Heroin na recept

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Heroin na recept

Post by AnAna_mo »

Boze sacuvaj koji lik..... #(Sad zamislite smajlija koji se krsti i govori "Boze, oprosti mu!")#
Potpis.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Heroin na recept

Post by bojanol »

21.12.2012. će se desiti zimsko pomračenje sunca, ujedno to je i kraj drevnog kalendara Maja.
Svi ozbiljniji katastrofičari, kao što je i Voja, taj dan prihvataju kao i "kraj sveta".
Ima još gomilu ludila vezanih za taj datum, neko poravnavanje galasija i slične stvari.
Juče sam baš sreo starog drugara, najboljeg, detaljno me je informisao o svim tim sranjima.
Pitanje za Voyagera, a kako to onda misliš da doživiš 2093., i u kom obliku?
U obliku Metadona? Uvek mi ime tog leka zvučao nadrealno.
dalmatinac1979@
Posts: 14
Joined: Mon Jan 19, 2009 12:36 am

Re: Heroin na recept

Post by dalmatinac1979@ »

AnAna_mo wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=411799

Kazu od kad se ovo prakticira, znatno se smanjio broj kriminalnih djela koje pocinjavaju uglavnom ovisnici, ali recept imaju samo oni koji su navuceni preko desetljeca i koji se do sada nisu izlijecili.

Sta vi mislite o ovome?
Nemos virovat pa ljudi i pocmu razmisljat o skidanju kad rasprodaju svu imovinu,kad ne mogu krizirat,dosadi im ona CEKA..da hors na recept koji debilizam
dalmatinac1979@
Posts: 14
Joined: Mon Jan 19, 2009 12:36 am

Re: Heroin na recept

Post by dalmatinac1979@ »

vudd wrote:Voya,vrlo strucno i pomno proucena literatura.
Ali...
Inace, Svajcarska je juce zvanicno, posle 6 meseci eksperimentalnog programa HAT (Heroin Assisted Treatment), ubedljivo izglasala odobrenje za Heroinsko odrzavanje u njihovoj drzavi
Ovo se tamo praktikuje od 94'(vidio uzivo :) )Po tebi je ovo ok,i to je ok.Mislim tvoje misljenje.Droga je super,droga je izvor zivota,i kako ti rece negdje rijesava tvoje probleme.Mozda je stvarno tako jer je tvoj IQ iznad 200.Ali neki klinac ili klinka koji su u kurcu,iskompleksirani,zlostavljani i na pragu da udju u nesto za sto ce se sigurno pokajati,ce procitati ove tvoje teorije,i misliti da su i oni pametni kao ti.I zajebati se.Mislim 49,5% nas se zajebalo,49,5%je mrtvo,a 1% su pametni, znaju kontrolisati ovisnost. 8)
1.Ljudi koji su na odrzavanju heroinom ,jest da dobiju cistu supstancu,ali da je feeling dobar,nidje veze.''Rada''vise nema,a njima treba flash.Koka to idealno radi.Znaci nisam procitao,cujem od ljudi sa kojima sam bio na sceni 90-tih.Nakon dnevne doze drzavnog dopa,po cijeli dan(a i noc,bogami) jure za shut koke.30-40 puta se pucaju dnevno.To su hodajuci monstrumi
To sto kazes za test na opiate,ja neznam.Mozda negdje,ali u Svajcu ne.
Mislim ljudi se pucaju kokainom pored terapije,a i svim i svacim jos.
Znaci ti ljudi posle godinu dana u tom programu bivaju preporodjeni, ne svi, ali vecina njih !
Ovo mi je najvise zapelo za oko.Nijedan,ali nijedan koliko ljudi znam sa scene Platzspitz/Letten nije preporodjen.Samo su otisli u jos gori kurac,i u tri picke materine.Poznajem tri brata.Zajedno smo rokali.Sada su dvojica cisti,pomazu junkie na ulici.Nesto kao crkvena organizacija.Skuvaju caj,daju da se okupaju ti jadnici i tako.Njihov treci brat je bio na heroinu na recept od 1998.Umro je prosle godine.Kokainom je ovjerio.
Znaci moje misljenje da tvoje ''super sta da kazem''govori da ti sve ovo gledas kao raj na planeti zemlji,ali procitano sa nekih web stranica,ili casopisa.
Realnost je sasvim drugacija.Mislis da je Svajcarska to uradila da pomogne narkomanima.Jest al u kurcu.Uradili su to samo da ih smire poslije svega sta se desavalo.Ako si upoznat uopste.To 93-94,prijetilo je da postane revolucija narkomana.Svajcarska,kao zemlja na dobrom glasu,zemlja u koju su se slivale milijarde bjelosvijetskih narko-kartela,raznih organizacija(nevladinih :wink: )nije mogla da dozvoli sebi takvu sliku.3000 junkie-a u centru grada Ciriha.Svakodnevne kradje,pljacke,pa i ubistva pred kraj...
Sta su mogli uraditi kad su srusili scenu?Nije to bilo 100-200 junkie-a.Dnevno su dijelili izmedju 10000 i 15000 ganova tih 90'-ih.
Ali tvoje misljenje je takvo kakvo je.Ja se neslazem sa tim i ok.
Moje misljenje je i ovo,da je droga extra,nebi narkomani postajali uglavnom iskompleksirane,isfrustrirane,zlostavljane maloljetne osobe...99% njih.Cast onim 1%
Apsolutno se slazem,lipo si to reka
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Heroin na recept

