PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:00 am, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Znam dok mi je dr. davala recept akinetona, pito sam ju jer stvara ovisnost, rekla je:da nebi smio, ali da postoji moguchnost od dugorochnog uzimanja da se dobije Parkinsonova bolest!!U
Uzimo sam ga jedno vrjeme, i nakon 1mj mi bi se vech izgadio taj osjechaj prestao mi je davat zadovoljstvo, pa sam ih znao bacat, ali da bi imo fizichku krizu(ne) ili psihichku krizu, psihichku mozda malo, nekad potrebu bi osjetio da uzmem...znao sam ga uzimat poslje tripa, ako nebi imo bjelo da me spusti i stvarno djelovao je nevjerojatno, nije bilo one zaboravljivosti, knedle u grlu nego super osjechaj,(slichan kao kod dopa) a mogo sam se smireno naspavat...Akineton sluzi za dosta tog osim Parkinsonove bolest, daju ga s ljekovima koji uzrokuju grchenje...Sad uz uzimanje drugih ljekova npr.diazepama sa akinetonom moze stvorit teshku ovisnost...
prijatelka
Posts: 1
Joined: Sun Nov 20, 2011 3:59 pm

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by prijatelka »

zdravo decki

mome partneru je bio prepisan mendilex uz haldol zbog lecenje, nismo se bavili narkotikom, ali zbog neke jake stresove je dobio bolesti

i od svih strucnih napisa po internetu za ovo, najbolje sam razumela vas... hvala vam

znaci da prekrati mendilex sto brze moze i da ga bacim u smece sto brze to da uradim

on nije on otkad to uzima

.........

ja sam se registrovala na vas forum samo da vam kazem da se borite sto jace protiv to sranje i da prezivite jer zivot je sranje ali vredi ziveti zbog one koje nas vole
ja se nadam na najbolje za sve vas

pozdrav,
vasa nova prijateljica
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Da, Haldol izaziva grchenje, meni se jednom dogodilo, josh sam bio na putu da se pochnem drogirat kako treba..Haldol sam dobio mislim za spavanje neznam tochno, uglavnom popio sam 1tabletu oko podne i uskoro kako sam hodo okolo doma, glava mi je pochela da pada unatrak, nevjerojatno nisam ju mogo ni drzat, nekako sam si uspio lech na krevet, da nazovem da me netko vozi na hitnu, ali nisam mogo normalno govorit, fufljao sam, ko kad isplazish jezik i probash govorit tako sam govorio, brzo su me odveli na hitnu odma na aparate, jer su prvo mislili mozdani udar da sam dobio, na hitnoj su mislili da tako normalno govorim, dali mi kolica s kojima su me odvezli kod dr. na kontrolu, reko sam shta sam uzeo dr. je samo utvorila neku knjigu i polegli me dali mi injekciju akinetona, i za 2min. ja ustao normalno pocheo govorit zahvalio se i otisho...Kasnije su mi prepisali akineton, sam sam trazio jer mi je bio dobar osjechaj od njega ta neka pochetna euforija koja je duze trajala dok sam ju dobio intravenski nego s tabletama, ali nisam vishe htio haldol, pa mi moja psihijatrica koja prepisuje ljekove, rekla kao; ''shta che ti sad kad ne uzimash vishe haldol''?, ali ja sam inzistiro jer mi je bio dobar osjechaj, tako da sam ga dobio, ko i sve ljekove koje bi kasnije, nazalost trazio...I tad su pochele zlouporabe itd...

Neka uzima taj mendilex, ako che imat grchenja...Ne izaziva ovisnost i nebi ga dr. samo tako prepisivali uz ljekove koje uzrokuju grchenja...Jedino ako da misli zlorabit, onda bolje da ga ne uzima, ima drugih ljekova koji su slichni haldolu, a ne izazivaju grchenja...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Voyager »

x
akineton
Posts: 1
Joined: Tue Feb 07, 2012 12:44 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by akineton »

akinetoni su najjaci al uz kafu,cigare ,colu i red bull.mi se poderali ko mackice iako nemamo parkinsonovu bolest.super nam je tko zna zna :axe:
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Sagy »

.znao sam ga uzimat poslje tripa,ako nebi imo bjelo da me spusti i stvarno djelovao je nevjerojatno, nije bilo one zaboravljivosti, knedle u grlu nego super osjechaj,(slichan kao kod dopa) a mogo sam se smireno naspavat...Akineton sluzi za dosta tog osim Parkinsonove bolest, daju ga s ljekovima koji uzrokuju grchenje...Sad uz uzimanje drugih ljekova npr.diazepama sa akinetonom moze stvorit teshku ovisnost...
KOLIKO GLUPOSTI U PAR REDAKA TEKSTA!!!!

