PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

millie
Posts: 9
Joined: Wed Mar 17, 2010 9:17 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by millie »

davor wrote:I tebi se svasta izdesavalo..Znam ja sta su tablete ,katastrofa.Odakle si?
Evo ti moj mail------ millie99@hotmail.rs pa pishi :D
berliner
Posts: 106
Joined: Thu Dec 10, 2009 11:52 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by berliner »

Ej, samo da ti kazem da se tako nesto slicno desilo mom poznaniku,isto poslije overdoza,od heroina i tableta zajedno.
Samo znam da on pola godine nije mogao nikako na noge,trebalo mu je preko godine da bi se oporavio.
Vjezbanje je najvaznije,i naravno podrska doktora,tako da mislim da ce se i kod tebe stanje normalizovati.
Veliki pozdrav!!!!
eh da ne bih samo tog dopa
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by davor »

Vazi
millie wrote:
davor wrote:I tebi se svasta izdesavalo..Znam ja sta su tablete ,katastrofa.Odakle si?
Evo ti moj mail------ millie99@hotmail.rs pa pishi :D
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:57 am, edited 1 time in total.
ljubljanska
Posts: 1
Joined: Sun Apr 17, 2011 5:36 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by ljubljanska »

Inache pijem riset za restart, valjda, ali pa uvijek koji lex, akineton, tabla, dvije tri hahu.. mendelex, dzoja i taj neki rad hahu kurac palac.... Dakle, pacijent pita pacijente, sshta volite, mozzhe li proci koji akineton, mozda cchetri pet AKINETONA, dnevno. Ili taj neki lexilium, sshta vech ide uz riset i za sta je uopste riset,\\\poz
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by selma »

ljubljanska wrote:Inache pijem riset za restart, valjda, ali pa uvijek koji lex, akineton, tabla, dvije tri hahu.. mendelex, dzoja i taj neki rad hahu kurac palac.... Dakle, pacijent pita pacijente, sshta volite, mozzhe li proci koji akineton, mozda cchetri pet AKINETONA, dnevno. Ili taj neki lexilium, sshta vech ide uz riset i za sta je uopste riset,\\\poz
bice da je proradila ''terapija'' :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:02 am, edited 1 time in total.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by selma »

sta reci, osim voyu za premijera

Ta-da :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
postarbl
Posts: 3
Joined: Thu May 28, 2009 5:17 pm

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by postarbl »

