scena

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
m-e-p
Posts: 16
Joined: Thu Sep 25, 2008 12:03 am

scena

Post by m-e-p »

evo ljudi ovaj topic u "harm reduction" poshto vec duze neshto kontam o tome.
Ovdje gdje zivim kao u svakom gradu(vecini) postoji neka vrsta scene ili mjesta gdje se skupljaju narkici,kurve i tako taj profil ljudi.Poshto se ja ubrajam u narkice skoro svaki dan bar prodjem ili odem drito na scenu.Tu naprimer vec od ranih sati neko cekica,ceka shemu ili covjeka,ceka da se pojavi neko sa "quoterom" pa da se zavrshi polutka.Prodaje se krek na ulici.Rade pajpovi brzinski.Murija prodje svakih nekoliko....nekad cak samo jednom dnevno ,onako se provozaju.Par veterana narkom....zavrshavaju ostalima(uglavno onima shto zive na ulici) za 2,3,4,5 e piz samo da skine majmuna(krizu)pola na cetvrt,onda to po pola (parte),varijante ,sheme.Pa te neki pita hocesh li asistirati,ima neki "posao" da se uradi,treba mi covjek sa autom,treba mi brz,sposoban.Hocemo li u tal za koku pa cemo pravit lovu na kreku itd. Neki sjede prodaju gun-ove(sprice) kad je gluvo doba i kad nemash gdje da kupish.Hoce euro za gun,pa 50centi za askorbinsku i to.
Juce A. sjedi u totalnoj krizi i drzi pet eura u ruci,ceka da se pojavi P. pa da utale i to.Kad se zaleti jedan i isrgnu joj iz ruke petaka i trceci galami kako je to bilo neminovno.Ova potom place pita sve oko sebe da je pocaste poshto eto...onaj kurvin sin to . to.
Nedelja je najgora,svi su kao na iglama ,u krizi beznadezno cekaju da izlevate nekog ili da ih neko pocasti.
Dileri(vecinom crnci) se nedjeljom drze skupa zato sht onekad lete nozevi.
Ej ljudi,shta sam tu vec vidio.
Trazi po smecu gun da se sredi,veteran,kaze ako Bog hoce da umrem onda nek tako bude.Jedan pita drugog,imash li gun,kad si ga koristio,koliko puta si ga koristio i to...a gun pun krvi zgrushane jedva ga probi vodom ,tup ko budak,sida 100%
Zato mislim da je to grupisanje opasno,da treba izbjegavati scenu,shto dalje od takvih mjesta.
Pa to je nepodnoshljivo.Ja prolazim bash tuda a jedan po jedan:"imash li euro",daj mi cigaru"ostavi mi vaticu"jel idesh kupit ja znam ko ima dobro....pogubim zivce za cas.Nekad zastanem da dam cigaretu i onda se kao leshinari na tebe nakace.
Ima ih...ma oci ti izvadit za euro ili bilo shta...ako neznash ili ako si novi ili to....u jebote.

Sto dalje,to je bolest,to je zaraza.....troje peru gun u istoj vodi kao"peru ga",ciste
Jednom nedeljno na scenu dodje kombi"medicos del mundo",spricevi za dz.i tako to ,kondomi mada postoji 10 mjesta gdje se moze zamjenit gun ili trazit kondom i tako to.
Jedan cisti spricu i namjerno prsne drugog po faci uz odvratan osmjeh.Bukvalno usta....e pa to je ludilo.
Veci gradovi su vecinom manje-vishe"ocishceni" mada se scena seli iz naselja u naselje ili u parkove ili stanice (vozne,autobusne).
Shto dalje od toga.Sto dalje.
Duze cemo zivjeti!
mise en place
m-e-p
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: scena

Post by Sagitarius »

Srećom,pojavom mobitela,u nas su te stvari nestale,a bilo je prije po ST takvih ludila,žicanja,otimanja dopa,ma svega.
U jednoj staroj zgradi gdje bi se furali,nikad nije bilo pametno doći sam,ako ne znaš nikoga,jednostavno sačekaju da skuvaš i otmu ti.Pa bi uvik jedan šeta okolo s čepom i prosio pamuke.
A,najmorbidnija stvar s takvih mjesta,kad bi netko overirao,lik poplavio,polu-svjestan,a ovi ga zapitkuju:"U koga si kupija robu?"A ovaj umire...

Danas ima jedno mjesto u gradu gdje se skupljaju klošari,svaki na 100-125mg metadona,sjede cijeli dan,ako neko naivan naleti,izlevate ga,a ponekad se može i sredit dopa,99% puta smeće,ali zna poslužit ako si u krizi,a dileri zapeli.Ovi od 8 ujutro tamo sjede,blizu ambulanta,popiju hept i zasjednu uz teretnu pivu,i to im je život.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: scena

Post by AnAna_mo »

Sagitarius wrote:A,najmorbidnija stvar s takvih mjesta,kad bi netko overirao,lik poplavio,polu-svjestan,a ovi ga zapitkuju:"U koga si kupija robu?"A ovaj umire...
O BOZE!!! :rolleyes: ](*,)
Potpis.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: scena

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
txc
Posts: 11
Joined: Thu Jan 29, 2009 8:25 am

Re: scena

Post by txc »

Ovdje gdje zivim kao u svakom gradu(vecini) postoji neka vrsta scene ili mjesta gdje se skupljaju narkici, kURVE [i tako taj profil ljudi.Poshto se ja ubrajam u narkice skoro .
NEMOJ IH ZVATI kurve.one su SEKSUALNE RADNICE :D
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: scena

Post by nowa »

I nemoj narkomane da zoves narkomani.Oni su uzivaoci droga. :partyman:
Mirna i spokojna........?????????????????????
Post Reply