Kad ce mi se vratiti vene???

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Visions

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by Visions »

Sto se mene tice mogu i iz one stvari da mi vade samo to lepo,profesionalno i strucno da odrade...a ne ove sestre cim nevide centralu prvo zovu sve prisutne pa pocnu da okrecu telefone dok se neko od njih ne napravi pametan pa kaze:"Daj ja cu ti to.Radim ovde 25 godina ja sam sve videla/o"Pa onda one price tipa:"Kodmene je bio jedan momak,iz jezika sebi vadi krv.Ja mu kazem ostavi to i lepo sedi-nadjem mu venu,a on se cudi nemoze da veruje"...Ja se opustio,prepustio i kad me izrovari ko niko pre nije mi ostala vise nijedna vena na toj ruci.Zaustavimo taj teror.Nije joj te vene kupio caca pa da sme da pogresi...Nek u Savskom Vencu otvore centar za vadjenje krvi onima koj imaju problematicne vene pa da se ide tamo,a ne da placamo u zdravljem njihovu nestrucnost!
User avatar
unique_
Posts: 46
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:13 pm

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by unique_ »

Draga moja,ja se kako ti kazes pucam u venu 2mj..i vjeruj mi da mi se svaka skoro vena povukla..ne znam u cemu je problem ni sama,mozda sto ne stedim na limuntosu..sada kada se zelim "pucati" prvo me 5 ljudi ispipa da bi se nasla neka vena koja je tanja od same igle.. ove vene sto su mi se povukle,nisu se vratile i cisto sumnjam da uopste ikad hoce,ali zato se stvaraju nove.(obrati paznju na druga mjesta)..kada se non stop pogotovo bodes u jednu te istu njena odbrambena uloga je da se sakrije,da se povuce sto dublje kako se ne bi moglo do nje doprijeti.. ona ce tu i ostati..nazalost mogu biti mnoge smetnje u krvnom sistemu sveukupno.. zato se stvaraju nove vene na drugim mjestima...
znam osobe koje su na igli preko 10 g a imaju vene kao dijete koje nije vidjelo droge..svaka im cast! ja jos non stop mazem nekim kremicama,hepatrombinom itd itd,ali nista...
Uspjela sam!!! :)
slawi
Posts: 14
Joined: Mon May 10, 2010 4:18 pm
Location: HrVAtSka

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by slawi »

prije svega lijep i veliki pozzdrw swima iz HR; ja sm "nova" na ovom sajtu::
e- u vezi VEnA:: i meni se to dogodilo-- čista sam skoro dvije godine(na heptima sam) venama ni traga ali mi počele pucati kapilarice na rukama...
ne mogu mi ni krv izvadit nigdi osim iz vrata:: kad će MI SE VENE VRATIT???HELP!!THNx
woock
Posts: 2
Joined: Tue Nov 02, 2010 4:33 pm

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by woock »

Vene se mogu vratiti!!! Sigurno se neće vratiti dokle god se furate sa bilo čime ali iz osobnog iskustva znam da se mogu vratiti kakve su bile prije! Ja sam ih uspio vratiti sa vježbanjem u teretani i veće su nego ikada prije!! (a bile su potpuno nestale! toliko da sam se furao u kapilare na prstima ruke jer više niti u prepone nisam mogao!) VJEŽBA I ZDRAV ŽIVOT!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by sunrise »

Na dopu sam vec vise od 12godina ali rokanje i u toj mjeri. Uzas. Jesam probala,par puta ali mi je bilo sramota da ne mogu nositi kratke rukave i da se tako unistavam i ne znam,najvise taj sram i sto volim svoje tijelo i sto je to neki sasvim drugi nacin zivota kojim nisam htjela ici. Sokiralo me to i sramota bi me bila da idem kod doktora i da me nema gdje naci nego u vrat. Svatko ima pravo na svoj izbor kako zeli zivjeti svoj zivot
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by AnAna_mo »

