alkoholizam

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: alkoholizam

Post by W.White29 »

Svaki dan bar sta ja znam 3-4 pica.Vikendi,izlasci,`certi,slave,rodjendani itd itd je hardcore cuganje.
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

W.White29 wrote:Svaki dan bar sta ja znam 3-4 pica.Vikendi,izlasci,`certi,slave,rodjendani itd itd je hardcore cuganje.
Nešto slično kao i kod mene.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: alkoholizam

Post by W.White29 »

Samo se ti buraz pripazi tih apaurina,vidim sad da pises kako si ih poceo uzimati.Ja sam na svoju ruku uzimao lexilium,nama te smirele sjedaju poprilicno dobro posto i sam alkohol ima veoma izrazeno sedativno dejstvo,a na te benzose se tako brzo mozes navuci da dok se okrenes 1-2-3 ...apaurina ce ti postati malo zbog brzog stvaranja tolerancije,pa ces jebati dan kad si i taj prvi uzeo.
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

@white, hvala ti na podršci.
Znam da su benzosi adiktivni,e sada oprečna su mišljenja koliko dugo i količinski se uzimaju, kao i sve i to je individualno. Trenutno je kod mene; 2mg apača 1+1+2, s tim da ako me uhvati napast da mogu još koji tada da zveknem. Iskreno, i depresivno se osjećam, tako da bih volio da se nalijem nebitno čime tj.kojim pićem. Doktor kaže da su benzosi privremeno rješenje i kratkotrajno, s tim da bih trebao na psihoterapiju i antidepresive. Mislim da bih uskoro trebao kod čika psajka doći na red.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: alkoholizam

Post by preispitivac »

Ne znam za tablete, uvek mi je sumnjivo kad treba da se pije nesto, imam osecaj da se navlacis na nesto drugo, koji onda racku. Na suvo, ako je ikako moguce.

Ne popih ni kap mesec dana, posle tri vezane godine konstantnog oderavanja, mozak i telo mi se zahvaljuju.
Jurim rep
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: alkoholizam

Post by sanela »

preispitivac wrote: Ne popih ni kap mesec dana, posle tri vezane godine konstantnog oderavanja, mozak i telo mi se zahvaljuju.
Svaka čast!!
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: alkoholizam

Post by preispitivac »

sanela wrote: Svaka čast!!
Ahaha, ma mozes misliti uspeha :) Prethodni put sam izdrzao 8 meseci pa se ne treznih 3 godine. Sta me sad ceka, i mene interesuje :/
Jurim rep
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: alkoholizam

Post by sanela »

Negdje treba poceti! ;) Srecu ti zelim dok ides naprijed.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: alkoholizam

Post by bojanol »

Ja sam prestao da pijem početkom novembra 2012. i od tad nisam popio ni kapi.
Malo mi je čudno da je sve tako glatko prošlo. Tko zna zna što mene čeka.... :drinkers: :D
pseci vojnik
Posts: 11
Joined: Tue Jan 07, 2014 12:05 am

Re: alkoholizam

Post by pseci vojnik »

bojanol wrote:Ja sam prestao da pijem početkom novembra 2012. i od tad nisam popio ni kapi.
Malo mi je čudno da je sve tako glatko prošlo. Tko zna zna što mene čeka.... :drinkers: :D
Ovakvim sam iskustvima ohrabren,i nisi imao nekih kriza u smislu neodoljivih poriva da se napiješ?
Predpostavljam da je to bilo uz pomoć liječnika i medikamenata, vrlo je teško sam to izgurati mada ima ih i koji to uspiju ali mislim da su izuzeci koji potvrđuju pravilo.
Na žalost, jedno vrijeme sam bio doslijedan ali preksinoć istina i noć prije, ali preksinoć sam se baš nalio, između 30-35 piva a noć prije par dcl rakije i par piva.
Od prije sam klasifikovan kao dipsomanski tip alkosa, tako daa, termin mi je kod nekog drugog psajka i vidjćemo kako dalje.
Post Reply