1. Spuštati se s tripa s akinetonom ili kokainom.E,ovo je provala godine.Al' stvarno,ne pročitah odavno ovaku glupost!!!!
Ulični "antidot" za LSD,je heroin,i ostali opijati i opioidi.Diazepami tu djeluju,kao "budali šamar".
Medicinski antidot za LSD,je Thorazin,kod nas poznat kao Prazine,ili Promazin,jedan od teških antipsihotika.
Ni medicina ne zna kako,ali 15-20min nakon 100mg Prazinea,LSD prestaje da djeluje.

2. Akineton(Mendilex) se ne daje u slučaju Parkinsonizma,već Artane,ili Parkopane(ima još naziva,ova dva su najpoznatija).

3.Akineton sam po sebi ne izaziva ovisnost,možda i da,ali dugotrajno uzimanje akinetona graniči s mazohizomom,a ne s drogiranjem.
U medicini se upotrebljava,da ublaži učinke Haldoperidola(Haldola),koji se daje teško psihotičnim duševno obojelim pacijentima,koji su agresivni prema sebi i (ili) drugima,te ih taj haldol doslovce ukoči.
E sad,tu postoji opasnost,pošto Haldol paralizira gotovo sve motoričke funkcije,da se pacijent uguši npr. vlastitim jezikom.Zato se uz Haldol uvijek daje malo (5-10mg) akinetona,da se unormaliziraju bar osnovne motoričke funkcije.
Haldol sam dobio mislim za spavanje
Jesi poslije pregledao džepove? A jeli boljela bulja.AHAHAHHAHAHAHHAA,Haldol za spavanje.

Momče,jesi li ti svjestan svoje nesvijesti???
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Falco »

hej,,sagy,,,

1. akineton se daje pored antipsihotika za one paciente,,koji imaju znakove tardivne diskinezije----nevolonterni gibovi ruku,misica na obrazu,tresenje ustnica,...itako,...akineton sve ovoublazuje,..a znas sta je fora:::: ovo sto akin. uklanja uzrocili su bas antipsihotiki,...ha ha ha ...farmacija ce nas ubit

izmisle jednu bolest,...nadju lek,...koji naravno ima nusp0jave,koji se lecijo sa drugim lekom,......nema smisla da debattiramo,..fali mi samo voyo,..da malo strucno kaze,...

ppozzz iz SLO i sori,...poliosam tipk. sokom i ne radi vise ok,....
tryin" to be the best of me,...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by MasacreEnElDiscoBar »

akineton ili kokain su mi stvarno pomogli kod stabiliziranja od lsd i umirivanja organizma i psihe, malo kasnije poshto je dobar osjechaj spavo bi ko beba...akineton mi chak vishe od koke stabilizira i umiri na tripu...A taj Haldol sam jednom dobio ne sjecham se, agresivan nisam i ostale simtome koje si nabrojio nemam Sagy za uzimanje Haldola mislim da su mi dali ga samo za spavanje, znam da sam ga jednom uzo i nikad vishe iSagy Akineton se koristi za Parkinsonovu bolest i uzima se kod ljekova koji uzrokuju grchenje!!Stavljaj provjerene informacije, ima vishe ljekova za parkinsonovu bolest....
opstipat
Posts: 5
Joined: Thu May 15, 2014 7:36 pm

