trudnoća i subutex

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

trudnoća i subutex

Post by Sagitarius »

Ima li kakvih znanstvenih saznanja o ovoj tematici?
Ja sve što sam našao on-line je jako nedorečeno.Nigdje se izričito ne navodi da je subutex loš za fetus,a ni ne preporuča se u kasnijim mjesecima.Čak sam negdje pročitao da se trudnicama na supstitucijama preferira davat niske doze metadona u odnosu na subutex.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: trudnoća i subutex

Post by sunrise »

to sam i ja cula. no,meni nitko nije savjetovao da se prebacim na met, na pocetku sam bila na 8mg a na kraju 2mg. u medjuvremenu sam bila i na 0,2-0,4mg ali su mi rekli da se ne zezam i dignem i na tome ostanem jer ne smeta i bolje je za bebu od samog skidanja
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: trudnoća i subutex

Post by Sagitarius »

Znači,slična spika kao s metadonom.
Hvala puno.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: trudnoća i subutex

Post by selma »

vidim ekipa se nemjenja... ;-) ;-) ;-)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: trudnoća i subutex

Post by sunrise »

ne mijenja se
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: trudnoća i subutex

Post by Sagitarius »

Ko kaže? :)
Mjenja se,mjenja...Polako,ali sigurno.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: trudnoća i subutex

Post by selma »

sunrise wrote:ne mijenja se
...hvala...
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: trudnoća i subutex

Post by Big Mama »

trudnoća i...????? najbolje bi bilo ništa ali pošto je to nemoguće onda metadon ali naravno da će ti se kasnije dijete par dana "skidati" u bolnici...koje manje zlo onda izabrati??? trudnoća i subotex....baš ružno zvuči....moj mali se, hvala Bogu, rodio čist...
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: trudnoća i subutex

Post by iron »

Vec sam par pua sa svojom boljom polovicom pricao o djeci i dali je sigurno uopce nesto tako planirati sa obzirom na moju proslost, a i sadasnjost posto sam na terapiji subutexom nekih cca 9 mj.
Strah me da to ne mi slucajno utjecalo na djete. Naravmo, ne planira,o jos djecu vec samo me zanima dali bi se djete moglo roditi sa nekim "poremecajima" ili nesto sl.
Odlucili smo da cu ja obavezno otici provjeriti ili kako se to vec kaze spermije prije nego cemo planirati djete.....u nadam se boljoj buducnosti.
Moram napomenit da mi je zarucnica puno pomogla u svemu tome.....od gledanja mojih kriza, duranja mojih gluposti.....da nema nje vjerojatno ne bih sada bio na terapiji subutexom, vec na terapiji heroinom i na ulici.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: trudnoća i subutex

Post by Big Mama »

super da imaš tako divnu osobu kraj sebe...moje dijete je napravljeno dok je moj muž bio na svemu (čitaj=dop, hepovi, tablete) pa se mali rodio zdrav. Ja sam u to vrijeme bila čista (hvala Bogu). Ali kako je svaki slučaj za sebe, bolje ti provjeri, nemaš kaj izgubiti! Sretno i pozdravi...
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Post Reply