woock wrote:Vene se mogu vratiti!!! Sigurno se neće vratiti dokle god se furate sa bilo čime ali iz osobnog iskustva znam da se mogu vratiti kakve su bile prije! Ja sam ih uspio vratiti sa vježbanjem u teretani i veće su nego ikada prije!! (a bile su potpuno nestale! toliko da sam se furao u kapilare na prstima ruke jer više niti u prepone nisam mogao!) VJEŽBA I ZDRAV ŽIVOT!!!
Ovo potpisujem milion posto! Jedan moj kolega (dugogodišnji đanki, ima oko 1o godina staža) s kojim sam se dugo vremena družila i gudrirala kada sam ja tek počela sa svime je imao užasnih, ali baš velikih problema sa sređivanjem.
Apsolutno sve vene su mu nestale i počeo se rokati u femoralku(preponu)...
Išlo je to tako neko vrijeme,a on je bio sve gori i gori. Fizički je baš propadao. U međuvremenu je uradio nekolko djela za koja su ga teretili, te kada je pao po drugi put, uhitili su ga... i dalje znate- pritvor, suđenje, robija 2 godine.
Uglavnom, kada se nakon odsluženja kazne vratio i kad sam ga srela, ja nisam mogla da vjerujem da je to taj isti čovjek. Ogromna mrcina, leđa duplo šira nego prije, zdrav ten, skoro duplo teži nego prije. Ali nije to ono ružno salo i škemba, nego čisto izdefinirani mišići.
Kaže da, kad je tek došao, krizirao prvih mjesec dana i još mjesec ipo dok se nije ustabilio san i on sam sa sobom. Onda mu se otvorio apetit, počeo je ići u teretanu i vježbati. Svaki dan, i kad je vrijeme za teretanu i kad je obična šetnja, znači dva puta dnevno.
Ali to su sve sprave koje su oni tamo sami napravili. Tegovi- metalna šipka, dvije kante i beton... neka štanga za zgibove...dobili su dvije vreće...radio je one klasične vježbe tipa trbušnjaci, čučnjevi, sklekovi, itd, itd...
Odlično, mislila sam, super izgleda, čist je, sad i slobodan - može šta hoće. Otiđemo na piće da ga uputim u novosti u gradu, (ama trač partija classic :) ) ali kad je skinuo duksericu ja sam se zabezeknula! Ne od mišića jer nisam baš od onih koje na to samo padaju (iako je njega tako spremnog bilo prečudno za vidjeti jer je uvijek bio "pothranjen" :) ). Ja sam se sjebala kad sam vidjela njegove vene kojih nikad nije imao!!!
I kada mi je pokazao sve! vratile mu se neke na rukama, skoro sve na nogama i one dvije glavne na vratu...
I dalje trenira, u međuvremenu je upisao tečaj za instruktora aerobika (za žene :wink: ) i trenutno radi u trgovini gdje se prodaju elektro i ostale sprave za vježbanje te oni dodaci prehrani, i te stvarčice...
Znači momak se skinuo na suho, krenuo živjeti zdravo, dobro se hraniti i vježbati.Napumpao je mišiće tako da su sada oni vene izbacili "na vidjelo".
Eto nek je i zatvor nekome potpomogao. Kažem potpomogao, jer je tamo našao nešto što obožava i što ga ispunjava.
Sjećam se da mi je tada rekao nešto u smislu "Jesam bio glup, kakav fleš od horsa! Nema boljeg fleša kad te opali prirodni adrenalin dok vježbaš, a poslije toga odeš na tuširanje. Koji je to mir i ljepota! Ja se drogiram sportom i sve mi je bolje, ljepši sam,izdržljiviji, imam više para a prvi put su stečene legalno!" :D
BTW, čist je oko 3-4 godine. :D

Znam za još jedan slučaj gdje je dečko otišao nakaćen na more raditi preko sezone kao konobar (i šank i
tacna). Otišao je s grobljem na rukama a vratio se sa šlaufima! :wink:

Ajde dosta, raspisa se ja..
Pozdrav! :)
Potpis.
toto-rina

Re: Kad ce mi se vratiti vene???

Post by toto-rina »

Meni se nisu vratile posle 5 godina, to znam jer sam se otrovao sredstvom za ciscenje one ploce sto je umesto sporeta. Narskao sam sredstvom za odmascivanje a malo i u kafu koja je bila pored. Mislio sam da umirem, lice me peklo, pocelo da mi se vrti u glavi ali sam nabedio kevu koja je dosla da mi donese sok od cvekle da mi stavila blokator u sok i izbacio ih iz kuce. Jedva mi je ova iz hitne pomoci nasla neku venu na izmedju ramena i lakta na bicepsu sa onim crvcetom sto ide od sprica do ruke. Mada me nije bola uopste ali ja nemam oziljke sem 2-3 koja su kao rupe od cigara ali zarasli odavno sada se samo belo vidi ali ruke bez vena totalno.
A mozda je io alergije na sok ne znam, ali mislim da sam se otrovao sredstvom za odmascivanje. Jos sam joj to vece pustio poruku da se pred spavanje pomoli bogu da mi Metadon deluje kao zadnjih 5 godina inace nece ziva docekati sledeci dan.
Post Reply