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by opstipat »

antiparkinsonik poput dopamin dizača potom shvaćeno kao akineton je dobra društvena pojava pa se pitam dali je došlo do migracije ili rejekcije prodaje tog medikamenta svuda kako neprimjereno ponašanje u potražnji je dovodilo do dva paradoxa

jedan je nepoznanica

a drugi dezinformacije o ponašanju korisnika akinetona po pješačkim raskrsnicama

treći je migracija rejekcija tj zabrana prodaje bez recepta

i četvrti kao udio sva tri i nepotreba društva koji troši doparajzere kao što su oni koji mogu sebi pripisati ostavili društvu sljedeće probleme

migraciju naslova alternativnih dopa dizača i njihova sloboda kako to društvo koje raspolaže sa naslovima medikamenata za dizanje dope slengovski drži određen dio mediokriteta one (a u ovoj formuli korak djela pretsvlja do polovinu razloga o sjeni neprodaje dopa dizača po društvu) dopamine levodope i ostale cerotonin ltirozin npr. njihove marketske naslove a društvo je na dopa spuštačima kao npr jasam imao sudbinu da su me spustili na psihijatriji kaže društvo nemoj sničer efekta da spuštaš one koji su te spustili zbog tvog slengovskog nepoznavanja pa su bili strogi prema tebi i ležao si psihijatriju i sad si na haldolu 10 godina

živiti u eksteziju ili pjesme nikako da dođem do tog molly-a

akineton antiparkinsoik rječ objašnjava zašto društvo ne leži karbonizaciju mozga zbog oblika kemoterapija i zavoja na opala kosa dobrih srednjoškolskih drugarica i drugova oni nebi nikad pa i oni predstavljaju odbojnost u tom smjeru narkofilske rekreacije što sva terminologija vodi kod suburbane prohibicije visoke kontrole i rejekcije tj odbijanje propusta društva prema kontroli prodaje medikamenata po apotekama


sad kad društvo nezna sve dopa dizač naslove

plus društvo migrira po suburbanim teritorijama prestajući prodavati tamo dopadizače bez recepta

i sad sam dobro razumio što je ovaj već i dobro napisao da je došlo do odbijanja potrebe za prodajom bez recepta i sad smo u hladnoj propagandi svih tih kaće neko izlegalizirat barem jeftin ekstezi molly u parlamentu jer je normalno da će to uraditi neka exit loveparade studentski akademicisti parlamentarni delegati u ovoj istoriji gdje parlament traži kamere u osnovnim što smo svi dosad kad pogledam imam 31god ležao sam psihijatriju zbog svađa po kući

i svi ti metadon i antipsihotik slučajevi što im roditelji nedaju uzgoj kanabis sjemenja po praznim flašama kokakole do pola po sobi sad oće da idu u osnovnu da izglasaju legalizaciju bosna ljeka dopadizače po nekim brendovima za sve tipa naslov moly extacy doparajz pa da ili majkl džekson ekstezi u apoteci 80 tableta za 14 km efekta 4 sata ekstezija po tableti bez poreza za punoljetne a nakon ovakve istorije niko neće u kafanu svi će htjeti na xat chat da flowaju neki ekstezi i sjede sa cigaretom sami u sobi i gledaju taj monitor kako nam je bilo tužno sami kad smo htjeli svima čak i dvojica odbojnih jedan na metadonu drugi na haloperidolu htjeli jedan drugom dati šutke po pesto ekstezija u tom sci fi compation club svi smo bili hipici roditelji pa i mrtvi misle što nisam djetetu dao 500 ekstezija

to misli svaki 1/3 cool specialac čak i prirečeno narodnjak što pije rakiju a tako misli i vrlodobar matematičar od 50god

tako misli svaki nisam imao para da kupim mineralnu sa limetom i svaki kaće to da puste u društvo s mobitelom srednjoškolac

e sad

možda je suvišno da pitam gdje sad ima akinetona ili kakav zamjena za molly supplement sve je visoke vrjednosti novčane i svi narkofili su postali narkopati na antipsihoticima

što će društvo....

oće li nas prjekorivati

ja osobno želim da budem utučeni čobančić velike glave što sam i bio samo zato jer i na pjestu granice sa dodirom sa adhd terpijom od medicinske sestre ti danas ili dr gospođe možeš još samo da čuješ potpisaćeš itekako ćeš potpisat na šta će službenik u plavom reći itekako .. majka će reć to je tako idemo a mlađi brat .. ti nesmiješ da unosiš pivu u svoju sobu iz prodavnice


tako da mi je svjejedno koji su to čobani napravili dali trostruko ja sam htio da pušim kanabis a sad ulazi akutna psihoza brat etc. npr i govori šta to miriše i jesi pušio kanabis

