koncentracija

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: koncentracija

Post by simon_says »

Sagitarius wrote:Ima,i nije šala.
Samo je skupo,nakrkaju te blokatorima pod anestezijom,i za 24h si čist kao suza.
Da,zato se i ne prakticira previše,to je više rezervirano za jet-set junkije,kojima ulica nije "izjela" organizam
.
Bas nije sala..Jako je opasna stvar...
Recimo,u toku te procedure-operacije,pacijent se nalazi u neadekvatnim uslovima..Jedna sasvim obicna sobica,bez osnovne potrebne aparature za pracenje rada srca,nema aparata za reanimaciju,itd.Kiseonik?-NjET!
Posto se skoro svuda se cicijasi na parama,pa ne vidim zasto tako ne bi bilo i na privatnim klinikama-Opste poznata nam filozofija da se sa minimum ulaganja izvuce sto vise love.A pacijente,u sustini, ko beje.
Sva aparatura je realno potrebna,jer pacijent je u "komi"-pod anestezijom-vise sati(moze da bude 7-8h),tako da ne dao Bog da se nesto iskomplikuje u tom procesu!
Nazalost,bilo je i nekoliko smrtnih slucajeva,jer nije bilo bas tih osnovnih stvari za pomoc...Naravno je i da se niko nije previse uzbudio oko svega toga,jer ipak su zrtve samo neki narkomani ....
Mogao bih jos da prosirim pricu i o ugradjivanju blokatora kojima je istekao rok trajanja,a cifra im je 450e na 2 ipo-3 metra,itd,itd,itd...
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
dRe
Posts: 20
Joined: Sun Oct 12, 2008 4:47 pm

Re: koncentracija

Post by dRe »

od kad sam poceo da se "radim" imam problema sa skolom, imam zelju za ucenjem ali pukne mi zivac kada procitam neki text i ne zapamtim nista, a odlican sam ucenik
Image
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: koncentracija

Post by Voyager »

x
Post Reply