sta uraditi kad neko koga volite pije bez prestanka 15 dana

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Post Reply
marijana04
Posts: 1
Joined: Sat Nov 05, 2011 8:11 pm

sta uraditi kad neko koga volite pije bez prestanka 15 dana

Post by marijana04 »

Zelim sva da vas pozdravim, i molim za savjet, pomo, bilo sta...........u vezi smo dvije godine, on je imao problem sa alkoholom i to se nastavlja.......sve sam uradila za njega jer je mnogo fer prema meni,ali ovo sto ja prozivljavam zeleci da mu pomognem je pakao......kad pije to ne traje dan-dva, to je po 15 dana ili 20,ali bez prestanka,samo lezi i pije,a ujutro kad se probudi samo smislja nacin kako doci do alkohola,ne pomaez ni ljubav vise, ni lijepe rijeci....ako neko ima neko iskustvo ili pomoc,nek mi pise....havla unaprijed
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: sta uraditi kad neko koga volite pije bez prestanka 15 d

Post by sunrise »

svi ce ti reci da se maknes a ti to neces napraviti....jel tako?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: sta uraditi kad neko koga volite pije bez prestanka 15 d

Post by winston85 »

Pokusaj da uspostavis neku vrstu ultimatuma. Postoji lek (Esperal) blokator za alkohol. Ili, ili. Kazi da vise ne mozes ili neka izabere, tebe ili esperal. Na taj nacin ces i videti vredi li dalje ici...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: sta uraditi kad neko koga volite pije bez prestanka 15 d

Post by Dreamer »

Naravno, sunrise ce reci da pobegnes....sto bi bila luda da coveku koga volis das i stotu sansu?!

Razgovarajte,razgovarajte....potrazite strucnu pomoc.

Srecno!
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
mojper
Posts: 1
Joined: Fri Mar 28, 2014 1:13 am

Re: sta uraditi kad neko koga volite pije bez prestanka 15 d

Post by mojper »

Ukoliko kažeš da nije bio prije takav, ako je veza duga i stabilna, sve što možeš je kvocat i bit strpljiva. To je faza koja lovi momke, ništa strašno, može trajat još mjesec dana, a može već sutra prestat. Prekinut zbog toga je glupo ukoliko zbog toga ne trpi veza u bilo kojem pogledu.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: sta uraditi kad neko koga volite pije bez prestanka 15 d

Post by W.White29 »

A moze trajati i 10,15 godina,moze trajati do kraja zivota...nije svima to bas faza.Nekome je malo teze zavrnuti slavinu.
Post Reply