help me!!!otac mi je volim ga

Pitanja, informacije, iskustva...

Moderator: sanela

User avatar
txc
Posts: 11
Joined: Thu Jan 29, 2009 8:25 am

help me!!!otac mi je volim ga

Post by txc »

sve je ok dok ne popije 1/2 casice rakiju.kod mene u kuci postaje horor film mrzim sve na svetu mrzim dan kad sam rodzena.ponekad mi dodze da ga ubijem ali puno ga voliiiim.maltertira majku koja zivi samo za mene .ona kaze da ne bi mene ne bi bilo i nje do sada.otac dosta puta zna otera majku od kuce kad je pijan ,ali kada se otrezni place ko malo dete i nece da prizna da je to on ucinio.ljudi moi imam veliku muku i ne znam sta da radim.pricala sam snjim da ide kod lekara ali nece nikako.tesko mi je mnogo :?
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by PsyTechGirl »

Draga moja... I moj tata je alkoholichar .. Ogroman je to problem ..
Ne znam shta bih ti rekla, a da ne pogreshim..
Kako je on sada?? Kako si ti ?? Kako ti je mama ?? Ajde pishi kako se osecash i shta ima nowo, da bi mogli shto bolje da ti pomognemo..
Do tada, weliki pozdraw od mene i jedino shto zasigurno mogu da ti kazem da je situacija takwa da morate ti i mama da se drzite skupa i da ne pokleknete ludilu.. Znam da je teshko, ali drzite se!!!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
txc
Posts: 11
Joined: Thu Jan 29, 2009 8:25 am

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by txc »

:? za da je ok nije.sinoc se posvadzao sa mnom kao trosim puno struju dolaze velike racune za telefon.i od jednom poceo da lupa !! slomi mi telefon slomio grejalicu!!ja sam se cela pretresla pocel a da placem i on mene kaze>nemoj bre plakati ti si kriva za sve sto sam slomio!! a moja jadna majka cuti i iza njegovih ledza gledam je kako cela se trese i place! ljudi moi meni je dosta tesko ziveti sa takvom bicu,ali sta cu zivot is=de dalje mozda ce doci bolji dani za MENE I MAJKU. POZZ :cry:
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by PsyTechGirl »

Mila, pa ne mozesh tako jbt.. Ne mozesh tako da gledash na ziwot i buducnost!! Morate neshto preduzeti ...
Ne znam kakwa je twoja situacija u ostalim aspektima ? Jel imash brace i sestara ?? Jesi li punoletna ili maloletna ?? I tako to ..
Swe to ima weze.. U najgorem sluchaju, zashto ne odete u tri lepe od njega ?? Moja mama je jako slaba osoba.. I nestabilna i nesamostalna.. Ali mozesh zamisliti kad se ona usudila da sa mnom od 5god ode od tate koji je naweliko pretio da ce "i owo, i ono" .. Dakle, stwarno mislim da treba ozbiljno razmotriti swe..
Samo se ti drzi draga, jer TI NICHEMU NI ZBOG CHEGA NISI KRIWA !!!Kriw je njegow bolesni mozak i jbg..
Samo mi se ti drzi i budi dobro ..
Ljubim te puno i pishi ...
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by viola »

Draga txc, znam koliko ti je tesko, i tu ne postoji ista utesno sto bih ti mogla reci. Tvoj otac ima problem, a ne trazi pomoc, i jos uvaljuje tebe u svoju bolest...Jedino sto bih ti preporucila jeste da se pod hitno obratis strucnjacima koji ce ti pomoci da izadjes na kraj sa ovom teskom situacijom, na nacin na koji je to najbolje za vasu porodicu. Ja ti predlazem da se obratis Centru za porodicnu terapiju alkoholizma u Beogradu (Paunova ulica broj 2 na Banjici), tel 011 2666-166. Slobodno nazovi i pitaj za savetovaliste za alkoholizam. Nista se ne placa i ne treba ti uput, a savetovaliste je namenjeno onima koji imaju alkoholicara u porodici. Osnovna ideja ovog savetovalista je da pomognu da oboleli clan krene na lecenje. U svakom slucaju, ne kosta te nista da pokusas, bilo ti, bilo tvoja mama, bilo zajedno. Drzim ti palceve, srecno, Viola :D
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by PsyTechGirl »

Hey, drago malo biće!
Gde si, kako si ??
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
draguljce_29
Posts: 57
Joined: Mon Apr 13, 2009 10:56 am
Location: USK

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by draguljce_29 »

"Kad se babo vrati kuci piiijan, on napravi uvijek neki ziiijan, oooo!!! Babo, babo!!! Mojne babo!!!"
Kaze pjesma!! :x :x
zoberzo
Posts: 1
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:24 am

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by zoberzo »

ja sam jedan od rijetkih ljudi koji ima certifikat za zaštitu mentalnog zdravlja u zajednici.To može i da znači i da neznači ništa,ali,znam da se svako pa i tvoj otac može zaliečiti o te ovisnosti.Kako?Prvi korak mora da bude iskreni, odgovarajući razgovor, za mentalni sklop i tate itebe.Kada se uspostavi normalna komunikacja sa ocem,.tada može početi zaliječenje.stvar je u iskrenom i otvorenom razgovoru koji bi trebalo da da neke naznake o zaliječenju .Još ćemo se čuti kad bude više vremena,pozdrav :idea:
lidija6
Posts: 1
Joined: Tue Aug 04, 2009 9:19 pm

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by lidija6 »

Haj..Ja sam nova ali bih molila pomoć.Muž liječeni alkoholičar ali mislim da je u recidivu i bez obzira na esperal jel moguće da nema posljedica? :snakeman:
User avatar
comma
Posts: 4
Joined: Sun Nov 22, 2009 11:08 pm

Re: help me!!!otac mi je volim ga

Post by comma »

hvala bogu da moj nezivi s nama. prodao bi me za casu rakije. imam srece za razliku od vas.
jednom se jedan covek prejeo pirea od graha, prnuo i umro... harms
Post Reply