Volite li popit'?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Heheh fala ti Koki :oops:
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

my pleasure, Rame
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Ja alkohol nikad nisam gotivila...vjerovatno sto sam gledala oca kao mala curica i kako je agresivan bio. Jesam pila sam...ono svakih sta ja znam 2-3 sedmice i to bi nagela iz flase kolko mi dusa moze podnjeti samo da zaspem jer ja sam gotivila speed vise nego ista. Ono kad nespavam danima i nocima, nejedem, nepijem. pretvorim se u zombija...onda bi progutala onoliko kolko bi me bacilo u black out!!!

A prije dok sam fol socijalno pila kao klinka dzus-vodka ili stok-kola su bile #1!!!
arko
Posts: 2
Joined: Thu Jan 03, 2008 8:40 pm

Re: Volite li popit'?

Post by arko »

Ponekad !!!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Volite li popit'?

Post by Baba Naca »

Tuzno, ali istinito: NE VOLIM DA PIJEM, mrzim sebe zato sto pijem, a pijem!!!
VOLIM da bezim iz stvarnosti, pa samo tako UMEM TO DA RADIM, elem, PIJENJEM!!!
Ponekad mi se gadi da progutam prvi gutljaj (bilo kog pica), ali NEKAKO uspevam u tome, jer hocu samo da se napijem i da "UZIVAM" u momentima koji nisu realni.
Onda sam i jaka i lepa i uspesna i dobra.... ma onda sam super... NAZALOST
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Volite li popit'?

Post by Modesty »

to se samo tebi čini da si tad super i znaj da oni koji ti to kažu da ti nisi prijatelji.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Volite li popit'?

Post by Baba Naca »

Modesty, znam da mi se to TADA samo cini, i niko mi to i ne kaze, uglavnom pijem kada sam sama da to niko ne vidi i ne cuje, ali omakne se......
Nezgodno je sto postoji mobilni i fixni pa me ljudi provale, pa me onda blam!!!
Sutra cu ZNATI da necu vise zeleti piti nikada u zivotu
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Volite li popit'?

Post by cokapeace »

Zašto ne - " DANAS" ?!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Volite li popit'?

Post by Modesty »

Da baš tako DANAS treba toga da se sjetiš,sutra je,ko živ ko mrtav.
Piši,druži se sa nama,pričaj šta je to od čega bježiš,opiši situacije koje predhode tvom opijanju,situacije one unutar tebe.
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

Re: Volite li popit'?

Post by debelana »

Evo shta mene izludjuje u srpskoj kulturi...
Chula sam za izjavu.. da samo pederi kad udju u kafanu(svaki kaficj i klub zovem kafana xexexe) piju koka-kolicu :vom:
Zgrozila sam se..riba izvalila kako ne moze da bude sa tipom koji naruchi koka-kolicu..shto je najgore i moj burazer se ladno slozio s tim..nisi mushkarac ako ne naruchish pivo..Shto je najgore izgleda da i gayevi misle da nisi mushko ako ne popijesh neshto drugo jer i medju njima ima alkoholichara :-D
Drugo shto me zgrazava je da niko od ovih mladih shto izlazi po klubovima diskotekama ili gde vecj ne naruchuje nishta shto nije alkohol ..
i nisi normalan ako ne lochesh..
ali opet s druge strane si prso ako si "alkos"
To su jebeni paradoxi nasheg drushtva..Isto me nerviraju ti likovi koji su ponosni na to shto su se juche nashljokali a istovremeno ne podnose alkoholichare jer kao eto oni imaju granicu i ne piju svaki dan ..mogu da se kontrolishu etc.
Pa svaki alkoholichar u pochetku nije bio neko ko je to nego neko ko se samo popije...mislim apsurdi
i slave sve je to isto..I josh se zgrazaju..gluposti
Shto se mene tiche...
Popijem po neshto jednom godishnje ili u nekolko godina..stavim malo ruma u nes zbog mirisa ..samo koju kapljicu manje od chepa to sam pila nekoliko puta
bejlis sam popila jedan pre 3 godine
i jedan pre 4 godine
Tako zato shto me nerviraju ta shajza..nervira me promocija alkoholizma u drushtvu i shto su najlepshe flashice namenjene za alkoholna picja...i narafski chovek ocje ma ni zbog alkohola brate nego shto je flashica prelepa da kupi picje... i ono chasha vina uz obrok i cela ta filozofija o vinima
jbt postoji i zanimanje koje se time bavi
Moja rodjaka to predaje na fakultetu
entolog ili tako neshto se to zove..
Chista promocija alkoholizma
pa filozofija o aperitivima pa ovo ide uz onu hranu etc...
Kao zdravo vino, pivo ima vitamin D etc.
A niko ne pije sok od cvekle jer je to smeshno u najmanju ruku umesto crnog vina koje je dobro za zdravlje
To mi je vishe stav poslednjih jedno 7 godina
Ne volim ukus piva ..odvratan mi je
gutala sam neke tablete s pivom i od tada ne mogu da ga primirishem, a i pre ga nisam neshto volela...
sa votkom izmedju ostalog sam se napila 2 puta u zivotu-jedina dva puta
gutala sam i sa njom tablete al chim je gucnem povratim tablete..pa vishe nisam..samo sam jednom tako
a za vino ima poneko lepo ili ima bejlis ima martini
al to sve moze po ukusu da legne ali ako chovek josh ima "dechiji" pogled na alkohol
lepshe mu je da pije sokicj
A s druge strane za mene je opet H2O jer sam ovisnik o fudiju al eto niko nije to postavio kao pitanje
A i na mene utiche shto mi je nekadashnji doca rekao da sam ja alkoholichar po strukturi lichnosti...igram njihovu igru i ta shajza..a oni kao i kad odustanu od alkohola igraju tu igru..shta god da to znachilo..valjda da bi nam zagorchali shto imamo ikakvu nadu u buducjnost pa serendaju..i kao uvek si nekakav apscinent jer mnogi ponovo pochnu...a zashto to ne bi posmatrali kao da su opet postali zavisnici, a ovi koji nisu da nisu zavisnici..
pa koliko ljudi su ostali tzv. "apscinenti" do kraja zivota..pa kako apscinenti ako 30 god pre smrt nakon izlechenja nisu popili..jbt. umro ko apscinent :-D ...
To kod mene nutricionisti zovu imash lava u kavezu ceo zivot..makar je kulturnije... chovek se oseti normalnim..
...i tako, zbog svega zbog mi ne pada na pamet josh i da pijem
a i taj bivshi doca mi je prichao o vinu iz francuske kako je lepo pa sad vi vidite
nemam nameru da si i to navuchem na vrat
Post Reply