ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Visions

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by Visions »

...ipak nauka jos nije potpuno razjasnila to pitanje."Da bi sve ovo razumeo, moras detaljno poznavati kako monoamini funkcionisu u mozgu, moras da znas da objasnis kako izgleda ceo proces od ispaljivanja molekula nekog monoamina u ekstracelularni prostor do njegove absorpcije u presinapticku celiju."Nazalost.mnogo vise i ostale neurotransmitere od acetil-holina,adrenalina pa do u,w,z.Najveci je problem nestrucno rukovanje odnosno kada te lekove daju nestrucna lica.Ljudi koj imaju diplome ali ne i potrebno znanje za rad sa tim lekovima. Za svako lice postoji pregrst parametara za uspostavljanje prave dijagnoze.Nemoze se neki lek tek tako prepisati na osnovu neke teorije koja se pokazala ispravnom kod nekih slucajeva.To sam ja mislio.Depresivni pacijenti uzimaju bilo sta,samo da menja stanje stvari sto dodatno otezava stvaranje prave slike stanja koje je uvek individualno.Starije i novije generacije kad sam rekao mislio sam da danas ima vise vrsta razlicitih lekova,a ne na najnovije verzije onih istih starih lekova.Dijagnoza pravog uzroka moze nam ukazati da ta osoba ima neku drugu bolest koja joj izaziva taj manjak i da problem nemora da bude u samom mozgu i receptorima nego naprimer problem moze biti neka prepreka u njihovom snabdevanju iz organizma.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:15 am, edited 1 time in total.
Visions

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by Visions »

To ti ja pricam.To je ono : Dje ba zapelo..."
Ako neko ima bolest sistema za varenje pa otezano proizvodi serotonin nema smisla dirati receptore mozga i takvom nisu potrebni nikakvi lekovi koj uticu na mozak vec na ono sto sprecava proizvodnju serotonina.Mozda neko oboli od dijabetesa ili neke bolesti sistema za varenje i u skladu sa tim treba to i da leci.Problem kod nas i jeste u tome sto je sve stajalo,nije se razvijalo nego propadalo i sad kada lekar nezna sta ce sa tobom lepo te posalje kod neuropsihijatra...
Ovaj Binaltorfimin sto pominjes video sam kao nor-binaltorfimin.Hemijska struktura impresivnog izgleda nema sta.E, to je hemija covece.Nije mi jasno kako ga svrstavaju u antidepresive kada ocigledno ima dejstvo slicno buprenorfinu , a znamo da on sam po sebi stvara zavisnost od opijata.Naravno nekom kome je potreban morfijum nemoze ni anti-depresiv da bude ali mislim da taj novi lek ipak stvara zavisnost.
Što se tiče upotrebe amino kiselina ,to još nije usavrsena metoda i bitno se razlikuje od klasične upotrebe kod sportista.Za lecenje zavisnika se upotrebljava samo nekoliko aminokiselina u kombinaciji sa nekim vitaminima,u odredjenim dozama,koncentracijama i uslovima.Premda su jako teske za stomak nesmeju da se upotrebljavaju u svim slučajevima već je to individualno.Nije preporučljivo eksperimentisanje sa ovim jer nepravilna upotreba moze izazvati stetu većih razmera.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by Falco »

@ Vojo

...ono sto mi nije jasno,...kako npr. ovi ostali ssri antidepresivi imaju isti ucinak ,kada im je dejstvo totalno kontra,prema npr,...tianeptin-u,....

...znma nemam bas pojma,...ali cudno je to,..jedni blokiraju ponovan reuptake serotonina a ovi drugi ga inhibisu?????

sori ako sam malo zalutao ali tnx za odgovor i popravke,..

pozdrav
tryin" to be the best of me,...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:09 am, edited 1 time in total.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by nepopravljiv »

znam kad sam se skinuo psihijatar mi je prepisao kalikstru,kalistra kakoli se zove zaboravijo sam antidepresiv uglavnom,nisam mogo spavati znam kad popijem taj antidepresiv ko da me neko palicom poglavi odrao zaspem ko zaklan po 13 sati sam spavao i jeo ko prasac posle mi je psihijatar prepisao neke druge nisam ni pio te preso sam na lorazepan navuko se na lorazepan.zanima me imaju li kakvog efekta antidepresivi znam dosta ljudi sto su ih pili zbore da im nista nije bolje od njih i dalje su skenjani.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by Falco »

hey...

...kao vec prije,..i sad imam predpisanu terapiju sa antidepresivima,....cipralex 10mg,uvece,..
..i prvi put moram da kazem,...ljudi pa ovo djeluje,...jasno nema nikakvih ucinaka,..ono,..euforije,..i tako,..ali nema vise onih napada panike,..nema tesnobe,...nema teskog dihanja u raznim malo burnijim soc. situacijama,..i prvi put u zivotu,..vjerujem da mi ovo moze samo pomoci,..jer kako sam ja to skontao,...her.....sam uzimao i voleo bas zbog njegovog antidepresivnog ucinka,...

...ma samo moje razmisljanje,...
...drzte se ljudi,..

...pozdrav.
tryin" to be the best of me,...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:02 am, edited 1 time in total.
txvlr
Posts: 14
Joined: Sun Mar 28, 2010 11:55 am

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by txvlr »

pozz
Enchi
Posts: 1
Joined: Tue Nov 21, 2017 6:31 pm

Re: ANTIDEPRESIVI - što, kako, zašto i kada

Post by Enchi »

Pozdrav. Nisam imao vremena sve da citam stvarno ali ako moze odgovor.

Dipresan i zapin. Znam da se ne mogu koristiti s alkolom, ali sta ako osoba koristi travu ?

Realno oboje su opijati ali ja ne mogu da nadjem nigdje napisano da je trava zabranjena?
Post Reply