info o HEPATITISU.....molim odgovor!!!

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: info o HEPATITISU.....molim odgovor!!!

Post by Vlado_M »

Sagitarius wrote:Je'l tko bio na biopsiji?
Koliko traje opravak?
Ovo mi je bitno,jer počinjem nešto fizički radit,na crno(unatoč trombozi,*ebiga).
Moram prestat s Marivariniom 10 dana prije,znam da je to mali zahvat,ali koliko traje oporavak,jer ako počnem s ovim bauštelom,neću moć na bolovanje.
Bio ja. Biopsija je pickin dim... Ne traje ni dovoljno vremena da se stignes pocesati po jajima. Imaju neki stoljpi i ispale ti ga u jetru izmedju rebara. Izvuku nekog crvuljka iz jetre i gurnu ti ga pod nos - Evo, vidi sta smo ti izvadili... Onda lezis 2 sata u istoj poziciji na krevetu i umires od dosade. Sutradan vec izlazis iz bolnice.

Ja sam par dana kasnije bio na skijanju, a danas sam hodao kao lud po planini. Ne vjerujem da cu umrijeti ili nesto. Neces ni ti, Sagi...

Nego, ako ti rade biopsiju jetre, to znaci da ti nalazi nisu losi.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: info o HEPATITISU.....molim odgovor!!!

Post by Sagitarius »

Nisu loši,AST i ALT su mi možda 2-3% iznad gornje granice,jetra na UZV malo uvećana,nema "žarišnih lezija"(znakova propadanja,rane ciroze...).
Trebao sam ja prošle godine to obavit,ali me trefila tomboza,pa zbog lijekova koje pijem(Marivarin-usporava zgrušavanje krvi),nisam smio ni na kakav operativni zahvat,ni zubaru.
Još koji mjesec(nadam se),gotovo je s tim(ugrušak se "primirio",zalijepljen je za stijenku,noga je OK),pa nastavljam ganjat Pegasus.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: info o HEPATITISU.....molim odgovor!!!

Post by Vlado_M »

I meni je jetra blago uvecana i ima promjene na sebi... Ali, daleko sam ja jos od Bara. Koliko se sjecam, Dracula je imao fibrozu 3/9 i normalno prosao terapiju i negativan je na C. Ne sjecam se kad je tacno dobio Cecu, ali mislim da joj je bio domacin najmanje 10 godina... A bio je sa mnom u sobi u bolnici tip sto je dobio virus transfuzijom krvi u ratu. Njemu nisu smjeli uraditi biopsiju.

Ja sam hep dobio prije 5-6 godina. Poznato je sta sam poslije radio. Doktorica tvrdi da imam 0/9 ili 1/9, jos ne znam rezultate... Jebes hepatitis :).

Vidi, i poslije biopsije i za vrijeme dok budes primao pegaza, neces smjeti istovarati kamione, kopati kanale i mijesati beton... Sta si mislio raditi fizicki ?... Je li terapija besplatna kod vas ?
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: info o HEPATITISU.....molim odgovor!!!

Post by Sagitarius »

Vidi, i poslije biopsije i za vrijeme dok budes primao pegaza, neces smjeti istovarati kamione, kopati kanale i mijesati beton... Sta si mislio raditi fizicki ?... Je li terapija besplatna kod vas ?
Ma to sad privremeno,20 tak dana,krovopokrivanje,znam da neću moći fizikalit,ne bi smio ni sad,al' jebiga...
Terapija je na teret osiguranja,ali se čeka dok to odobre razno-razne glavonje u ZG,pa obično 1-2 puta godišnje pošalju odobrenja,kad skupiš nalaze...
Ima i brži način- 10tak soma eura,i sve gotovo u 15 dana,od prvog pregleda do prve injekcije.
Živio kapitalizam!
User avatar
unique_
Posts: 46
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:13 pm

Re: info o HEPATITISU.....molim odgovor!!!

Post by unique_ »

Koliko sam ja informisana,hepatitis c se moze lijeciti,ali u vecini slucajeva ne znam da li bas u 100% on ostaje ucahuren u tijelu..tako da samo postaje inaktivan...
Uspjela sam!!! :)
User avatar
elviratz
Posts: 95
Joined: Mon Mar 03, 2008 6:37 pm

Re: info o HEPATITISU.....molim odgovor!!!

Post by elviratz »

biopsija jetre...ja sam jedan dan bila u bolnici tačnije nekih 25 sati...isti dan kad sam usla u bolnicu rađena mi je biopsija i sutradan sam išla kući...malo boli prvi dan ali nista strašno...sutradan sam već hodala normalno,malo je bolilo ali ne jako....sve u svemu dva -tri dana čuvanja poslije biopsije...
User avatar
KingLeonidas
Posts: 4
Joined: Tue Feb 09, 2010 11:56 am

Re: info o HEPATITISU.....molim odgovor!!!

Post by KingLeonidas »

Biopsija jetre..ništa posebno.Ja je nisam ni osjetio.
Inače sam zacršio terapiju pegasys+ribavirin u trajanju od godine dana,hep C,genotip 1...i ništa.Nula bodova.Za vrijeme trajanja terapije,nalazi ludilo ( a početna viremija mi je bila 27 miliona!!!!),zadnja inekcija-viremija 0...PCR posli tri mjeseca-ponovo pozitivan.
Sad će navodno bit odobren i treći sastojak u terapiji,telaprevir,za one koji nisu odgovorili na prvo liječenje,pa sam se prijavio i za to.Nosim "podstanara"od,koliko ja znam,1997...
Post Reply