projekt udruge "HELP"

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

tallulah
Posts: 3
Joined: Sat Jun 28, 2008 2:14 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by tallulah »

Igore, ide li? To je super stvar...Ima toga i u Zagrebu...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: projekt udruge "HELP"

Post by Modesty »

igor_HELP wrote:letke sam napravio, podjelio po ljekarnama... imalo je nesto ucinka.. al, sve u svemu... nista..
kako mogu njih prepoznati, kako zapoceti razgovor... jer.. do sada sam se jako malo susretao s njima.. pa zaista ne znam...
kada sam ja počela raditi taj posao u svom gradu kao projekt kordinator,prvo smo išli na obuku u Split,Beograd....na teren sa onima koji to već duže prakticiziraju....ne kužim kako ste tako krenuli nepripremljeni ili nešto nisam dobro shvatila.
ja jesam bivši ovisnik ali se nisam drogirala u svom gradu tako da nisam nikog od njih znala ali sam krenula polako.....našla sam poznanika koji duva,pa prvo njemu sve objasnila i pitla ga znali koga,on me je upoznao sa jednim i tako je krenula priča.....moraš da udeš upućen u to što radiš i zašto to radiš,koja je svrha projekta i to im pričati,objašanjavati da postojite radi njih,da je vaš jedini zadatak da ih zaštitite od infekcija i sl...piši mi malo kako je došlo do osnivanje i imate li kakvu edukaciju?
da nezaboravim,kad sam upoznala prvo dvoje,svaki dan sam se sastajala sa njima u širenja poznanstva i stjecanje povjerenja među njima....krug se širio...oni su skeptični i sa njima treba napočetku provoditi vrijeme....ni ovi moji nisu nikad čuli za nešto slično,pa su im smetale debljina igalam,te ovo,te ono ali sve to polako dođe na svoje.
Više ne radim taj posao jer je ugrozio moju apstinenciju ali rečiću ti ovaj podatak,u gradu od 60.000 stanovnika,tjedno smo djelili po 180 šprica i oko 300 igala.
igor_HELP
Posts: 8
Joined: Fri May 30, 2008 1:47 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by igor_HELP »

posao je polako krenio. upoznao sam jednoga u vukovaru s kojim sam porazgovarao i sve mu objasnio...tako da sam kod njega stekao totalno povjerenje. upoznao sam se s njegovim prijateljima s kojima sve vise i vise razgovaram o mom poslu i zasto sam ja tu. tako da krece polako...naravno, treba vremena, al bitno da je krenilo
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: projekt udruge "HELP"

Post by Modesty »

Super,nego reci mi da li si ti bivši,sadašnji ili nisi nikad imao veze sa dogom...d li si terenski radnik ili imaš terenske radnike...kako ste organizovani,kako to kod vas funkcionira?
Ja sam inače iz Brčkog,odmah preko save :D
igor_HELP
Posts: 8
Joined: Fri May 30, 2008 1:47 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by igor_HELP »

nisam ovisnik niti sam imao ikakve veze sa drogom. zato mi je bilo malo tesko uci u sve to, jer... nisam znao sto me ceka, kako se postaviti...naravno, sada mi je lakse jer sam usao u jedno drustvo.
za sada sam ja jedini na ovom podrucju... dobio sam pun kombi sprica i igala.. naravno, doma sam sve ostavio te uzeo samo onoliko koliko mi je potrebno.. pa s vremenom samo ubacujem kad potrosim.
u planu je za koji mjesec otvoriti ured gdje ce se moci doci po pribor... tako to u splitu funkcionira...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: projekt udruge "HELP"

Post by Modesty »

to se zove dropin centar(neznam kako se piše) to kad oni dolaze sami...u Bg ima i centar i terenski rad kao što ti rediš....postoje mali flajeri koje djele grupama i znase kojim danom u kom djelu grada dolazi kombi.....ne mogu vjerovat da su te samog stavili da radiš,mislim čudno je...kakvi su vam planovi za dalje?
kad nas a i svugdje ,terenski radnicu su manje više ovisnici,ne moraju biti...ja sam jednom sedmično nosila svom terencu(ovisniku9 i on je dalje distribuirao.....koliko si zadovoljan tim poslom TI?.....kao što meni šef napočetku te karijere reče:pazi da te ne prevare...ja sam se smijala ali sam posle shvatila koliko je bio ozbiljan,shvatila sam tek kad sam napravila recidiv.....čuvaj se prijatelju i ne polaži sve snage u to što nisi nikad bio ovisnik...svima jednom bude prvi put.
Piši mi o iskustvima.
Pozdrav iz Brčkog
igor_HELP
Posts: 8
Joined: Fri May 30, 2008 1:47 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by igor_HELP »

pa.. ja sam za sada zadovoljan.. nisam imao nikakvih problema.. doduse, radim posao svega par mjeseci.. tako da mislim da jos nije bilo vremena za neke komplikacije.. ja isto imam određene djelove grada u kojima budem... ali.. osijek je mali pa mi nije problem ako me netko nazove odvest mu pribor..
koliko si ti dugo radila taj posao i na koji nacin su te prevarili?
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: projekt udruge "HELP"

Post by Modesty »

ma ne,nisu me prevarili u smislu na koji ti misliš...recidivirala sam.......nemoj da im trčiš na pozive,nećeš to posle moći ispraviti...odredi dane kad i gdje djeliš...vjeruj mi da će ti posle previše ući u život ako im budeš donosio na noge.
Post Reply