jedna opservacija

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

jedna opservacija

Post by kokan »

Primetio sam da mi se najvise pije kada sam emocionalno nategnut tj kad mi je emocionalni balans poremecen u bilo kom pravcu, gore ili dole tj. pozitivno ili negativno. Uzrok moze biti konflikt bilo koje vrste (najcesce), zadovoljstvo zbog uradjenog posla, bilo kakav strah, ushicenje zbog neke ribe, osecaj nemoci,
gubitak necega ili nekoga... itd, mozete da krenete da redjate.

nazalost skoro sve!

Osecaj dosade (ja licno retko osecam dosadu, narocito otkako imam internet), koji je vidim tako cest kod vas, verovatno prerasta u osecaj nestrpljenja u smislu da se nesto preduzme, pa tako podize tenziju.. mozda zato psihijatri vole da kljukaju trankvilajzerima, sedativima i ostalim emocionalnim ubicama.

Ove emocionalne oscilacije, sastavni su deo svakodnevnice i od toga nemoze da se pobegne. To je bozije.

Ali ako je to opsti slucaj, i ako smo vec svesni toga, kako sa tim da se nosimo i eventualno preokrenemo stvar u svoju korist?
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Primetio sam da mi se najvise pije kada sam emocionalno nategnut tj kad mi je emocionalni balans poremecen u bilo kom pravcu, gore ili dole tj. pozitivno ili negativno. Uzrok moze biti konflikt bilo koje vrste (najcesce), zadovoljstvo zbog uradjenog posla, bilo kakav strah, ushicenje zbog neke ribe, osecaj nemoci,
gubitak necega ili nekoga... itd, mozete da krenete da redjate.

nazalost skoro sve!
To ti je Kokane isti problem i kod narkomanije :!:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Dobro Zvrksone, recimo javi se takva jedna potreba. Da li ti se bar jednom u zivotu desilo, da ti neki iznenadni dogadjaj, bilo sta, prebaci koncentraciju na neku drugu stvar, tako da se potreba (zelja, urge, craving) u tom trenutku izgubi.

Razmisli dobro.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Pa sad sa ove tacke gledista ja pomislim jao kako bi se uradila da dopunim veselje da mi bude jos bolje ali na tome se sve zavrsava,samo pomisao i dalje nastavljam da se radujem sa prijateljima ili tugujem sama sa sobom nebitno uglavnom meni prodje kroz glavu ali prodje.E sad da sam jos navucena na dop ne bi razmisljala uopste odmah bi se uradila jebes ga,ali posto nisam mogu samo da pomislim na tako nesto sto ne znaci da cu to da sprovedem u delo a mogu,ne pijem blokatore,ne pijem lekove nista znaci nemam nikakvu blokadu pa opet ne odem po gudru....sta ja znam...tako i sa alkoholom poje ti se kad se dogadjaju sve one stvari koje si naveo ali ti znas da to ne smes jer onda ode sve u k...c,ja mogu da popijem malo ti to znas da zelim da radim u sanku ali ti ne bi smeo u sank jel?znaci pomislis jao kako bi sad pio ali ne pijes!!!!!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Mislio sam na vreme dok si bila veseli konzument. Ovo sada je nesto drugo i pod mnogo jacom kontrolom, mada bi moglo delimicno da se primeni.

Iza mog pitanja stoji jedna konstatacija. Naime ako postoji nesto sto ti na krace ili duze vreme skrece paznju sa alkohola ili droge, to znaci da tvoja zelja NIJE ZABETONIRANA u strukturi tvoje psihe, jer da je tako nebi nikad prestala, vec je pre svega generisana tvojim trenutnim emotivnim stanjem. Sa promenom emotivnog stanja menja se i intenzitet zelje tj. moze biti ili jaca ili slabija, ali moze i potpuno da nestane.

To sam hteo da kazem. Znaci trik je u tome da isprovociras samog sebe i prebacis se sa jednog nivoa na drugi. Da li smo mi to u stanju da uradimo, ili da ostavimo shamane da se zajebavaju sa tim stvarima?
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Mislim da mozemo prevazici sva ta sranja,mozda ja tebe ne razumem bas najbolje ali recicu ti i ovo da je predamnom bilo dopa nakon skidanja pa sam ga ladno odbila,nije mi bilo svejedno ali posledice bi mi bile teze u svakom slucaju,malo sam se kolebala ali nisam zelela da se vracam gde sam bila....zasto sam sve ovo radila onda,mogla sam i da ne prestajem.....svasta se meni vrtelo po glavi...otisla sam i samo se umila pogledala u ogledalo i rekla ne,neces to ponovo uraditi sebi...vrati la se i sedela mirno i pomalo srecno sto sam to odlucila i nije mi smetalo vise sve to na stolu predamnom....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Koliko vidim razumela si i pored ovog rogobatnog jezika koji koristim (jer nema drugog).
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Drago mi je da sam nesto bar razumela :wink:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Drago mi je da sam nesto bar razumela
Sa malim zakasnjenjem, ali tek sada vidim odgovor..

Razumes ti dobro Zvrksone, ali ponekad volis da nerazumes.. to ti sluzi kao dimna zavesa. Znas ona deca od kengura sto guraju glavu u kevinu torbu.. e to je to.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

:-D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply