Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Grof
Posts: 67
Joined: Sat Jul 28, 2007 10:11 pm

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by Grof »

Ja i danas, posle 6 godina iglanja, imam zdrave vene na obje ruke, potpuno funkcionalne, nisu cak ni tvdre kao sto znaju da budu, al se nikad nisam bo u isto mjesto jebi ga, stalno sam rotira, svake 5 dana sam e bo u jedno isto mjesto, kad vidim da zaraste potpuno, nisam moga nikad da svatim likove koji imaju vene svuda, a zaponu na jedno isto mjesto da se rokaju dok ne stvore oziljak kao od cigara
Ja, i dalje tu sam, i dalje u snu buncam, i dalje spucan, i dalje recima pucam...
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by Jaffa »

E, a sta da radim kad se vene tako stvrdnu kao "kamen" ? Ja sam obe , na nogama, dole kod clanka s unutrasnje strane bockao - pa su se posle samo DVA PUTA stvrdnule. Kada pipam, tu su - lepo se osete, ali su TVRDE!!! Da li je moguce u te jos raditi IV (furati) ili ... ? Proucaovao sam IV na nekim drugim mestima, i na nekim video klipovima, video sam IV shoot U RAME ??? I neki, jaaako lako, nadju femoralnu venu(E) na preponi ...Jel to zaista tako lako ? Neki CAK NADJU I SA INSULINSKOM IGLOM...??? Meni su prepone NETAKNUTE kao u RAMENA, ko zna nesto o ovome i tvrdim venama????
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by zeleni »

cime si se, jaffo, bockao?
metom ili dopom?
ako je dop, smanji malo limuntus, mozda preterujes, a od kiselincine oce vene da vrisnu brzo... to od vena sto je tvrdo, to ti je prosuto mleko, nema vise sta na njih da racunas.
a ako je met, jebem li ga. on je pravljen da se pije, ne da se roka. bice da ima razlog zasto je to tako...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by Vivaldi82 »

Ja sam takodje imala duboku trombozu i plucnu emoboliju i naravno sepsu i sve to zajedno i jedva sam zivu glavu izvukla ..U neznanju kad sam ostala bez vena na rukama ,pocela sam koristit one na nogama i stopalima(uff desilo se da ne mogu uopste hodat po 5 dana)pa sam se manula stopala i presla na prepone jedino mjesto gdje svi supljogavci bez straha mogu gadjat tkz picado.Inace nikad nisam imala izrazene vene ..Poslije teske bolesti i vracanja iz mrtvih apstinirala sam oko 1 god jer sam se nakupila straha .Nikad nisam uspjela smrkat ili pusit H.iglomam sam od prvog uzimanja .

Posto sam naucila na sopstvenoj kozi sad sam jako pazljiva ,al je kasno vena je malo i kratko traju dovoljno je nac losu i noge mi se tako naduju da ne mogu obuc cipele ,a pogotovo ljeti ,bojim se izac na sunce.
DobrA stvar (hm) ovde sto je H prilicno cist i niko nikad ne koristi limunsku kiselinu niti bilo sta jer se dobro topi i nema potrebe.
Pribor,kad jednom pokupis hepatitis poslije pazis na pribor ,samo sto sam ja uvjek pazila i koristila moj samo JEDNOM U ZIVOTU ne,.to je bilo dovoljno .Rekli su mi da se hepatitis moze dobiti i od obicne vode cesmovace i da ako ga zelis izbeci treba uvek koristiti destilovanu vodu za to namjenjenu ,imat ciste ruke i naravno nov pribor.

Jedino mjesto gdje mi nikad ne bi palo da se uradim je vrat nit sam ikad probala.I DRAGO MI JE .Zadnjih mjeseci vadim cesto krv zbog hormonskih poremecaja i uvjek moram ici kod posebnog ljekara anesteziologa koji mi krv izvadi iz vrata uz pomoc jos jedne sestre.Na srecu jako je kompetentan pa me nadje iz prve iako je vena mala i bjezi .Kad odem moram sacekat da zavrsi sve ostalo da bi mi posvetio potpuno vrijeme i paznju ..Vec se dobro poznajemo ,jer taj isti ljekar mi je nasao dubinsku srcanu venu u kojoj sam nosila cjev danima kad su mi davali infuziju u bolnici koja mi je bila preko potrebna ,to je sad za mene jedini nacin da primim infuziju...