Uglavnom nicemu,mislim da je Akineton veoma los kao lijek,a kad se zlouptrebljava jos je losiji.kad bi uperdio recimo sa analgeticima,od prilike je,ustvari ne od prilike,vec razlika je kao kad popijete tramal ili Trodon i Heptanon.Oba lijeka sluze istoj svrhi,samo sto je Heptanon bolji sto puta.Da vidi mene budale ja ne napisa koji je lijek na slican fazon Akinetonu samo sto je takodje bolji dvjesto puta.ne znam da li se na ovim prostorima pravi pod imenom Artane,ali prije 20 godina kad sam kao tinejdzer koristio taj lijek bio je bomba.Sa Akinetonom imao sam jako losa iskustva,zna prevariti pa se covjek izgubi,sebe sam i to na moru doveo gotovo u zivotnu opasnost,nisam sebi mogao doci od negdje 16 sati popodne,pa do 12 sati narednog dana.Koje sam muke ja prozivio to je za ne daj boze nikome.Ljeto vrucina,ja zedan spucalo me,kontam da u ruci citavo vrijeme imam cigaretu,jos me kao ta cigareta opece,a zapravo nemam nigdje nista.Sad se vise i ne sjecam detalja ali znam da je bilo odvratno,zivis u tom trebutku u potpuno nekom drugom svijetu,imas skroz drugi fazon koji je daleko od normale,ono zima ja sjedim na nekoj stjeni ispod magistrale,gledam u nebo i kontam da sam u nekoj ogromnoj dvorani a zvijezde su bile rupe na krovu dvorane.U to vrijeme sam volio da citam crtane romane kao sto je veliki blek,pa sam se ufuravao da ce me napasti indijanci,pa sam ja nesto izvor trazio,sjecam se da sam covjeku u kucu upao trazio da se vode napijem.Znam da su me neka dva covjeka ganjala sa nekim palijama htjeli da me ubiju,a kako sam ja njima bjezao u jednom trenutku sam pao i napravio se da sam mrtav,sreca upalilo je pa nisu dirali.Svasta se meni izdesavalo za to vrijeme ali davno je bilo 1987 godine u uvali borava kod zaostroga.Sudradan sam se sam nasao u mjestu koje se zove Gradac ne znam koliko je udaljeno od maticnog mjesta mislim da je nekih desetak kilometara ako je i toliko.Setam ja po onoj gradskoj rivi i skuzim da pise milicija,ali opet nisam siguran,vidim i stojadin milicijski i tek kad sam vidio uniformu bio sam siguran da je milicija.Ode onaj u uniformi negdje autom,a ja udjem i naletim na nekog u civilu i kazem ja sam se izgubio,i mogu li dobiti jednu cigaretu.Kaze on moze ponudi me,a usta suha nema sanse da zapalim,reko ja sam zedan imas li vode,ima kaze on i odvede me u toalet cini mi se da sam popio svu vodu svijeta.E onda sam zapalio i ispricao mu sve kako sam se izgubio,da sam u vlaku pio citavu noc,nista nisam jeo.Kaze on meni tebe je tvoj prijatelj sa kojim si dosao prijavio da si nestao.Sad nekako razmisljam ja sam bio izgubljen vise dana,mozda cak dva dana i dvije noci,jeste tako je bilo,kako je zajeban Akineton dva dana i dvije noci me drzalo.Vratio se u medjuvremenu ona milicajac i kaze meni jesi li dobro,reko jesam sta mi fali,ako nisi dobro da te vodim kod ljekara.Ma kakav ljekar vodi ti mene u kamp.ubaci on mene u auto i mi u kamp,dodjemo do naseg satora,prazan nema nikoga.Kako kamp ide u krug onaj milicajac napravi taj krug i bas kad smo zavrsavali krug,ide uz brdo onaj moj jaran.Kako sam ja izasao iz auta kad opalio u glavu odmah sam dosao sebi.reko sta ti jesi normalan,sto me udaras ja tebe trazim,gdje si ti otisao.Cuj ja njega trazim i gdje je on otisao.Poslije nije vise bilo ni vazno.Samo drugi put me Akineton zajebao kad sam kod istog druga isao u tadasnju JNA u posjetu,pa umjesto da izadjem u Bosanskom Novom ja produzim spavajuci i probudim se pred Zagrebom.I to je bila avantura kava se moze vidjeti samo na filmu,ali o tome neki drugi put.Samo da kazem ja sam uspio prevariti doktora na nagovor jednog koji vise nije medju zivima sta da kazem i da ne moram vise kupovati,vec da primam ljek regularno.Ja sam otisao i upalilo iz prve.Jeste da se lijek i tada izdavao na dupli recept sa osobnom kartom i popisom,ali u mom gradu nije bilo puno raje koja se palila na Artane.Bili su oni stariji i ozbiljniji koji uglavnom danas nisu medju zivima,i svi su tada bili na zutom.Tek pred rat se omladina pored trave pocela loziti i na Artane.Znam da sam kad sam posjecivao moj rodni grad poslije rata nekoliko puta kupio bocu od 100 komoda ali oni tkz. veliki od 5mg.Nisu se vise zvali Artane,a ja se ne mogu sjetiti kako.Uglavnom Akineton je smece i nemoj te uzimati Akineton,znam da bi bilo najbolje da ne uzimate nista,ali znam da me necete poslusati.Ili bar ako uzimate obratite paznju da sa godinama ne predjete tu granicu uzimanja.Akineton nikako ne prilic momku od 23 godine pa na gore.Jer ako ostane vjeran Akinetonu nikad se nece ozeniti ili udati,ostace zarobljen u toj cahuri tinejdzerskih godina,i bice emocinalno ne zrela osoba.zato pamet u glavu i pzite sto radite
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by selma »

@ postarbl
slazem se s tobom, akineton je zlo od tablete,mada i artan nije puno bolji...Po meni,cak i gori...jos vise zaveze.
Na njima su mi se desavale najogavnije stvari koje su me na drogama mogle snac.
Jedan moj drugar iz tinejđerskih dana je pao sa neke ograde po kojoj se verao onako odvaljen. Docekako se na glavu,dobio frakturu lobanje i umro...
Ma ni ne pise mi se o bezbroj gubljenja i budjenja na cudnim mjestima, pravi crnjak od tablete...
Znam da su se pred rat bas dosta gutali,pa i u ratu i kratko poslije rata...bar je u Bosni tako bilo.
Samo ne kontam da to ljudi i danas koriste...a znam neke koji su vec na tome 20 g,spaljeni do bola...
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply