prepone

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

prepone

Post by Sagitarius »

Ne rokajte se ljudi u prepone,ja zamalo bez noge ostao.6 mj. mi traje liječenje antikoagulansima,uz obavezni elastični zavoj od bedra do stopala,ne smijem na jako sunce,ne mogu radit.Nakon 6mj. ako se tromb ne povuče morat ću na operaciju.
Visions

Re: prepone

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:27 pm, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: prepone

Post by AnAna_mo »

ovo ono wrote:A gde da se rokamo(odakle da vadimo krv) mi koi vise nemamo uobicajene vene?
Postoje mnoge vene za koje ne znaš, one se nalaze dosta dublje, ali bolje ne diraj i ne kopaj.
Potpis.
Nikajlo

Re: prepone

Post by Nikajlo »

lekari će te vrlo lako pronaći.. ja sam čak jednog medicinskog brata molio da sam uzmem uzorak krvi, kako me on ne bi osakatio, jer sam pretpostavio da ne zna u kakvom su mi stanju vene.. on se samo nasmejao, zategao mi ruku i izvadio krv iz vene za koju nisam ni znao, za koju desetinku sekunde.. i još mi je rekao: ne pokušavaj ovo kod kuće! car!
Visions

Re: prepone

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:27 pm, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: prepone

Post by AnAna_mo »

Tata mog dečka je medicinski tehničar i baš je ono što se kaže tata-mata.
Ja sam samo mislila da imam problema sa nalaženjem, ali nije to ni blizu tako, kakvih slučajeva ima.
Išla sam na sistematski prije mjesec dana i sve je proteklo u najboljem redu, centar je dao od prve, još je bilo hladno u prostoriji. Žilavi smo mi Hercegovci! :wink:
I da se pohvalim, više nisam malokrvna (kuc-kuc, ali kako li se to desilo?)- što sam bila skoro pa od rođenja. :D
Potpis.
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: prepone

Post by Mauriko »

Ja imam odlicne vene... (verovatno zato sto sam se roknuo samo par puta :D )
Pa kad sam otisao na lecenje, sestre se odusevile, bilo im je zanimljivo da me bockaju... Namerno su me bole u one vene-pobegulje... Igrale se zene... Stavljele mi one ogromne kanile, a mene je to jako bolelo... svaka mi se upalila posle 24h.
I od tog silnog bockanja, igletinama, a sve u cilju da se one dobro zabave, meni je ostalo brdo cvorica... :D
Who dares, wins !
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: prepone

Post by AnAna_mo »

Jašta, gospođice napravile žurku... :D
Inače kada ovisnici dolaze, tehičari se igraju seek and hide sa venama, ti si im očito bio velika promjena, pa kako da propuste priliku! :D
Visions

Re: prepone

Post by Visions »

---
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:28 pm, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: prepone

Post by AnAna_mo »

ovo ono wrote:Ja jos nisam izvalio kako se to radi pa zato kazem.
Neka nisi! Momak iz Mostara će šepati čitav život zbog toga (znam vidila sam, nije šuplja) a nije se jednom desila ni amputacija, nažalost! :x
Potpis.
Post Reply