posljedice drogiranja u starosti

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

posljedice drogiranja u starosti

Post by azraaa »

nadjem ja danas text, kaze vako:
AFEKTIVNI BIPOLARNI POREMECAJ
Ako se ovaj poremećaj javi kasnije (posle 50. godine) onda je mnogo verovatnije da je prouzrokovan zloupotrebom alkohola, droga, steroida ili lekova, ili je znak neke druge bolesti kao što su sistemske bolesti vezivnog tkiva ili poremećaji funkcija endokrinih žlezda.

kako se manifestuje? ko ima vremena nek pogleda na:
http://www.cpe.org.yu/afektivni_bipolar ... 0o_abp.htm

e sad, sto sam ja ovo napisalla? interesuju me posljedice, mislim, ja namjeravam s ovim mojim momkom planirati buducnost, ko zna sta me ceka? on je 6 godina bio na dopu svaki dan. da li iko ziv ovdje zna sta njega ceka u starijim danima? njemu su sad 23 godine. hoce li biti lud, nervozan, blentav... ko zna sta o tome
PDT_Love_07
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Ako stvarno se nadate da cete kao narkomani dozivti 50 godina pffff, svaka vam cast!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

hvala jako ohrabrujuce! :(
PDT_Love_07
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Razmisli koliko njih takvih poznajes? I uopste, dok smo mladi jos uvek ne osecamo posledice droge, ali stici ce nas, kad tad.
Pa ljudi koji se nisu drogirali pa u 40-50 godina pocnu da se razboljevaju od kojekakvih gluposti, te povisen secer, te pritisak, te jetra ne radi kako treba...
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Od najgoreg uvek moze biti jos gore. U fazonu, kad ti neko izvadi oko, dobro je, bar imam ovo jedno. Ako ti izvadi oba, dobro je, bar sam ziv. Uvek ima neceg sto je dobro. U principu, zdravi ljudi sa 50 pocnu da oboljevaju, a i ranije. A mozes misliti tek kako zavisnici, koji su do svoje 25 sjebali bar 50% jetre.
Zato iskoristite vreme koje imate ovde najbolje sto umete, ko zna sta sutra moze da se desi. sto kaze onaj "zar da umrem gladan?"
iskoristite zivot najbolje kako umete, nakom je to ucenje, nekom sport, nekom nesto trece.
pozdrav svima od dead-drunk rentona :)
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

ma da, znam, bice meni ludo s njim u starosti, kao sto je i uvijek bilo! bicemo oboje ludi u starosti.......hehehe :smt084
PDT_Love_07
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

htjela sam sasvim drugog smajlija ugurat gore, ali mi dadose ovog nekog?!?! haj ne bitno!
PDT_Love_07
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Velika razlika je da li se netko rokao ili smrkao. Znam ljude koju su se rokali i s vec 40 izgledaju kao da imaju 90, ko zivi lesevi. No znam i one koji su poceli u isto vrijeme kao i prvi i vise manje ok izgledaju i funkcioniraju. Isto je bitno kako zivis, kakav imas zivot, kako se hranis.Itd...
No, ako se tvoj dragi 6 godina drogirao i eto, ispada da je prije 30 ili cak rpije 25 prestao i ako nije pobrao neku bolestinu, ne mora biti da ce biti Ozyy Osborne. Cak i za ljude koji puse kazu da ako prestanu do 30-te da ce u starosti biti isti onima koji nikad nisu pusili. Pa, cim se prestanes drogirati za par mjeseci ti tijelo procvjeta, popravis se, ojacas, udebljas i full ok izgledas. Ne znam, ali mene to ne brine previse, da li cu sa 60 biti turbo zdrava ili ne. Moja mama se nikad nije drogirala pa sad s 50 ima cijelu paletu spondiloza, hernija, problema s nogom, kicmom, srce itd. Znas i sama da nema pravila. Neke zene se drogiraju u trudnoci i to jako i jos na porod idu u bolnicu s heroinom i rode ok dijete dok druge koju drogu nisu vidjele, rode bolesno dijete
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

da ima i toga u pravu si, al me vise interesovalo onako psihicko zdravlje.
PDT_Love_07
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

s sve duzom apstinencijom ti je bolje i normalnije, sve manje mislis na drogu i na uzimanje. Tijelo je zicer masina kojoj ako joj das malo zeita i njege ono se zicer oporavi. Na sta mislis, nervozu, depresiju, stabilnost? Sve zavisi kakav zivot vodis nakon prestanka uzimanja droge.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply