projekt udruge "HELP"

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

igor_HELP
Posts: 8
Joined: Fri May 30, 2008 1:47 pm

projekt udruge "HELP"

Post by igor_HELP »

Htio bi obavjestiti sve clanove ovog forum da je udruga "HELP" pocela siriti svoju udrugu na podrucje Slavonije (Osijek, Đakovo, Vukovar).
Od 1.4. 2008. u Osijeku se nalazi "HELP" automobil u kojem se moze vrsiti besplatna i anonimna zamjena koristenih igala sa novim, sterilnim, te uzimanje prezervativa. Cilj ovog projekta je smanjenj sirenja hepatitisa te HIV virusa.
Također se mogu dobiti sve informacije o ovisnosti, kako ih lijeciti.
Mozete pogledati nasu web stranicu http://www.helponline.hr
A za informacije o "HELP" automobilu mozete dobiti na broju 099/195-13-23
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by Sagitarius »

Svaka čast,i želim Vam puno uspjeha u daljnjem širenju.Vaša udruga,je,po meni,jedna od najboljih stvari vezanih za narkomaniju,šteta što Vam država ne kapne koju kintu više.Od bezbroj nekakvih udruga za pomoć,resocijalizaciju i šta ja znam sve ne,te udruge niču kao gljive poslije kiše,Vi jedini ulazite direktno u kontakt s problemom(tj. s drogom na ulicama).
Eh,da vas je bilo kad sam ja počinjao,99% ne bi pokupio HCV.Samo naprijed!
igor_HELP
Posts: 8
Joined: Fri May 30, 2008 1:47 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by igor_HELP »

da... samo sto dosta ljudi to ne prepoznaje... jer ne vjeruju da mogu sve dobiti anonimno i besplatno... te se boje da cu im navuci policiju...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by Sagitarius »

Svaki početak je težak,i u Splitu je tako bilo u početku,s tim da se ide u ured HELPa,pa je mnogima bila paranoja u početku.
igor_HELP
Posts: 8
Joined: Fri May 30, 2008 1:47 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by igor_HELP »

a ovdje mi je problem uci u to drustvo i steci njihovo povjerenje.. jer.. ne znam kako bi nasao di se okupljaju.... kako znati kada, gdje...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: projekt udruge "HELP"

Post by sunrise »

ovdje postoje kuce di dobijes pribor i vodu i citron i imas prostoriju di se mozes u miru srediti
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by Sagitarius »

Probaj napravit nekakav letak,posjetnicu,uleti kojem junkiju na ulici,popričaj s njim,ako uspiješ pridobit povjerenje dvojice-trojice,učas će se to razglasit,pa ti telefon neće prestajat zvonit.Junkiji obično vjeruju jedni drugima(osim po pitanju novaca :D )
igor_HELP
Posts: 8
Joined: Fri May 30, 2008 1:47 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by igor_HELP »

letke sam napravio, podjelio po ljekarnama... imalo je nesto ucinka.. al, sve u svemu... nista..
kako mogu njih prepoznati, kako zapoceti razgovor... jer.. do sada sam se jako malo susretao s njima.. pa zaista ne znam...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by Sagitarius »

Pa nije teško prepoznat narkomana na ulici,polako,vidjet ćeš da će vremenom počet stizat i rezultati,spomeni im HELP u Splitu,vjerovatno su neki bili na moru pa i tamo dolazili po pribor...
igor_HELP
Posts: 8
Joined: Fri May 30, 2008 1:47 pm

Re: projekt udruge "HELP"

Post by igor_HELP »

ok... hvala na savjetima.. pokusat cu...
Post Reply