cuga

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

To bi bilo lijepo. Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra. Samo naprijed.
Pozdrav
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Sagitauruse, nisam te razumela ili se ti nisi dobro izrazio! U svakom slučaju kad su praznici, dopušteno je malo opuštanja.Ma dozvoljeno je i kad nisu praznici ako je to zaista u cilju opuštanja! Ali, isto tako znam dosta njih koji su sa dopa prelazili na alkohol, vraćali se na dop ili počinjali da konzumiraju i jedno i drugo! Kako vidim i tebi fali ono nešto "malo" što te vraća na isto! Moraš se dobro razmisliti i pronaći šta je to i na koji način može da se potkrpi i to ti je već pola uspeha!
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Je,lijepo se malo opustit,ali kad je čovjek već "opušten".Možda sam ja ono i pisao,podsvjesno znajuči da se s dopa na cugu može nakačit.Lijepo ta cuga "popuni" u najmanju ruku bezvoljnost,koja se javlja kad staneš s opijatima.Puno njih se onda nakači na šank,puno.Onda cuga dosadi,pa opet na dop.Krug zatvoren.
Ja ta dva dana šta sam lokao,sam bio nekako dobre volje,*ebalo mi se pravo za sve,ali probleme nisam riješio,kao što ih niko cugom nije riješio.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Post by mise en place »

e coko,pozdrav od mise...
Nemoj pijan na taj motor,opasno je.


sportski pjan onako 900 kubika ,u krvi,oktana pa promilu i obrnuto.
Cuvaj se,nemoj pijan...nek te neko vozi ili taxi cuvaj se
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

to ima istine./.. ali opet.... Neko me se omakne pa postane alkoholicar...a nekome ne. Ja npr ne bih mogla postati alkoholicar nikada.. Prvo-pijem jedno pice cijelu noc...eto mozda 2 max i ne mogu vishe. Ne volim taj osjecaj. No...ima nesto u malo vina.....smiri te...razveseli...opusti. Ne znam jel to dobro ili loshe....Mislim da je ipak dobro. Ali eto nije ni da nije loshe jer znaci mora ipak nesto biti. Mada...kontam bolje je popiti malo vina nego tablete za smirenje i to.... al granice moramo znati. Ja se bar toga ne bojim u vezi alkohola...Ne znam. A oni sto sa dopa predju na alkohol i to bukvalno....to znaci da nisu bili spremni-to begin with. Samo su zamjenili jedno s drugim. Joj ..ko im prica...al dobro...tema je cuga..
Eto...
Mise-dzesi ti bolan>???
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Post by mise en place »

e.luna dzesi ti¿
Evo gledam stonse uzivo neki dokumentarac.razbija.najbolji su

Stonesi razbijaju....

pozdravi mise

a evo

mise
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Avater je prodan u dijelove,zabio se car koksom,pa se i doslovno zabio. :?
Ma valjda će doći i vrijeme kad ću moć bit dobre volje i bez alkohola i ikakvih kemikalija u tijelu.
Mislim da u neku ruku imam i sreće,čitam na Erowidu o ljudima koji su se nakačili na benzose(Apaurin,Xanax...).Koje su to zikre,nekako mi malo nade dalo,ima i gorih stvari od dopa :twisted:
Post Reply