treba da budu edukovana o stetnostikoke, eksera, speeda i heroina.
Zato vam se izvinjavam sto svoja osecanja iznosim ovde a ovde je tema droga, alimeni se to nekako pomesalo sada prvi put.
Kada si zagrejan za ruibu je divno kazem makar i ne bila ona za tebe. Najogre kada te lozi da je i ona za tebe, samokazem prevazisao sam to. Neki od vas bi jos ranije prekinuli neke stvari cak i da voliteludo. Ja ne znam nije me lam da kazem da mogu za ruibu koju volim ida se ponizim sve dok bas bas ne ukapiramda to njoj nista ne znaci tada se povlaim naravno. Kao i ako naidje drugi bolji, pametniji, znam ko sam znam gd sam pogresio ne mogu ocekivati od nekoga nesto sto sam sam sjebao. Jedino mogu ocekivati iskrenost.
Imene ljudi misle da znaju poistovecuju me sa slicnima a onda neznalice dobijajuosecaj da su izva;lili nesto iosecaju se mocno a u stvari su tako daleko od istine da je to smesno.
Ali kada pogledam pre 3-4 meseca ja da se zaljubim, ej pa ljudima okomene je to izgledalo neverovatno, dok nisu poceli da me zezaju dokle sam spreman da idem. Samo da koka ode iz mog zivota uz pomoc bilo koga, pirjhatelja iskrenog , bolje je iskren prijatelj nego 3 obrijane kuckice za lizanje i ostalo. To nisam znao doskoro. Mislio sam da imam sve sto mi treba, kada pogledam nemamnnista, a tesko da cu i imatijer nemam srece sto je najgore.
Lako je tebi sada, mislim kako ti je bilo mogu zamisliti ali opet meni to predstoji uz probleme plus ali prezivecese sa emocijama ili bez, ne bi zeleo da postanem ono stosam bio do skoro osoba bez emocija ibilo cega a opet nekada bas to zelim. I suvise je kokainu stavljeno kao da je on kriv, kriv je ali bi se neki stvari dogodile i bez njega. Toje izgleda jasno samo meni.
Post Reply