neko će reć oćeteli popustit više nemogu da vas slušam a ne da vas radim šta me nasmijavate meni žena neda da pušim duvan a ti oćeš da piješ pivu

to su takve prosijačke štap situacije i npr ja sam u sarajevu ležao zbog hrišćanstva a noću se tresem kad se bogovi upale ležalo pet muslimana na jednog ili 6 na jednog hrišćana od toga sigurno dobar dio zbog islamske descedencije a niko ne pije ni pivu mislim pijem kolu tj divku cikoriju i pušim duhan navlačim cigaret tube na mašinicu jer je drina 3km

i sad normalno pošto smo svi ležali zbog alfa efekta oko remote za tv u dnevnoj

da smo mi sociofobski paranoidni da mislimo i na maminu kutiju cigara pa evo gubim moral da ćemo više vidit borbu za dopa riser od strane teško potrošene školarine za jedan od 500 za nastavnika a ne delegata u parlamentu ionako niko nije od te prošle istorije ni bio na loveparade-u


oprostite na neugodnostima idem da igram team fortress 2 da pušim cigaretu i pijem kafu u memorijal svim mrtvim bivšim jugoslovenima i svom svjetu kojem sada zbog potopa nesreće ili rata potom uličnog eksplicita samo su htjeli eto da zapale igraju igrica ili popiju kafu s ocem tatom ili babom majkom ankom ili nanom dedom npr etc itd... svuda oko nas saobraćajne nesreće mi gledamo da nam se nedesi čak ni zemljotres.. a krijemo se sami u sobi i nadamo legalizacijama čak i osobnim uzgojem za pušenje a ima ljudi koji oće da jedu samo vegete krompira ili samo eto od svih ovih stelarnih dimenzija samo eto daspavaju


kao mi smo izdali mrtve prijatelje i prijateljice čuli pucnjeve s druge strane prozora ili slušali sami u sobi fobije o pripisanim eutanazijama jadnoj djeci koji su bili ćutljivi ili ponekad naš mediokritet je opisan kao siromašna neukost pa autoritetima ili idemo na živce ili misle da im poručujemo da nas brane nima u isprovociranosti nemogu sebe da brane a mi sami više d preko 500 do 500 000 000 smrtnih slučajeva kao spominju doba industrijalizacije pa potom uspravnog čovjeka kao legendu našeg poteka

tolike nedostajale osobe koje bi nas pitale kome su šta su i mi uradili ili mi kome smo a onda nedostajali sa dnevnika mislim neću sad smarat društvo sa tim dali mi uopće trebamo ekstazy zato što u memorijalu nedostajalih prijatelja i prijateljica svi bi htjeli da su oni sad sa nama i mi se osjećamo malo krivi ali strahujemo da ćemo vidjeti kob od osvetnika

e sad ionako ću bit na haldolu

a ne na eksteziju

nego da zapalim popijem kafu

igram video igricu jer stvarno nisam osoba koja će se zariti u naseonika oko sebe jer ovaj nema ni 4 km

ili da poželim akcioni movie

medicini u sarajevu jer smo mi neuki čobani pa rađe njima i ostalim legalizatorima ove komedije želim brat bratu sestra sestri tf2 cigaretu i kafu i vama dragi građani dobrog velikog modificiranog krompira i vegete i ponekad jogurta normalno i toj psihijatrici što ovo je memorijal za njenu hrabrost što me nasmijava da ću potpisat

neki malac prosvirao 5 specijalaca a njihovi drugovi u plavom nam se smiju i kažu biće ekstezija dragi druže nemoraš ratovat zbog sopstvene zgrade ionako niko nevoli naoružanje a i mi volimo kafe cigara ili bar dobre hrane



ajmo sad da jecamo :D i da poželimo ostalim živima da ih nedotakne naša srčana dodir šta je ovo ko je ovo napravio kao da su ljudi neke prirodne jedinice a mi se smijemo kako sistem sve sam radi pa se smijemo kako nemožemo dotaći veliku dobrotu koja nas kao odozgo gleda


a toljepo vrjeme pravi poplave u dolini


oprostite i zbogom ja sam bezbožac ali to nije tema za druženje po forumima


nego oduzimam vrjeme za one koji pomisle iskreno



cigareta kafa i video igrice
Post Reply