Post by PsyTechGirl »

Voyager wrote:Sto se mene tice, mene uvek jedno te ista doza Morfina, Metadona, Hidromorfona super radi.
Ajd, Metadon je zaista smoren, ima taj izrazen sedativni efekat i smanjen euforicni i stimulativni efekat koji imaju recimo Morfin, Hidromorfon i Oksikodon.
Pucaju se Kokom preko supstitucije uglavnom ljudi na Metadonu, jer im je Metadon smor i spusta ih i imaju nezeljene efekte od njega.
Pucaju se ili Kokom ili Amfetaminom ili Metamfetaminom ili Metilfenidatom (koji je dosta jak stimulans iste kategorije kao i kokain i amfetamin, ali je za razliku od njih najbezbedniji i ima najmanje nezeljenih efekata i dokazqano je testovaima da je bezbedna da se uzima godinama bez vecih ostecenja organizam, znaci to je idealna supstitucija za ovisnike o Kokainu koji ne mogu ili ne zele da se skinu).
Ja osim Metadona dobijam prepisam i Metilfanidat (u formulaciji Concerta sa produzenim dejstvom od 12 sati), tako da su svi nezeljeni efekti Metadona uglavnom uklonjeni, tako ce biti dok ne predjem na Morfin sa produzenim delovanjem, kada mi Metilfenidat vise nece trebati.

Oh da, ja veoma dobro poznajem bol i patnju ovisnika koji su u ovisnickom paklu, raspad sistema, patnju porodice, raspad ljubavi i aure, Magicke posledice, zagrljaj Horonzona.
Samo sto mislim da vi o tome manje znate od mene.
Ali ja sma sada vec uveliko presao u visu sferu uzimanja opioida i takve price me vise ne zanimaju, mozda zato zvucim sebicno.

U svakom slucaju, polako umirem ?
Naravno da ne.
Ja sam na supstituciji, uzimam potpuno cist opioid koji ne ostecuje organe i mozak i na kome mogu bez problema da zivim ceo zivot.
Tako ce biti do daljnjeg...dok ne resim da se mozda malo setim kako je to biti straight.
Ali ti se nece skoro desiti.

