alkoholizam

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: alkoholizam

Post by sanela »

Antabus je privremeno, nikako trajno rjesenje.
Trajno rjesenje je strucna pomoc, unutrasnja promjena koja podrazumijeva promjenu stavova, vrijednosti, izgradnju samopouzdanja, izgradnja odnosa itd.
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

Lujka wrote:Sjećam se nekih "divnih vremena" dok sam se furala.
Na pilsu antabusa si mogao skuhati šut, srediti se, a on je još gorio...eto, pa tko voli nek izvoli, ali pitanje je što više ubija jetru, da li taj opjevani antabus ili..... :roll:
Auh, zar i sa tim?! Jeza me prodje od ovog.
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

sanela wrote:Antabus je privremeno, nikako trajno rjesenje.
Trajno rjesenje je strucna pomoc, unutrasnja promjena koja podrazumijeva promjenu stavova, vrijednosti, izgradnju samopouzdanja, izgradnja odnosa itd.
Ovo je jedini ispravan način, ali je dugotrajan i mukotrpan. Što se antabusa tiče, ostaviću to da liječnik poslije anamneze utvrdi. Koliko sam upoznat, nije nimalo bezazlen lijek.
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

I sinoć sam se družio sa tim prokletnikom, :evil: , a evo što sam našao u ovom linku, nema što ekstra je opisano kakvi su alkosi
http://www.alkoholizam.com/zablude1.htm
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: alkoholizam

Post by sanela »

pseci vojnik wrote:I sinoć sam se družio sa tim prokletnikom, :evil: , a evo što sam našao u ovom linku, nema što ekstra je opisano kakvi su alkosi
http://www.alkoholizam.com/zablude1.htm
Lako je samosažaljevati se dan poslije.
Šta ćeš napraviti?
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

sanela wrote:
pseci vojnik wrote:I sinoć sam se družio sa tim prokletnikom, :evil: , a evo što sam našao u ovom linku, nema što ekstra je opisano kakvi su alkosi
http://www.alkoholizam.com/zablude1.htm
Lako je samosažaljevati se dan poslije.
Šta ćeš napraviti?
Konkretno za početak, odstraniću sav alkohol iz kuće da se ne bih dovodio u napast. Neko društvo ću malo obilaziti iz identičnog razloga. Kada mi dođe želja da popijem, umjesto toga ću popiti apaurin kako mi je i dr. rekao, to sve dok ne dođem na termin kod neuropsihijatra da vidimo šta dalje.
Nije da se samosažaljevam, više sam ljut na samog sebe zbog labilnog karaktera, odn. nemogućnosti reći NE, samo što to NE moram stalno ponavljati.
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

Ovako; odstranio sam svu alkoholu koju sam imao, 5 boca piva, pola litre jabukovače, i nešto manje od litre šljive prepečenice. Ove zadnje mi je nešto žao, jer je unikatna rakija. Ništa bolje u životu nisam pio, a pio sam razumljivo jel svašta,nenormalno je jaka, mjerili je 62%!!!, a iz kazana vađena na 75%!
E to sam sve poklonio nekoj raji, koji vole da popiju, naravno uzimajući u obzir njihove navike i ukuse.
Lik što je dobio ovu najjaču, kaže da ga je zviznulo samo tako a inače nije baš nedonošće kad je piće u pitanju. Inače nju sam dnevno tresao 1 dcl, bez ostale cuge.
Da stvar ne bude baš olakotna, prvi mi je komšija sisavac na kvadrat i ujedno lik koji peče te rakije. Ima ih oho, od šljive, jabukovače, kruške, ma sve , sam svoj majstor. Dakle, kad god me sretne zove me na "koju", sada bukvalno bježim od čovjeka. Inače, pošto sam mu simpatičan, djelomično i zbog toga što sam i sam sisavac :drinkers: , kod njega uvijek imam prodju za cuclu kad god mi zatreba a i kada mi ne zatreba.
Ljudi koji imaju problem sa drogom će me vjerujem dobro razumjeti u smislu poređenja; skidaju se sa gudre a diler im je u prvom komšiluku i ima ekstra robu te ih zove na probu kad god ih vidi, a to je maltene svaki dan u mom slučaju.
Eto, od subote uvečer nisam ništa popio, za sada nekako izdržavam. :rock:
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: alkoholizam

Post by davor »

pseci vojnik wrote:Ovako; odstranio sam svu alkoholu koju sam imao, 5 boca piva, pola litre jabukovače, i nešto manje od litre šljive prepečenice. Ove zadnje mi je nešto žao, jer je unikatna rakija. Ništa bolje u životu nisam pio, a pio sam razumljivo jel svašta,nenormalno je jaka, mjerili je 62%!!!, a iz kazana vađena na 75%!
E to sam sve poklonio nekoj raji, koji vole da popiju, naravno uzimajući u obzir njihove navike i ukuse.
Lik što je dobio ovu najjaču, kaže da ga je zviznulo samo tako a inače nije baš nedonošće kad je piće u pitanju. Inače nju sam dnevno tresao 1 dcl, bez ostale cuge.
Da stvar ne bude baš olakotna, prvi mi je komšija sisavac na kvadrat i ujedno lik koji peče te rakije. Ima ih oho, od šljive, jabukovače, kruške, ma sve , sam svoj majstor. Dakle, kad god me sretne zove me na "koju", sada bukvalno bježim od čovjeka. Inače, pošto sam mu simpatičan, djelomično i zbog toga što sam i sam sisavac :drinkers: , kod njega uvijek imam prodju za cuclu kad god mi zatreba a i kada mi ne zatreba.
Ljudi koji imaju problem sa drogom će me vjerujem dobro razumjeti u smislu poređenja; skidaju se sa gudre a diler im je u prvom komšiluku i ima ekstra robu te ih zove na probu kad god ih vidi, a to je maltene svaki dan u mom slučaju.
Eto, od subote uvečer nisam ništa popio, za sada nekako izdržavam. :rock:
Jos samo da komsiju odstranis :D Salim se svaka cast,pogotovo za ovu zadnju :thumbsup:
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: alkoholizam

Post by W.White29 »

Divne su te novogodisnje odluke :lol: i ja sam bez cuge u januaru prosle godine izdrzao tacno 6 dana,pa onda fol samo po jedno pivo navece,pa ajde necu zestu, derat cu samo po 2-3 piva navece.Raja zove van,a mene ubi dosada i nervoza,vrijeme nikako proci hodam gore dole po stanu ko Baltazar.A stan krcat alkohola,a ja i da `ocu da ga izbacim ne mogu jer i ukucani cugaju.sah-mat
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

W.White29 wrote:Divne su te novogodisnje odluke :lol: i ja sam bez cuge u januaru prosle godine izdrzao tacno 6 dana,pa onda fol samo po jedno pivo navece,pa ajde necu zestu, derat cu samo po 2-3 piva navece.Raja zove van,a mene ubi dosada i nervoza,vrijeme nikako proci hodam gore dole po stanu ko Baltazar.A stan krcat alkohola,a ja i da `ocu da ga izbacim ne mogu jer i ukucani cugaju.sah-mat
Ne znam, nezahvalno mi je davati si prognoze da li ću i koliko dugo izdržati, međutim ono čega postajem svjestan je da treba i želim da se odkačim od toga. Možda bude i padova, bilo ih je i prije, ali sam spreman da se pridignem ako se i omakne.
To u tebe je zajebano, pošto ti svi cugaju jednostavno je šah-mat.
Kakav si sada, cugaš na dnevnoj bazi ili ono par-nepar?
Post Reply