KOKAIN VS HEROIN

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by PROČITAJ ME »

Ma ja znam da je mene kokain pojeo, bukvalno za one 4 godine..nisam bila sekunde normalna, već sam gore napisala, da sam imala 39 kg i ljudi ja sam umirala i imala sam užasne krize.. dugo je trajala, mislim da od tada nisam dobro, psihički, jer sam često padala u nesvjest,ono samo mi se zacrni pred očima, i za dalje nemam pojma, ma to su stanja užasna, mislim na zadnji period konzumiranja....čovječe kod mene party u kući, bilo je nekih 25 do 30 ljudi ja se ni dan danas ne sjećam da je iko ušao a kamoli izašao iz kuće sa partya, osvjetlila sam film skroz...ne sjećam se uopće ničega, a dečko mi je rekao da sam kao bila normala, kulrala, zadavala se plesala...ja nemam pojma...i to mi se počelo dešavati sve češće i češće.... katastrofa. :? pa onda u nedostatku koke, kristal... to mi je sranje tada bilo omiljeno... KOJA PREVARA.... pozdrav za vas...
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Pozdrav i za tebe prijateljice po muci. Mada vise vidim nisi u problemu.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Fela Kuti »

KOKAIN VS HEROIN ?

Paa, po meni sigurica iz keca u dvojku. :wink:
Mada tradicija ponekad i omane.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by PROČITAJ ME »

Ćao.pa super zar ne, što više nisam u problemu... tome se zahvaljujem dragom Bogu.. Vidi brate možeš i ti izaći iz tog vrtloga, samo ako imaš volje... Joj nemaš pojma koliko sam se ja plašila zajednice, ali iskreno uopće komuna nije nešto strašno, kako to mi sebe znami istripovati, kužiš :?: ja sam pisala takve nebuloze i gluposti, kako me strah komune, i sl. ali evo vidiš meni je pomogla. Ja bih svakome preporuila centar barem neko vrijeme..pa ja nisam prošla cio program, ali eto danas sam jako dobro... Bitno je malo da se izoluješ od svega i JAKO BRZO PROGLEDAŠ.. imaš moju punu podršku u svemu, ma šta god ti odlučio... šta da ti kažem kad većinu znaš... ili se želiš skidati il ne :?: ili si ovdje samo da sebi ublažiš bol.. ne znam... ovo ti govorim jer sam prošla kroz skoro isto...vidim da si zaista zaglibio i da si jako dobro svjestan cijele situacije, ne znam šta više čekaš.. Nego na koliko si metadona sada :?: pozdrav od Jace... :D
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Ma bio sam ja u RETO SPLIT zbog heroina. Kada tada nisam izdrzao 7 dana heroinske krize, tesko da bi izdrzaom Metadonsku, coke problem i jos gomilu drugih stvari. Jednostavno sadane smem to. Sada moram ovde da ojacam psihicki, da bi na leto poceo mozda da Metadon ostavljam(mozda). Prvo HCV analize i ostalo, lecenje toga, pa onda skidanje sa Metadona. Metadon meni malo suzbija strah od lekara, bolnica, i ostaloga. A coke, sta da kazem, sta da kazem kada evo ga na stolu i pisem ovde, lupa verovatno i cure mi suze i otisao sam u kurac. Kazem drugu ne treba mi vise maramice kada sednem za komp, moram da ugradim brisace da samo sklanja suze. Jbt musko. Ajde sada macho tipovi na prozivanje, ali bolime k*****. Sto je najgore vise ne znam sta mi je.
Kada bi seosa psihijatrom ne bi znao da opisem svoj problem. Sem a kazem sta uzima, da uzima lek cije prestajanje vodi me na Brankov most cim prestane dejstvo koje nine osecam jer je terapija mala. Mislim menidovoljna 40 mg. 100 kapi ujutru i 20 uvece, meni zivota znace. Onda kokain koji mi je zamenjivao mnogo toga stomij falilo ali vise ne moze ocigledno. RETO CENTAR, IZOLACIJA ZA MENE BI BILA UZAS.
Vec sam napisao pohvale O RETO centru u Splitu toje mesto gde bi odveo onoga kome zelim najbolje ako moze da izdrzi to. Malopre mi drug i zena njegova kazu pa sta ti oces neces da ides nigd, neces nikoga da upoznas, zivis jebeni virtuelni zivot koji ti je doneo to sto ti je doneo. Ne prepoznaju me vise.
U napadu ludila jedno vece pre 2 nedelje sam izbrisao sve telefone iz imenika. Medju njima i bitne tj telefone nekih iz familije, negledajucisamo brisajuci, zasto ni sam ne znam. U stvari znam zeleci da prekinem kontakt sa ljudima cije usluge mi vise nisupotrebne. Niti bilo sta njihovo, ALI BOG ME SAPLICE SHVATITE. ALI izvucicu se j opet kao sto sam pobegao heroinu i ovaj put bez njegove pomoci jer sta god pomislim da uradim valjano ispadne da se sjebem ili to propadne ili ljudi pomisle da sam hteo nesto drugo i tako da ne zamaram...
Lepo je cuti da se neko iscupao i da vise neme problem nisamcim. Zelim li se skidati????? Naravno da zelim samo ovo je drugacije od heroina, moram da pronadjem caku kako da ga sjebem zauvek ili da ga konzumiram kao pre kada mi dune a namerno odbijam kada me nude.
Pa ja sam imao zacrtan cilj pre nestasice Metadona i to je pocelo. 25 dana kokaina otprilike, Rekao sam nijednaput u 2010 necu ga uraditi, ali je onda sjeb krenuo pricao sam sa nestasiciom leka, heroiinskim recidivom posle 4.5 godine. Plakao sam kada sam ga drzao, ali sam morao da ga uzmem, od tada se ponasam kao da mi nije stalo do zivota, a nije bilo jutra da nisam ustajao pevajuci, glupirajuci se, totalno raspolozen.
Sada ja vise ne mogu da pogledam film, odigram nekada neku igricu ali sve je uz k***** mislim na nesto ne znam ni sam nasta.
Kako nije super sto si se skinula, ali ti si sela i resila kokainu zbogom. Ja imam kokain, Metadon koji ne smem ostaviti, i emotivne probleme,lomove, uzas.
Ja znam jedan nacin da to sve stane ali da zapadnem u pakao Metadonske krize, e to pbrise sve drugo iz mozga, kada bi nju osetio vise ne bi znao ni majku rodjenu da preponam a ne da mislim na kokain ili druge ljude. Ali nema teorije da ne bi uradio heroin, verovatno kada bi se skinuo, a nije iskljuceno ni pre. Znam to, pa osetio sam kada je prestao da deliuuje sada kada ga nije bilo, za kompom nisam sedeo vise ja nego osoba koja nije zapocela Metadonsku terapiju od pre 5 godina. I to su osetili svi oko mene.Doslo je dotle da me porodica gleda kako se dogiram daje pare drugovima da je kupuju da ja ne vidjam heroinske dilere jer su mi uzasni to ljudi a i nisam mogao od stanja u kome sam bio, hl;adnog vremena i cekanja. I da gledajuci me kako se drogiram gledaju vesti i slusaju kada ce se pojaviti Metadoin i da li ce. A da vidite amo ljude koji su dobijali pare da mi odu po heroin, kako su samo jedva docekali, znaci leteli su, kada posaljem poruku "DOLAZI ODMAH". Ostavaljali su Save, svoje obaveze, sve za drogu koju cu ih castiti. Smeskajuci su govorili, kako mi je drug rekao da "NE PRKOSI, KAD ZNAS KO SI". Zamislite. A onda sam pokusavajuci da nadjem mir i da lezim i pojedem nesto morao da trpim njihovo skakutanje po kuci, cimanje da im kuvam kafu i ostalo, dok su su pricali svemirske prie.. A takav sam i ja bio, znam ali sam daleko od toga zbog Metadona.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