Jebo te, o chemu ti prichash .. ?!
Pa mislim strashno..
Ne znam samo odakle ti swe te ideje ??
Koliko ti ja zla zelim (nimalo, wec naprotiw), brate, idi kod nekog psihica, isprichaj mu to swe shto si napisao owde, da ti da prawu terapiju.. Jer owako ode ti u qrac .. Mislim wec si, ali pokushaj bar da se izwuchesh.. Ziwot je samo jedan ..
Weliki pozdraw od mene i ... swe naj bolje ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Heroin na recept

Post by Big Mama »

Voyager wrote: Ja sam na supstituciji, uzimam potpuno cist opioid koji ne ostecuje organe i mozak i na kome mogu bez problema da zivim ceo zivot.
Tako ce biti do daljnjeg..??????.dok ne resim da se mozda malo setim kako je to biti straight.????????
Ali ti se nece skoro desiti.
cijeli život, da- ali kratak!!
good luck!
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Heroin na recept

Post by Sagitarius »

Big Mama wrote:cijeli život, da- ali kratak!!
good luck!
E,on čeka kraj svijeta po kalendaru Maya(21.12.2012.),ali sumnjam da će dotad poživjeti :D

Inače,što se tiče heroina na recept,za stvarno okorjele recidiviste,uz to i bolesne od npr. uznapredovalog stadija AIDSa,zašto ne?
Ima jedan francuski film,u kojem kćer ovisnica,donosi ocu u terminalnoj fazi raka pluća,heroin u bolnicu.
Mislim da bi takvim ljudima trebalo omogućiti da skončaju u "kemijskom blaženstvu".Ne vidim u tome ništa loše.

Švicarci su nedavno imali referendum o davanju heroina na recept,dugogodišnjim ovisnicima,zna li tko kakvi su rezultati?
Ako je alkohol legalan,a čini ogromne štete pojedincima i društvu(alkoholičari,žrtve u prometnu,rasturene obitelji),zašto i heroin ne bi davali ljudima,koji su digli ruke od sebe,nakon par desetljeća narkomanije,ili kojima je ostalo nekoliko mjeseci agonije do smrti?
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Heroin na recept

Post by Big Mama »

Baš svašta s tim heroinom na recept :shock: Meni je to totalna glupost. Neka podijele svima pištolje da si pucaju u glavu. Brže je.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Heroin na recept

Post by Sagitarius »

Big Mama wrote:Baš svašta s tim heroinom na recept :shock: Meni je to totalna glupost. Neka podijele svima pištolje da si pucaju u glavu. Brže je.
Takvim razmišljanjem,možemo reći isto i za kockare,pedofile,alkoholičare....
Uvjeren sam da je terapija održavanja medicinskim heroinom,manje štetna od metadonske,ali,naravno,to je terapija sam oza ljude kojima ništa ne može pomoći,i koji ne žele da se ostave heroina.Time se država štiti od njih,njihovog kriminala,prenošenja zaraznih bolesti,npr.
Normalno,bilo bi suludo,dijelit takvu terapiju "šakom i kapom".
U Švicarskoj,ovisnici na tome,se moraju držat dosta rigoroznih pravila,npr. naprave neko kazneno djelo i ukida im se ta terapija.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Heroin na recept

Post by vudd »

Sagitarius wrote:
Big Mama wrote:Baš svašta s tim heroinom na recept :shock: Meni je to totalna glupost. Neka podijele svima pištolje da si pucaju u glavu. Brže je.
Takvim razmišljanjem,možemo reći isto i za kockare,pedofile,alkoholičare....
Uvjeren sam da je terapija održavanja medicinskim heroinom,manje štetna od metadonske,ali,naravno,to je terapija sam oza ljude kojima ništa ne može pomoći,i koji ne žele da se ostave heroina.Time se država štiti od njih,njihovog kriminala,prenošenja zaraznih bolesti,npr.
Normalno,bilo bi suludo,dijelit takvu terapiju "šakom i kapom".
U Švicarskoj,ovisnici na tome,se moraju držat dosta rigoroznih pravila,npr. naprave neko kazneno djelo i ukida im se ta terapija.
Eh sad... ;-)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Post Reply