cuga

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

cuga

Post by Sagitarius »

Kako sam večeras pijan,što inače i nije moj običaj,želim samo primjetit:
"Kad nisi na junku onda si na šanku"
Ima i u tome istine....
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Negde moras biti....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Po meni to nije idealno rešenje! Po čemu bi alkoholizam trebao biti bolji od narkomanije?
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Nemojte me krivo shvatit.Nije to nikakvo rješenje.Ubijat se svakodnevno alkoholom je u nekim aspektima čak i gore od dopa,naročito kad prokužiš da je jedini pravi lijek za mamurluk-cuga :shock:
Ono sam napisao u toku dvodnevnog pijanstva(Nova g. i dan poslije),i više je bilo kao konstatacija,nikako kao savjet nekome.
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Nije daleko od istine.....
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Sta nije daleko od istine?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

sve valjda.....hehehe. ma dajte malo opustenije... Kate-neka polako bona...opusti se i uzivaj malo. Nije dobro ni jedno ni drugo...zapravo ne znam sta je gore. No kao sto zvrky rece negdje moras biti (nazalost takvi smo)...pa ako je to za neka dva tri dana u godini onda ok. I ja sam pila(ma strasno sam pila-pola case vina za novu...i pice i po dan kasnije :-D )...ali meni je i to dovovljno...mada nije ni potrebno. AL eto...nesto ...
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Jebeno je što nikako ne mogu da nađem mir u sebi.Skinio se s dopa,Subutexom,pa ovako čiste glave ne podnosim sam sebe.Vraća se pojam savjest u život,depresije,ima dana kad mi je muka da vidim sam sebe u ogledalu.Onda ta cuga nekako đođe kao "kec na 10".Inače ne volim pit,ali ona dva dana sam se s guštom komirao alkoholom,samo da mozak stane.
Dok sam se pucao,najveći problem je bila kriza.Čim krene znoj,pale se vijuge,i u roku 1h rješenje za sve.
Prošla je i kriza,ne boli više,ali duša boli.
Negdje sam pročitao:"Lako se skinuti,teško je ostati čist".
Nije da ja izmišljam toplu vodu,nije mi ovo prvo skidanje,valjda će mi biti zadnje.Nije lako naviknit se na streight život.Jedan psihijatar mi je to ovako objasnio:"Kad si na heroinu,kao da si u Ferrariju,kad se skineš onda si na bicikli".Prokleto točno.A šut se za sat vremena može riješit.Eto od 29.11. sam jednom uzeo.U zadnje 2 god. ovo mi je najdulje vrijeme bez.To me i drži,valjda će i dalje...
Pozdrav
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Pa nesto kontam , taj tvoj avatar mi se i ne cini kao lose biciklo :D ,...

Imas ti svakakvih biciklica i svakakvih ferarija. Ja vjerujem rijecima tvog psihijatra, jer on je naravno kompetentan da daje takve izjave. Polako, tek si krenuo. Dusa boli ! Ona i je tu da nas voli i da nas boli, ovisi. Procitaj Mustafinu pjesmu U BOLU SE ZIVOT RADJA.

Svaki pocetak je tezak, i svakom se njegov cini najtezi !
Bojim se da puno komentarisem da ne bi rekla slucajno nesto pogresno i tako te zbunila ili omela u tvom koracanju ka novom zivotu.
Zdravlje i srecu zelim svima !
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Eeee avatar.I njega je droga odnijela,posredno.Noć na kokainu,malo oštriji zavoj,i ode u staro željezo.Sjećam se da sam tu noć,onako izbezumljen i krvav,stopom uspio doć do hitne,tek sutra me pravo bolilo.Jebiga Honda je prodana(ono što je ostalo od nje),a još godinu dana je otplaćujem banci.
Nije težak početak,koliko nastavak.Mislim da ću ovaj put razmotrit i neke "radikalnije" metode.
Ibogain,komuna,možda i oboje.
Post Reply