Interferon-vaša iskustva

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Interferon-vaša iskustva

Post by Sagitarius »

A jebote,sve doktori i znanstvenici.

Normalno da moras bit cist,okvirnih godinu dana su uveli,da vise motiviraju narkomane,na skidanje,a i zato jer ne zele trosit skupe lijekove na ljude koje u biti nije ni toliko briga(aktivne narkomane,alkoholicare),u nas sa Zavoda ti napisu preporuku infektologu,o stanju vezanom za ovisnost.
Uz interferon se cak i dijeta preporuca,s ciljem da organizam sto manje pati,jer je interferon,jako slican kemoterapiji.
Iako ima ludjaka koji se i rokaju dok su na interferonu,pa se onda cude sto im je neuspjela terapija.

Moj infektolog zna za moju supst. terapiju,i nije mi postavljen uvjet,da budem cist 364 dana,12h i 28min.,da bi dobio interferon.
Moram napravit biopsiju do 4.mj.,onda se salje zahtjev na HZZO,i pocetkom 9.mj. bi trebao pocet s tim.
Vjerovatno cu prekinit s ovim antikoagulansima na 10tak dana,da napravim biopsiju,sad dok ih pijem,ne smijem ni kod zubara.
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Interferon-vaša iskustva

Post by astrid »

bok ljudi ja imam hep c,neznam koji tip tocno imam u nalazima negdje ali uglavnom onaj kod kojeg je najmana sansa za izljecenje, pije subutex.
sada zaniam me ako mi je sada hep,u stanju mirovanja dali da uopce idem na interferon, sada sam mislila ici napraviti sve pretrage pa da se tocno vidi sta je. i dali ga mogu uopce uzimati dok pijem subutex? inace odgadam ga iako sam cista 3 godine jer se bojim,cula sam da zna izazvati depresiju a ja sam sklona depresijama pa sta ako upadnem u neko stanje iz kojega necu moci van. znam da je to sve individualno ali bojim se
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Interferon-vaša iskustva

Post by astrid »

a ja sam cula nesto kao da je na sub jos bolje primiti interfron jer on u sebi ima sastav koji smanjuje depresiju pa onda je manja vjerojatnost da ce interferon izazvati depresiju, a ja sam dosta depresivna osoba.

ali dobro ako ti tako kazes,bum ja jos pitala mog doktora. a i znam jednog decka koji je presto 7 dana prije nego je na interferon krenuo prestao uzimati,pa mu nis nije bilo,jos je na terapiji tako da neznam kakv je uspijeh, a i ne pricam s tim tipom tak da neznam kak mu je,a li razgovaram s njegovim bratom a on kaze da je ok, i jos ponekada uzme na interf. i nis mu nije.

a sto se u biti moze dogoditi ako uzmes na niter. ili ako nisi godinu danan cist ili ako pijes na sub.
Post Reply