I ti si Jaca. Ja znam jednu koja je bila u nasem problemu dugo preko 10-15 godina, velika faca je ta zena bila. Sada je strejt godinama i jos veca je, neki me porede sto nemam snagu kao ona da se skinem, mislim moji mi to kazu. Ali ima i onih koji su umrli, mnogo vise, sa njima ne zele da me porede a moglo je i to mene da snadje. Odavno je nisam sreo a ziveo sam zgradu preko puta nje. Znam da je ta zena ali stvarno najveca faca bila ne samo u kraju gde sam ziveo nego i u gradu. Pozitivno lud lik cuo sam da se skinula bez icega, neko kaze sa Metadonom pomalo, sada nisam je sreo dugo pitacu je kada je sretnem, ne zivim vise tamo. Sto je najludje ona je imala koliko hoce i kada hoce a to je karakter crta i nema vise, ono sto ja nemam.
Sto kazes mrsavi se od koke istina ziva, ali ja to nadoknaim brzo, ali onda sve sjebem i nekako u faci smrsam, telo ne toliko. Ortak on pije onaj
Mega Mass 4000 kalorija. Samo ne radi nista sem sto seovako krece malo vise, a ja mislim da to ako se pije te kalorije treba da se sgor nekim treningom.
Jerod ljudi oko mene jedino ja imam HCV a radim coke, ostali ne, cak ni heroin retko ko radi, a i ko radi to je samo za spustanje ili mizerne kolicine. Ja nekako ne znam xanax mi je za spustanje super. Ma u stvari nista mi vise nije super, evo sedim i jedim vocnu salatu i drobim li drobim, i na forumu i na staklenom stocicu.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by PROČITAJ ME »

