prepone

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Visions

Re: prepone

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:29 pm, edited 3 times in total.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: prepone

Post by selma »

ovo ono wrote:Tad sam se osetio tako porazeno kao nikada do sad.Bilo mi je jasno da je to dno dna.Mislio sam isprva da napisem ovo u temi"pitanje o dnu" ali kad nema ni jedne slicnije teme kao sto je "vadjenje krvi" smatram da je ovo prikladnije mesto.Tad sam se osecao kao neko ko upravo treba da umre.Glasovi su mi govorili da je kraj i jos neke stvari koje zbog morbidnosti nesmem da pominjem.Jedan glas mi je govorio~probaj tamo na nozi!Jos su ti samo te vene ostale... :finga: Drugi glas mi je govorio~nisi trebao da das onu vijagru Ivanu!Kako sad mislis da izvadis krv? :snakeman:
Evo ja cu samo da ti napisem...da sam cista 3 god i svaki put imam problem kad odem vaditi krv.
Nema ih.
Tako da te to ne treba pretjerano uzbudjivati...
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: prepone

Post by AnAna_mo »

Pobjegle od željeza, pomiri se s tim, nema ih - bibi tutu papa! :D
Jedino postoje neke vene koje je zajebano naći, i ne samo naći nego ih je opasno dirati i biti "sam svoj majstor" što se toga tiče. One su malo dublje, sakrivene su i obično s njima posla imaju samo kirurzi.
To mi je rekao kolega medicinski tehničar-laborant, također narkoman.
On ljude koji s tim imaju problema nalazi uz nadoknadu u robi i/ili parama, i jako je tražena osoba u mom gradu zovu ga "doktor".
Ko je odavde, znat će o kome se radi :wink:
Potpis.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: prepone

Post by selma »

Sagitarius wrote:Ne rokajte se ljudi u prepone,ja zamalo bez noge ostao.6 mj. mi traje liječenje antikoagulansima,uz obavezni elastični zavoj od bedra do stopala,ne smijem na jako sunce,ne mogu radit.Nakon 6mj. ako se tromb ne povuče morat ću na operaciju.
Eeeh Sagi,Sagi... :roll:
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: prepone

Post by Vivaldi82 »

Znam da je ovo stari post,ali imala sam da kazem na ovu temu.
Najgore sto neko moze uraditi je fixati se u prepone.. To je jako rizicno jer su vene duboke i ne osetis ih ,tako da niti vidis niti znas da si autirao,a to je za aut najgore moguce mesto,jer je povezano sa glavnom venom noge i glavnom arterijom,iako se zacepi trombom,ili srcani ili mozdani udar,ili gangrena(secenje noge),u najboljem slucaju ces imati zauvek bolesnu nogu sa groznom cirkulacijim i skleroticnim venama.

Ne znam koje antikoagulante si uzimao,ali dobro si se izvukao.Ja sam morala godinu i po da se bockam malim inekcijama nadroparina u stomak jer nisu mogli da mi daju kumadin koji je u tableti i bolji kao lek ali razvodnjava krv toliko dobro da se mora stalno kontrolisati pa mi narkomani ga ne mozemo koristiti.Naravno da tu elasticnu carapu jos nosim,iako ne svaki dan,sad onu do kolena..Eto..Ludost..ocajnika u beznadeznim situacijama dovodi do takvih teskih posledica..pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: prepone

Post by Dreamer »

Sto mu gromova i jos poneki: sta znace te tri tacke na mesto odgovora? :)
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: prepone

Post by Vivaldi82 »

Pa vidis da se postideo svih tih gadosti ..pa izbrisao postove,,to znaci to..jbg..ja stojim iza onog sto kazem i nikad ne brisem..Sta ima veze ako jedan dan razmisljam na jedan nacin,ne mora da znaci da trebam trcati brisati ako promenim stav.. Pisu brisu..ostanu tacke....
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: prepone

Post by Dreamer »

Vivaldi82 wrote:Pa vidis da se postideo svih tih gadosti ..pa izbrisao postove,,to znaci to..jbg..ja stojim iza onog sto kazem i nikad ne brisem..Sta ima veze ako jedan dan razmisljam na jedan nacin,ne mora da znaci da trebam trcati brisati ako promenim stav.. Pisu brisu..ostanu tacke....


Slazem se sto posto sa tobom! Nikada ne bih obrisala post, jer i ako sam promenila misljenje i to cu napisati, a starih se nikada necu stideti jer je sigurno postojao razlog sto sam tako razmisljala. Cak stavise, i lepo je videti da je neko nesto promenio.

Znas kako kazu:"Ludak je onaj koji nikada ne menja misljenje"
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: prepone

Post by check021 »

OVO MORA BITI TEMA BROJ JEDAN !!!!!


ZAŠTO NAŠA SANELA, NE OBJAVI STRUČNI TEKST U VEZI SA HARM REDUCTION-om, O "GROIN INJECTION"-u!!!???

Tek sam sada pročitao da će moji postovi, gde "reklamiram" svoj forum, biti obrisan.

Pa Sanela, tebi niko ne brani da se ti pod lažnim pseudonimom, što radiš jer sam ipak Sertifikovan Sistem NETWORK ADMINISTRATOR po struci, te mogu da lociram SVAKOGA po IP ADRESSI, tj IP RANGE-u, i DNS serveru koji mu je dodelio IP i po mnogom čemu još... Pa, jedna i od uredbi MetadonPlus udruženja, i jeste da se ANONIMNO obraćamo jedan drugom, jer je diskriminacija lica na terapiji - velika, štaviše i u porastu - bar kad je Srbija u pitanju.

Mi smo otvoreni, i želimo da sarađujemo, te je i udruženje MTD+ takođe posvećena u potpunosti POMOĆI zavisnicima, i pomoći pri SKIDANJU - APSTINENCIJI od droga!

Uskoro, će biti i novina da će u MTD+ program biti uvrštena i tkzv. "duhovno ojačanje" i "cold turkey" skidanje ili "skidanje na suvo" - čime ćemo podstići jačino VOLJE i sprenosti na SKIDANJE ili bar ulaženje na NEKI od vidova lečenja.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: prepone

Post by yasujirozu »

check021 wrote:
jer sam ipak Sertifikovan Sistem NETWORK ADMINISTRATOR po struci, te mogu da lociram SVAKOGA po IP ADRESSI, tj IP RANGE-u, i DNS serveru koji mu je dodelio IP i po mnogom čemu još
jbg sarajevko, sama si kriva - na koga se djokica021 nameraci, ugasio je. trci tamo na met forum, te ga moli i kumi, inace ce, jurodiv kakav je, srusit citav internet, izlozit svjetlosti dana tadzikistansku zavjeru za ovladavanje svjetskim resursima haringi, produkovat tajne dosijee o postojanju ponekog postenog u politickim kruzoocima i napisat traktat o terapeutskim ucincima citanja daniele stil - civilizacija as we know it, bit ce temeljito uzdrmana.
Post Reply