needle exchange

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: needle exchange

Post by Beobandit »

...poznaje situaciju sa apotekama, narkomanima i iglama.. mogu da se kupe u svega nekoliko apoteka.. a kada one, iz nekog razloga ne rade jedan dan, program razmene igala se sprovodi medju samim narkomanima.. onaj fazon, čija je igla najmanje tupa i sa najmanje zgrušane krvi, ta se i koristi..
nisam sreo narkomana, koji ne bi uzeo svoju dozu zato što mu nedostaje igla.. niko ne razmišlja na i ole duže staze.. bitno je uraditi se i imati pored sebe nekog ko razmišlja jošmanje nego ti i spreman je da ti ustupi svoju iglu, koju ćeš ti nakon odrade, uredno oprati i vratiti mu je!
Ziva istina, ni ja nisam sreo zavisnika a da je odbio da uzme spric-iglu, makar posle malo premisljanja i pitanja kao "A molim te mi reci ako imas nesto"... i sl. Ili ako imas hepatitis nema veze, samo da nije nesto drugo.
A evo zimi kada nema vode i sneg je dobar.
U Bgd ne znam ni gde je mesto gde dele pribor, kondome i ostalo.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: needle exchange

Post by Beobandit »

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: needle exchange

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:53 am, edited 2 times in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: needle exchange

Post by Beobandit »

A na ovom snimku postavili rusu pitanje u fazonu ceo svet ih pita i ona odgovara i pominje njihove naucnike a ovaj pored njega se covek drzi za glavu. Ja bi im rekao koji naucnici jer oni u kuvarskim keceljama iz 60-tih godina u raspalim sobama sa neokrecenim zidovima. Jbt koliko su oni otisli ukurac sa inatom svojim. Da li je moguce da ne vide propast svog naroda.
U celom svetu pomaze deljenje spriceva i metadona samo rusi nece to da primene a nece jer to dolazi sa zapada iu oni ne mogu da podnesu da preuzmu nesto sa zapada. Njihov mentalitet je pre crci nego priznati zapadu da si pogesio u necemu.
Ja bi ovog rusa prekidao 10 puta u recnici kada god kaze nesto glupo. Vidite kakav je i sam se neprijatno i glupo oseca ovaj iz ruske delegaije ali ne sme nista protiv odluke njegove vlade. Samoi tamo se bune sve vise pominju Metadon i ako budu pustili jos 10 god ja mislim da ce narko brigada moci da izazove revoluciju.Zamislite zaraznim ganovima muriju u vratnu venu. Ja mislim da ni milicija ne bi izasla pred njih bolje je da izadjes pred automat nego pred inficiran spric. Pa ja uvek kada su me pretresali i pitali jer imas nesto po dzepovima ja kazem negde sam imao neku iglu ali nema poklopac odmah se sklanjaju. Jebes povisu8icu ako nadje drogu ako je dobije uopste ili pohvalu ako se inficira hcvom.
Duboko sam ubedjen da dok je Rusije i njihove tragedije tamo u svetu ce lakse da se dodje do Metadona. Uvek moze da se upre prstom tamo i kaze evo oni nemaju programe vidite nasta lice.
Ovo bi trebalo da su ljudi koji odlucuju ostali video klipovi gde anti metadonski stakori pominju moguce zabrane i ostalo mislim da na njih niko ne uzima za ozbiljno.
Na sve su im dali odgovor sta god da je ovaj brkati pacov rekao. Ko i h jebe dok se u Srbiji ne cuju. Jer vidite oni bi sebi dali za pravo da i u tudje ime pricaju da Metadon ne pomaze. Oni bi i mene naveli kao nekog ko je nezadovoljan programom.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: needle exchange

Post by 7474 »

Voyager wrote: Situacija je zaista kretenska, mislim, zasto je apotekaru/apotekarki problem da zavisniku proda spric i iglu ?
Mislim, koji je to mentalitet, sta je u njenoj glavi ?
Ako mu ne prodam iglu i spric nece moci da se ufiksa ?
Mislim stvarno....XXI vek u Srbiji...

ja sam o tome već nešto pisao..
ima primera koliko oćeš..
udjem u apoteku sa 200 dinara a komplet košta 12. ja kupim dva šprica i 4 igle i to je zajedno 30 din. kao, da zaokružim kučki, da me kraće gleda, jer vidim da joj je sranje što postojim..
i krava mi ladno kaže (totalno izdrkanim tonom), kao, što nemaš sitno, nije vam dosta što VAM ČINIMO a vi dolazite sa krupnim novcima!!!!!!
naravno da sam totalno ispizdeo i podsetio je da je to NJOJ POSAO A NE USLUGA KOJU MI ONA ČINI!!!
krave su neuništive, baš kao i predrasude!!!!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: needle exchange

Post by la_na »

ovako situacija u ZADRU, ove zime ...
dakle nas troje nabavimo komad negdje oko 22h i ode frend do ljekarne jedine koja je dezurna i trazi gunove i zena ga odjebe.JA NE VJERUJEM , posto srecom inace nisam od tamo, i odem ja i ista stvar, ladni odjeb!
ddo tada m i se nikad tako nesto nije dogodilo, mislim desavali su mi se komentari tipa,,sta jel niste znali prije da cete se pucat ,, i sl. al da ne da nikad
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: needle exchange

Post by 7474 »

i meni se sto puta dešavalo da apotekarka neće da ti proda gun.

e sad,mene zanima da li je to uopšte zakonito?? da prodavac odbije da ti proda ono što u "prodajnom objektu" postoji!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: needle exchange

Post by saša-ex »

A da li je zakonito da se ti pucas u venu :))))))))
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: needle exchange

Post by sanela »

saša-ex wrote:A da li je zakonito da se ti pucas u venu :))))))))
:smt023
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: needle exchange

Post by anfakabl »

U, al vam je fora...Čuj nezakonito je da se pucaš, da sam to znala, ne bih, keve mi Nevenke.
Apotekarka ima da proda pribor, šta će ona nekog da prevaspitava?! Sve se bojim da se mnogo zabrinula.
Ne, treba pustiti ljude da kopaju po bolničkim kontejnerima da nađu neku korištenu špricu.
Užas!
Prijavite takve apoteke.
all that I want is to play
Post Reply