Molim te ne spominji zalud ime Božije...Sve je ok što si napisao, kužiš... al nemoj brate tako.Pa Bog ima interes za svakoga od nas. Evo ja sam poslije tolkovremena sinoć usrala stvar kod staraca, ostala sam duže vanka od dozvoljenog, iako je dogovor važio donekle, a ja sam obična sebična seratorka koja u momentima misli samo na svoje dupe, ljuta sam pravo na sebe.ggrrrrrrr..... Vidi, nisam uradila ništa loše, mislim nisam se drogirala, čista sam, izašla sam sa 3 kolegice, sjedile smo kod jedne, malo se popilo.... iako ja ne pijem, jer nisam normalna na alkoholu nikad bila, ali malo smo se opustile, lijepo nam bilo, nazvala kuću rekla da ću ostati još malo i to malo se razvuklo skoro na još sat i pol, tata se naljutio pravo, svi su ljuti na mene,danas su otišli na vikendicu bez mene, samo da me ne gledaj, jer bi im pokvarila dan. Razumljvo... Ali ma koliko sebična bila, potrebno mi je bilo da se malo opustim, u svakom smislu.... nekako se osjećam sputanom u zadnje vrijeme, a najgore što nisam ispoštovala dogovor i došla kući na vrijeme, sada se grizem i kajem.... ggrrrrr.....Pa kakva sam onda to ja osoba kada nisam u stanju da ispoštujem starce u običnom izlasku i dolasku na vrijeme kući :?: Svjesna svega, još me više ubija pomisao da neće samnom niko razgovarati do daljnjeg.... tu sam sama po kući se vrzmam i ubijam odcrnih misli.....ajd vozdra...
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Menije danas peti dan, da sam strejt a bas sam resio da ne uzima koku. Samo mislim da nisam ni napocetkuresavanja problema tako mi se bar cini. Ali mi znaci sto sta god mislio cilj je ne uzimati a to i radim, ne diram ga, ne prilazim mu, a sada na koji nacin to postizm, trazim lipomoc, dobijam li je , manje je bitno dok god ga ne uzimam. I vise da prodje ova hladnocu smucila mi se, ozbiljno, ocu medju ljude tamo mi koka ne treba. Bar je tako bilo do sada.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by PROČITAJ ME »

Baš dobro što si se odlučio malo po malo riješavati kokaina, napreduješ... samno tako nastavi. I da znaš problemi se ne rješavaju sami po sebi, trebaš se odlučiti da li istinski želiš pomoć, a ako si barem iole jak u svojoj odluci na pola si puta. Barem je kod mene tako bilo,ne znam...Meni se promjena u životu počela dešavati kada sam je zaista zaželjela u svome srcu i glavi. Korak po korak, dan po dan, samu sebe sam ojačavala, što i dan danas radim, na sebi i na svojoj želji da ostanem dobro. i stvarno je dobro ovako čist živjeti... Čovječe nemaš pojma kako se lijepo buditi, raditi, izlaziti skroz strejt... Samo želim da te ohrabrim da se može....budi dobro, i pozdravljen Beo.... drago mi je zbog tebe..pozzzzz
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

