Krvni pritisak

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
kron
Posts: 10
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:36 am

Krvni pritisak

Post by kron »

Ima li neko da ima hipertenziju i kako se nose sa stimulansima? Meni je dijagnosticiran visok krvni pritisak, mada izbjegavam terapiju jer nisam neki mator od 60 godina - izbacujem kafu, cigare i so sroz i pocinjem sa fizickim aktivnostima, zdrav zivot itd :lol:

Mislio sam da bi mi bilo idealno uzimati beta blokatore da opustim srce i da se izborim sa adrenalnom zlijezdom i ostanem ziv. Mislio sam krenuti od neke normalne doze dok ne nadjem mjeru, ali je ispalo da zbog mog rijetkog poremecaja da imam previsok broj odbrambenih celija blaga iritacija bronhije koju dobijem popali moj odbrambeni mehanizam kao da je treci svjetski rat tako da je propala ta divna ideja i nastavljaju se moje muke.

Usput, nekako nemam nemam pristup nicijem strucnom misljenju i ne mogu nista na netu da nadjem... buduci da mi nije ustanovljen uzrok visokog krvnog pritiska [nije uzrok nepravilnog rada ili ostecenja organa], sto cesto i moze biti slucaj, ostavilo me je da razmisljam... da li stimulansi mogu da ostavljaju stalne posljedice na krvni pritisak bilo kako? ja nisam strucnjak, ali jedino sto znam da direktno utice na rad srca je epinefrin/adrenalin i brat blizanac - da li to znaci da nagla sinteza/lucenje/povecanje koncentracije i naglo povlacenje mogu ostaviti trajne posljedice na rad srca??
Post Reply