prepone

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: prepone

Post by sanela »

šmrc, šmrc... evo suze ronim u preklinjanju dragog nam certificiranog metadon plus vođu i lidera da ne uništi internet kakvog ga znamo... :prayer: :prayer:
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: prepone

Post by sanela »

check021 wrote:OVO MORA BITI TEMA BROJ JEDAN !!!!!


ZAŠTO NAŠA SANELA, NE OBJAVI STRUČNI TEKST U VEZI SA HARM REDUCTION-om, O "GROIN INJECTION"-u!!!???

Tek sam sada pročitao da će moji postovi, gde "reklamiram" svoj forum, biti obrisan.

Pa Sanela, tebi niko ne brani da se ti pod lažnim pseudonimom, što radiš jer sam ipak Sertifikovan Sistem NETWORK ADMINISTRATOR po struci, te mogu da lociram SVAKOGA po IP ADRESSI, tj IP RANGE-u, i DNS serveru koji mu je dodelio IP i po mnogom čemu još... Pa, jedna i od uredbi MetadonPlus udruženja, i jeste da se ANONIMNO obraćamo jedan drugom, jer je diskriminacija lica na terapiji - velika, štaviše i u porastu - bar kad je Srbija u pitanju.
A sad zaoprave, check, ja nit imam vremena, niti volje da se prepirem s tobom... a kamoli da pišem pod pseudonimom po tvom forumu. Opet ti kažem, za saradnju nisam zainteresovana, a moj identitet je poznat većini ljudi koji duže vrijeme pišu na forumu...
Dalje ti nemam šta napisati, a ako nastaviš flejmati po forumu, bićeš banovan. Ja nemam nikakav informatički certifikat, ali te znam banovati.
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: prepone

Post by zagrepcanka »

sanela wrote:
A sad zaoprave, check, ja nit imam vremena, niti volje da se prepirem s tobom... a kamoli da pišem pod pseudonimom po tvom forumu. Opet ti kažem, za saradnju nisam zainteresovana, a moj identitet je poznat većini ljudi koji duže vrijeme pišu na forumu...
Dalje ti nemam šta napisati, a ako nastaviš flejmati po forumu, bićeš banovan. Ja nemam nikakav informatički certifikat, ali te znam banovati.
da smo na FB,dala bi ti lajk na ovaj post...ovako... :smt023
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
JELENIX007
Posts: 2
Joined: Mon Sep 30, 2013 1:13 am

Re: prepone

Post by JELENIX007 »

ljudi daj pisite malo vise o temi pustite raspravljanja oko gluposti ovde nekom treba pomoc.... :vom: naime,dosad sam se 15ak puta metadonom ubola u prepone i u jednu i u drugu po malkice autirala....na jednoj nozi mi se napravili mali cvorici mislim da je jedan ili dva,ipak 1,ja to mazem nevenovom mascu i prodje bar sto se tice spoljne sytrane,o unutrasnjoj necu ni da razmisljam,nemam nikakve bolove ,trnjenje itd :roll: zanima me posto sam se zaklela da necu sebi to vise raditi pa sta bude nek bude,drzite mi pesnice...u slucaju da prekrsim obecanje kako da znam da je vreme da prestanem? :oops: sramota me je od ovakvog pitanja!
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: prepone

Post by check021 »

Volim i ja Vas sve...

Kada sam ja govorio da se o Femoral Injecting-u mora pričati, vi ste se smejali... Imao sam, koliko se sećam, neke... Šizofrene ispade... Neka, ja sam ovde da pomognem, a ne odgmognem i popljujem ljude.

Ovaj Voya, koliko čitam, samo što ne zaigra za A tim Srbije, u ... Pljuvanju na dalj.

Nego, elem, isti problem ima moj drugar. Naime, i on radi femoralnu, samo što on nakon svakog hit-a, ima neke modrice po butinama... Znači, pogodi venu, izvadi iglu, i nakon 5-10 min. držanja maramice na mestu uboda, obuče se i piči...

E sad, posle par sati, počnu da ga bole unutrašnji mišići, ili ko zna već šta, ... Pojave se modrice, na tufne, do kolena... Naravno, povuku se iste, ali ... Šta koji k da mu poručim? Ni ovo nije zezanje, jer znam da je ovaj forum prepun ljudi koji furaju met na preponu, pa sad se oglasite, ispljujte me i sl. Samo recite šta bi mogao biti uzrok?

- Naime, dečko je predamnom kupio 10ml špric, 1,5inch 21g (zelenu) iglu, pogodio iz prve venu, spustio, sve ok, i ... Posle par sati ga je bolelo tako da je jedva hodao.

SVE žive guide-ove je pročitao na netu, iako su zaista loše urađeni, jer prikazuju mesto za injektovanje tamo gde je zapravo arterija (verovatno sa razlogom), ali sve u svemu, on pogodi venu na strani gde je noga... Nekih četiri prsta od ... polnog organa.

Eto, aj ispljuj te me, recite da sam urađen, paranoičan i sve ostalo... Pa onda, <b> ako ne marite </b> da odgovorite i gospođici i meni.


Thnx.
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: prepone

Post by cica glisa »

Priznaj da za sebe pitas, bice ti lakse. :-D
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: prepone

Post by Voyager »

Ovaj Voya, koliko čitam, samo što ne zaigra za A tim Srbije, u ... Pljuvanju na dalj.
I sta to znaci ?
Svakako je liga sto vec 2 godine zivim normalnim i zdravim zivotom i bavim se realno korisnim stvarima - imam dosta onoga o cemu sam sanjao kao decak pre nego sto sam izgubio razum na 12 godina...
Moje dugogodisnje proucavanje ove materije mi je i najvise pomoglo da napokon ovladam sobom.

Ne znam da tebe ili nekoga pljujem ovde, cak ni ne pisem puno...
Ne vidim cemu tvoj nastup.

Sto se situacije koju pominjes tice, opasno je.
Nikada nisam radio takve stvari, ali je to o cemu pises poznata i najcesca pojava u anesteziologiji...

Do bola dolazi jer je doslo do ostecenja krvnih sudova u tom regionu, sto dovodi do iritacije nerava koja se moze i rasiriti, stoga je bol jaceg intenziteta i zahvata veci predeo tela.
Uzrok bola je i nesto sto se naziva "buffering" efekat krvi koji se remeti ukoliko se u venu injektira supstanca vece viskoznosti i drugacijeg pH nivoa od intravenskog okruzenja.

Zato se solucije namenjene za oralnu primenu ne ubrizgavaju !
Veoma jednostavno !

Najsire upotrebljivan intavenski anestetik Propofol uzrokuje bol nakon injektovanja, pa se najvise studija na tu temu moze naci u anestezioloskoj literaturi...takodje dosta toga i u okviru organske proteinske hemije na temu toksina i fenola i njihovoj vojnoj upotrebi u izradi hemijskog oruzija tokom I i II svetskog rata.

Ako te zanima detaljno, pronadji pa prouci.

Sto se slucaja tice, prestati sa tom praksom odmah jer moze da se umre.

Poz !

V
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: prepone

Post by Vivaldi82 »

Sta da vam kazem mi narkomani smo tvrdoglavi ,autodestruktivni i nerazumni ,totalno oguglali na pretnje i opasnost od smrti autoprouzrokovane pogotovo kad vec imamo fix u ruci

.Ja sam imala plucnu emoboliju prouzrokovanu od tromba u nozi koji je otisao u pluca sa noge,naravno sve zbog radjenja u prepone..Od tad vucem varikozne vene,telo puno kapilara i vodu u nogama ..Znaci pijem Lasix godinama ,a pre toga sam i godinu i po dana uzimala anticoagulante ...Najgore mesto gde mozete da se fixate je u femoralnu venu ili arteriju( A kad vena zataji pomaze i arterija ,samo sto iz nje krv tako grune da mozete iskrvariti opasno i na smrt jer je ogromna a krv se ne zaustavlja ko na veni)

Pokusavam da se ne radim I istrajem ja i po mesec ili dva,na metadonu sam

Ali sta kad se uradim ,MOram tamo ,ja nemam drugo mesto ili tamo ili u vrat (a u vrat nit mogu nit znam nit ocu jer to mi jedino mesto gde mi anesteziolog vadi krv kad idem na analize).A moram cesto da idem...MIslim budimo iskreni jedan narkoman koji ima fix u ruci i drhti ,uradice se u femoralnu gde zna da ce se odma naci ili ce da ide da se kasapi i trazi davno nestale vene u nadi da ce naci neki vaci kapilar ???

Ja se uradim u femoralnu ,naravno ,u desnu posto sam na levoj imala trombozu ,ako se tamo pipnem u sat vremena noga mi se udvostruci od vode koje telo ne izbacuje..Cula sam da je cak gore raditi se bilo gde metadonom (ja samn na speedballu) jer metadon je kolicina ,nekoliko kubika ,i aut se cesce pravi i duze ostaje.Nikad nisam ufixala metadon ,al mislim da ako se neko dobro autira metadonom u preponu tesko ga mogu spasti ...jer mene su za kosu iz smrti iscupali a bio je hors aut .
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: prepone

Post by Lujka »

sanela wrote:šmrc, šmrc... evo suze ronim u preklinjanju dragog nam certificiranog metadon plus vođu i lidera da ne uništi internet kakvog ga znamo... :prayer: :prayer:
Evo, ovo je pravi odgovor, demokracija na Sanelin način, ko Atila, bič božji....ajde pisnite ako smijete a da se ja ne slažem sa tim..- ma, nama ima da te baniram :D
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: prepone

Post by Boban »

Vivaldi82 wrote:Sta da vam kazem mi narkomani smo tvrdoglavi ,autodestruktivni i nerazumni ,totalno oguglali na pretnje i opasnost od smrti autoprouzrokovane pogotovo kad vec imamo fix u ruci

.Ja sam imala plucnu emoboliju prouzrokovanu od tromba u nozi koji je otisao u pluca sa noge,naravno sve zbog radjenja u prepone..Od tad vucem varikozne vene,telo puno kapilara i vodu u nogama ..Znaci pijem Lasix godinama ,a pre toga sam i godinu i po dana uzimala anticoagulante ...Najgore mesto gde mozete da se fixate je u femoralnu venu ili arteriju( A kad vena zataji pomaze i arterija ,samo sto iz nje krv tako grune da mozete iskrvariti opasno i na smrt jer je ogromna a krv se ne zaustavlja ko na veni)

Pokusavam da se ne radim I istrajem ja i po mesec ili dva,na metadonu sam

Ali sta kad se uradim ,MOram tamo ,ja nemam drugo mesto ili tamo ili u vrat (a u vrat nit mogu nit znam nit ocu jer to mi jedino mesto gde mi anesteziolog vadi krv kad idem na analize).A moram cesto da idem...MIslim budimo iskreni jedan narkoman koji ima fix u ruci i drhti ,uradice se u femoralnu gde zna da ce se odma naci ili ce da ide da se kasapi i trazi davno nestale vene u nadi da ce naci neki vaci kapilar ???

Ja se uradim u femoralnu ,naravno ,u desnu posto sam na levoj imala trombozu ,ako se tamo pipnem u sat vremena noga mi se udvostruci od vode koje telo ne izbacuje..Cula sam da je cak gore raditi se bilo gde metadonom (ja samn na speedballu) jer metadon je kolicina ,nekoliko kubika ,i aut se cesce pravi i duze ostaje.Nikad nisam ufixala metadon ,al mislim da ako se neko dobro autira metadonom u preponu tesko ga mogu spasti ...jer mene su za kosu iz smrti iscupali a bio je hors aut .
Ljudi pazite kako gadjate femoralnu ako to vec radite jer u zadnjih par meseci ja znam bar troje ljudi kojima su iz butine vadili na sake gnoja.Nedavno mi je drugar operisan i noga i vrat!!!
@lujka ajd molim te prestani o Saneli vise na svakoj temi ti hvatas sta Sanela pise.Mi smo ovde da pomognemo jedni drugima a to sto ti ne trpis autoritete ne mora biti nas problem.I ova tema je zajebano ozbiljna a ne tice se demokratije.Pozdrav i bez ljutnje.
Post Reply