To sto ti kazes da je lepo buditi se strejt, skinut, ociscen znam sve, dobro mi je poznato to. Osetio sam posle 10-12 god heroinske patnje kada sam dobio metadonsku terapiju. Posto je terapija tolika da samo pokriva i ne zelim da je povisim, mada sam morao za 20 kapi sada zbog kokainskog problema, ali je jos uvek mala(dovoljna mni) osecam to strejt stanje i osecam desavanja oko mene kao da ne pijem lek.
Evo sada sam slucajno video post jer sam otisao na gmail, tj obavestenje o odgovoru i dosao da napisem nesto tek onako pred spavanje. Za divno cudo ja lezem i zaspim bez tableta za spavanje to jeplus jer mislim da su opasnije od sedativa koje sam poceo da pijem, ali kratko traje pa mi je i pola rivotrila dosta ili diazepam od 5 mg. Mislim da cu xanaxom tj prvo celim od 0.5 mg, pa onda polovinom uspeti da izbacim i sedative. Ostaje moj stari drug Metadon.
Problem je stosam ja posle onih heroinskih sranja, nagazio na kokainsku minu misleci uimaju svi, stvarnone odbija je niko, ni ljudi ni devojke koje su ne da nisu u drogi nego se bav sportom ali je to kod njih sada pa ko zna kada kod menen je tako dugo trajalo a onda je pocelo da biva ozbiljno. Prvo je bilo jednom mesecno ili redje, pa onda j pocelo 2-3 puta mesecno a radim ga pisao sam 2 dana i 2 noci najmanje. Da bi na kraju cim prodje odmor odjednog zezanja posle 2-3 dana pocinjao opet.
Pisao sam da ne vucem velike linije, ali kada pocnem uvek ga ima za 24-48 h i uzimam cesto na 15-20 minuta, male tanke. Tako da je to isto kao ljudikoji izvuku cetvrtinu kvotera u jednoj liniji ili trecinu od 1/4 gr. Mislim razumes me jer pisu ljudi da suvukli i po 1/4 iz jedne linije ali ja to nisam video svojim ocima bar kod ljudi koje ja znam da uzimaju ni oni koji su bas kapacitetii forsiraju.Zna se da od toliko dobre se bori za zivot posletolike linije, a i posle amo trebaju iste tolike da bi postigao rad kao od malih.
Ne znam jer se tebi desavaloda ti se ona po prekidu ne uzima da tise cini kaoda neces nikada da je uzmes, jer menije tako sada a mozda je tobas opasno. Mada znaju ljudioko mene nece me nagovarati siguran sam. Nisu sa te strane kao heroinski zavisnici od kojih se bre ne moze ziveti mesecima i godinama kako se skines kao da vole da se vratis medju njih. Ali idalje koliko sam zasticen od heroina za koku se bojim.
Lose bi se osecao recimo da odem negde i neko riba ili lik neki krenu da vuku i ponude me a ja kao necu jer sam zapeo jace od njih u to a oni ga kontrolisu. Tada bi se rasplakao verovatno stosam to sve doziveo.Mada ja iskreno cestosam i odbijao tako ponudjene linijeako nisam duze tu ili ako nema vise, jer sta posle jedne ili 3 linije, sta onda.,. Nema vis pa to je bolje neuzeti nego tako, posle sam uvek jurio da zavrsavam i znam da bi odbio ali bi plakao sigurno sto mi se to desava. Ne znam nikada nisam tako bio emotivno skrhan kao od kokaina, dal je to svakome ne znam, ali ja se osecam, ma ne znam. Ne bi se iznenadio da su svi oko mene u pravu i da sam poludeo stvarno na neki nacin. Cak i kada osecam da znam sta se desava, samo ne bi voleo da neko iskoristimoje stanje ovakvo jer to je stvarno greh uraditi nekome, ko je u problemu ove vrste. Bolje mi je razmisljam da budem sam bez igde ikoga nego da su oko mene ljudi koji me ne razumejui daju mineku podrsku a ne shvataju sta se dogadja samnom. Ne napadam ljud koji su bilina heroinu, ali mislim da oni mi ne mogu datikoristan savete sem da ne uzimam koku. I da me ovako podrze kao coveka jer ja nikada ne bi bio u stanju da uradim lude stvari sada kao sto ih rade heroinski zavisnici i kao sto sam ja radio pre.
Ali verujte da znaci kada pisem ovako a neko kapira sta se desava meni i da nije onaj fazon ma ja sam uzimao hemiju sve je toisto trazi strucnu pomoc.
Od nekih ovde vidim bas da su osetili kokainski pakao, 2-3 ljudi.
Ali ljudi on je do skoro bio toliko bezopasan za mene, godinama 2-3 godine. Pre toga sam ga uzimao pre 5-6 god iv i pusio kratko je trajalo ali sam vezivao po nedelju dve dana. Propao kao alien ali vise sam trosio na iglu nego sada na nos dok sam uzimao. Ali sam tada uleto u heroin ikokain je nestao kao da ga nije ni bilo, posle je dosao Metadon, mirno doba koje je trajalo , pa onda igrarije kokainske koje sutrajale do skoro.
A onda show time pre 2-3 meseca....
Sto je najgore jedan dan je kao da je sve u redu, a drugi, nebo se rusi na glavu, kraj propast, a svi oko mene kazu mislim koji uzimaju. Istripovao si se lose, polako, odmori malo. Njima je tomalo nedelju dve dana, odmori. Ali meni treba odmor od 1-2 god a moguce i zauvek od kokaina. Samo da postanem ravnodusan prema njemukao prema heroinu e to zelim samom sebi. Mislili sta god hocete da jos ponekad uzimam dop bas me briga, sebi zelim da kuliram koku kao heroin i mojelecenje zavrseno. Mogu se onda posvetiti oporavku mozga i emocija. Jer sada jedina stvar u sta sam siguran i sta znam da je stvarnost i istina cista najcistija a toj da volim jednu osobu, drugo sve je zbrkano.
Pozdravljam i ja tebe Jaco idem da legnem da odmaram mozak.
Post Reply