Kad ce mi se vratiti vene???

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by Beobandit »

Dok sam se pucao heroinom i posle 10 god sam imao vene. Mogao sam da se nadjem po bilo kojoj hladnoci liftu, ulazu, bilo gde, ako ne iz prve onda iz druge, trece sigurno. Za nekoliko meseci pucanja kokom evo prosle su 3 god. jos se vide ponegde oziljci. A imao sam rupe, udubljenja po pola santimetra. Sada se oporavljaju i dalje ih mazem cak se na nekim vestima vide. One koje su bile male su se povecale i udebljale, a stare imam na obe ruke jake centrale i dalje su tvrde ne znam da li bi izasla krv iz njih. Isto se nekada zapitam da mi se desi nesto da li bi mogli da mi ih nadju.
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by nowa »

Nisam dugo vadila krv,ali ubrzo cu morati i osjecacu stid kad me budu pitali gdje su ti vene... :oops:
Mirna i spokojna........?????????????????????
Visions

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Sat Nov 20, 2010 4:49 pm, edited 1 time in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:28 am, edited 1 time in total.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by darla »

a gdje su vene..atrofirale ok..al kakve su posljedice toga? krvozilni sustav ovo ono..na zdravlje mislim kakve cemo posljedice imat?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:28 am, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by AnAna_mo »

Meni je žena koja mi je vadila krv za HCV nalaz (jaooo i to je posebna priča, ja došla od vani gdje je bilo 0stupnjeva, u zgradu u kojoj je taj dan bila neka zajebacija sa strujom, ni grijanja ni tople vode. A ja onako zaleđena i vene na vidiku. Na kraju je zovnula kolegicu i nakon još nekolko neuspjelih pokušaja išli su na nakapavanje neke jadne tanke iz šake :roll: )rekla nešto ovako: kao venama se "nije svidjelo" to što im se radilo pa su se povukle dublje, a njihovu funkciju je preuzelo mnoštvo drugih vena. A ako si ono baš bio krkan i rovario po venama, onda je moguće da su atrofirale-pa da nemaju funkciju, ili da se se sve povukle duboko, duboko ispod kosti i mišića da se ne može doći do njih (logično). I one su slabe, protok kroz njih je nikakav tako da osoba ima velike probleme s cirkulacijom, i ne samo to, zna doći do ugrušaka koji su jako opasni... Ne znam više, imate google za te stvari, idem baš i ja da malo vidim...
Potpis.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:28 am, edited 1 time in total.
Visions

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by Visions »

Da!Ja sam vec predlozio temu "vadjenje krvi " bas zbog ovoga.Ovo sve je odlicna uvertira.Jer manje vise svi postavljaju to pitanje zbog muka i neprijatnosti koje ih cekaju pri vadjenju krvi.Jos steta od rovarenja na svu tu stetu nastalu od rokanja kad dodje samo gore moze da bude.Meni su zadnjih 10 godina vadili iz saka i zbog rovarenja sada ni tu vise nemogu pa sam presao na stopala...
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by darla »

mom prijatelju su iz vrata..
Post Reply