Vena prepona

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
Chbbgd
Posts: 1
Joined: Sat Feb 09, 2019 2:33 am

Vena prepona

Post by Chbbgd »

Ja se godinama bodem u venu u preponu jer vene na rukama nemam. Ali uvek u isto mesto i fahticki sam napravio rupu ne moram ni da se trazim tacno znam da sam tu ali je rupa postala. Prestao sam neko vreme ali rupa i dalje ostaje. Da li neko moze da mi da neki savet ukoliko je imao slovna isqstva? Unapred hvala
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Vena prepona

Post by Marka »

Idi kod lekara, da li si svestan da mozes da izgubis tu nogu. Znas koliko ih je bez udova.
Najgore je sto je amputacija noge u tom slucaju ide iznad kolena, do upalnog mesta. Sa takvom amputacijom I ako se dobije proteza, ne moze da se hoda bez staka.
Ima I njih koji su amputaciju odbili, I od njih niko vise nije ziv, zato sto se upalni proces prosiri na celu nogu a potom I ostatak tela, a veci deo nas zavisnika ima bar jos nekoliko upalnih procesa vec, pokvareni zubi, hepatitis, hiv...

Gledao sam pre 15-ak godina kako prijateljica (gadljiv sam) kasikom vadi iz rupe gnoj I onda se tu fiksa.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Vena prepona

Post by Akkasha Come Back »

Marka wrote: Wed Mar 13, 2019 12:34 am Idi kod lekara, da li si svestan da mozes da izgubis tu nogu. Znas koliko ih je bez udova.
Najgore je sto je amputacija noge u tom slucaju ide iznad kolena, do upalnog mesta. Sa takvom amputacijom I ako se dobije proteza, ne moze da se hoda bez staka.
Ima I njih koji su amputaciju odbili, I od njih niko vise nije ziv, zato sto se upalni proces prosiri na celu nogu a potom I ostatak tela, a veci deo nas zavisnika ima bar jos nekoliko upalnih procesa vec, pokvareni zubi, hepatitis, hiv...

Gledao sam pre 15-ak godina kako prijateljica (gadljiv sam) kasikom vadi iz rupe gnoj I onda se tu fiksa.
I ja sam to videla.
Na desnom zglobu noge pojavila mi se tačkica nekih pola cm prečnika (znate one ljude kojima su cele noge u tim rupama koje liče na početak truljenja) i kad sam to videla, počela da šmrčem.
Pošto učinak nije isti, pređem i ja na veliku iglu i prepone ali sam se svaki put prepadala na smrt. Dešavalo se da pogodim arteriju pa krv šikne nekoliko metara napred i dugo krvari, sve pantalone mi krvave)

E onda sam počela injekcije. To znam sebi da dam, a nema opasnosti. Mada naravno da nije isti osećaj.
Posle me mrzelo i da kuvam pa da jurim pribor i sve me mrzelo, pa se vratim na snif.

Sad se pitam kakav sam ja to uopšte bila narkoman-pravi narkoman bi se ubo u zenicu oka, što se kaže...nemam pojma, uspela nekako da se iskontrolišem. Možda sam "samo" narkofil? Možda nisam "zavisnički tip ličnosti"?
Ali opet tolike godine droge i kriminala mislim da "narkofili" ne postaju kriminalci, nego "ako ima, ima".
Ne znam.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Vena prepona

Post by đondo »

Akkasha Come Back wrote: Thu Jan 07, 2021 5:14 pm
Marka wrote: Wed Mar 13, 2019 12:34 am Idi kod lekara, da li si svestan da mozes da izgubis tu nogu. Znas koliko ih je bez udova.
Najgore je sto je amputacija noge u tom slucaju ide iznad kolena, do upalnog mesta. Sa takvom amputacijom I ako se dobije proteza, ne moze da se hoda bez staka.
Ima I njih koji su amputaciju odbili, I od njih niko vise nije ziv, zato sto se upalni proces prosiri na celu nogu a potom I ostatak tela, a veci deo nas zavisnika ima bar jos nekoliko upalnih procesa vec, pokvareni zubi, hepatitis, hiv...

Gledao sam pre 15-ak godina kako prijateljica (gadljiv sam) kasikom vadi iz rupe gnoj I onda se tu fiksa.
I ja sam to videla.
Na desnom zglobu noge pojavila mi se tačkica nekih pola cm prečnika (znate one ljude kojima su cele noge u tim rupama koje liče na početak truljenja) i kad sam to videla, počela da šmrčem.
Pošto učinak nije isti, pređem i ja na veliku iglu i prepone ali sam se svaki put prepadala na smrt. Dešavalo se da pogodim arteriju pa krv šikne nekoliko metara napred i dugo krvari, sve pantalone mi krvave)

E onda sam počela injekcije. To znam sebi da dam, a nema opasnosti. Mada naravno da nije isti osećaj.
Posle me mrzelo i da kuvam pa da jurim pribor i sve me mrzelo, pa se vratim na snif.

Sad se pitam kakav sam ja to uopšte bila narkoman-pravi narkoman bi se ubo u zenicu oka, što se kaže...nemam pojma, uspela nekako da se iskontrolišem. Možda sam "samo" narkofil? Možda nisam "zavisnički tip ličnosti"?
Ali opet tolike godine droge i kriminala mislim da "narkofili" ne postaju kriminalci, nego "ako ima, ima".
Ne znam.
Uh, ja sam mogao naći i zjenicu oka što veliš. Ali i tome ima kraja.
Kad sam se vidio u spavaćoj sobi u velikom ogledalu u boksericama, krvav od glave do pete,
toliko da se moram ići istuširati poslije kao "sređivanja" onda sam rekao dosta. Ali nije puno mjesta više ni ostalo.
Onda sam i ja probao prepone, naravno, ali nikad mi to nije nekako sjelo. Em ona duga igla, pola min dok uđe, pa blizu
arterija, pogodiš pola crtice, vrištiš od bolova. Pa sam neki živac pogodio i kad sam stao na nogu samo sam pao na pod jer
više nogu nisam osjećao. Onda sam odustao i od prepone ali jbg, dok nos radi, nađe se i načina. :) ;)
Nažalost, možda bih bio milioner i zdrav čovjek da to nisam radio. ;) ;)
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Vena prepona

Post by Akkasha Come Back »

Veruj mi da mi se tresu ruke od samog podsećanja.
Ali vidiš i ti imaš granicu, mnogi je nemaju. Zato smo valjda (još) živi.
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: Vena prepona

Post by dumpY »

Ne igrajte se sa intrafemoralnim sređivanjem, znam da je lahko meni to sada reći iz ove perspektive kada sam skinut 19 mjeseci, ali zaista, mnogo mojih poznanika je ostalo bez nogu i sl. stvari radi Femoralke, u blizini je femoralna arterija, femoralni zivac, zaista to vam je čista lutrija, nikada se ne zna.......
Molim Boga da pomogne svima koji su i dalje u problemu.
Pozz
Post Reply