Dal je iglomanija i taj osjecaj vrijedno svega toga ..ja znam sta sam sve prosla zbog bolesti vena i hronicnih tegoba koje svakodnevno imam ...NIJE vrijedno ,kad bi mogla ponovo ne bih se drogirala a kad bi se drogirala imala bi dovoljno straha da nikad ne pipnem moje vene.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by nanii »

Joj Vivaldi, ti si baš svašta preživjela.............pozdrav ti veeeeeeliiiiiiiiiikiiiiiiiiiii
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by Vivaldi82 »

Pa ko nije,samo mnogi narkomani o tome ne govore a mrtvi cute :(
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by malic »

Tako je devojko...........
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Bash sam htio stavit neku temu nazivom kao:''zashto da se ne uzima droga, onom kom je fina i koje je upoznat s posljedicama'', pa naletio na ovu temu, jer poshto gdje god stavim neku temu ili napishem neshto na neku temu, obichno je to kraj teme, tako che i vjerojatno bit kod ove teme :) ...

Da se nadovezem na temu, navodno Aspirin je ljek koji sprjechava sljepljivanje krvnih plochica, trombocita i može imati preventivni uchinak kod tromboze...Oni koje uz probleme cirkulacije imaju zeluchanih tegoba nikako ne trebaju uzimati obichni aspirin nego onaj s ovojnicom koji shtiti zeluchanu sluznicu od acetilsalicilne kiseline...Sad postoji josh jedan ljek koji je dobro prevencije radi uzimat, ako se fura, ali se nemogu sjetit...uglavnom prevencije radi znam da mi je jedan momak reko da zna uzet taj ljek jednom u 6mj. ., treba potrazit ime negdje mozda na google...
Uglavnom Cheshnjak(bjeli luk) utjeche pozitivno na razinu triglicerida i opchenito, kolesterola u krvi...
Osim toga, shto shtiti nashe krvne sudove od zachepljenja, cheshnjak sprechava stvaranje krvnih ugrushaka, zahvaljujuchi jednom posebnom sastojku, koji se zove ajoen....
Ljekovito djelovanje cheshnjaka na kardiovaskularni sustav je takoder povezano sa visokim sadrzajem vitamina C, vitamina B6, selena i mangana...(neke stvari sam kopiro sa stranice o bjelom luku)

E sad koliko je to sve posla da bi se zdravije drogiro, chak sam siguran da se sve pravilno radi kako pishe, hranit kvalitetno i pridrzava svih savjeta, chovjek bi mogo sasvim dobro uzivat u heroinu(stim da je kvaliteta :) ) ili pushit opium ko i npr.uzivanje u kavi, a tako i zivjet duze, ali heroin ima takvu narav da je to gotovo nemogucha misija, smanjuje se apetit s tim tjelo gubi imunitet i nastaju problemi i psihichki i fizichki...Nije problem heroin problem su njegove posljedice!!!Ja sam uvjek bio za to da sve treba probat, osim mozda heroina...Sad ako se netko misli drogirat neka se ne drogira tabletama ko npr. methadon, tramal itd. i da drzi do zdravlja!!!

Salute!!!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by zeleni »

MasacreEnElDiscoBar wrote: E sad koliko je to sve posla da bi se zdravije drogiro, chak sam siguran da se sve pravilno radi kako pishe, hranit kvalitetno i pridrzava svih savjeta, chovjek bi mogo sasvim dobro uzivat u heroinu(stim da je kvaliteta :) ) ili pushit opium ko i npr.uzivanje u kavi, a tako i zivjet duze, ali heroin ima takvu narav da je to gotovo nemogucha misija, smanjuje se apetit s tim tjelo gubi imunitet i nastaju problemi i psihichki i fizichki...Nije problem heroin problem su njegove posljedice!!!Ja sam uvjek bio za to da sve treba probat, osim mozda heroina...Sad ako se netko misli drogirat neka se ne drogira tabletama ko npr. methadon, tramal itd. i da drzi do zdravlja!!!
masarce, izgleda ti pao H vitamin :lol:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Kako što više sačuvati zdravlje drogirajući se

Post by MasacreEnElDiscoBar »

uff, dobro da je, puno finiji je osjechaj ga nadodat poslje,.. i da manje su posljedice ako se H uzima 1-2puta u mjesec dana nego svaki dan(uf, koji savjet), u meduvremenu se moze koja boca vina popit, vikendom koji exer ili trip pa malo kokain i koji bordel...za sve koji vole sex drogu n rockroll, da sachuvaju chim vishe zdravlje... :)
Post Reply